Thor Hushovd wint proloog in Catalonië de elleboog tegenstem naar Zeist I l|rl«móc(Hlll*y'' Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 contador heeft Kiesmannen met grote scheurtje in 5 dagen Sauerland Willingen io dagen Wellnessreis Slowakije PZC Dinsdag 20 mei 2008 Ook Noors succes in tweede etappe Olympia's Tour. LLORET DE MAR - De Noorse wiel renner Thor Hushovd heeft giste ren de proloog van de Ronde van Catalonië gewonnen. Het was een individuele tijdrit over 3,7 kilome ter in Lloret de Mar. De renner van het Franse Crédit Agricole had voor zijn rondgang in de stromende regen 4 minuten en 37 seconden nodig en was daar mee zes tellen sneller dan de Ame rikaan George Hincapie. Derde werd de Spanjaard José Ivan Gu- tiérrez. Hushovd won eerder dit jaar ook al de proloog in Parijs-Ni- ce. „Ik had geluk. Toen ik mocht starten was het net wat minder hard aan het regenen", vertelde de Noor. De Noorse wielrenner Joachim Böhler won de tweede etappe van Olympia's Tour. De 27-jarige cou reur bleef in de sprint in Heerhu- gowaard zijn land- en ploeggenoot Alexander Kristoff en de Nederlan der Marco Bos voor. Lars Boom bleef in het bezit van de leider strui. De rit van Wassenaar naar Heerhu- gowaard kende een levendig ver loop maar liep desondanks op nieuw uit op een massasprint. Daarin trok Böhler eigenlijk de sprint aan voor Kristoff, maar die slaagde er niet meer in zijn ploeg genoot te passeren. „Deze zege komt onverwacht", zei de ritwin naar. „Onderweg heb ik bij een tussensprint een klap gekregen waarbij ik een bloedneus opliep. Net toen die behandeld werd scheurde het peloton in stukken. Ik was op dat moment vooral De Ronde van Catalonië ligt Thor Hushovd wel. De Noor wint de proloog. Het was ai zijn derde rit- zege in zijn loopbaan in deze ron de. bang dat ik de tijdslimiet niet zou halen." De Nederlander Coen Ver- meltfoort, zondag winnaar van de eerste rit, liet zich in Heerhugo- waard verrassen door de Noorse dubbelsprint en werd slechts vier de. Ploeggenoot Boom was dik te vreden met opnieuw een dag in het oranje in het vooruitzicht. „Ik heb mijn voorsprong weer licht kunnen uitbouwen dankzij wat sprintjes onderweg." Thomas Dekker doet dit jaar niet mee aan het Nederlands kam pioenschap wielrennen op de weg in de gemeente Dinkelland. „Het vlakke parkoers is niet te combine ren met de verkenningen van Tour etappes die ik die maand ga doen. Bovendien is de kans dat ik daar kan winnen wel heel erg klein", zei Dekker gisteren op de site van Sportweek. Dekker verkent begin juni de Alpenetappes uit de Tour, rijdt vervolgens de Ronde van Zwitserland en gaat daarna nog trainen in de Pyreneeën. Thor Hushovd laat de champagne spuiten. foto Toni Albir/EPA Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. ifSv, (gok groepsreizen mogelijk) yj AfWR Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten a €15,- |Xceurmerk *<8^ entreegelden en brandstoftoeslag a €1,- p.p.p.d. Fouten voorbehouden. W bedriif URBINO - De Spaanse wielrenner Alberto Contador heeft aan een val in de achtste etappe van de Ronde van Italië een scheurtje in de linkerelleboog overgehouden. Dat bleek gisteren uit röntgenon derzoek. Het peloton had een rust dag in de Giro. Contador reed zaterdag de achtste rit gewoon uit en startte een dag la ter ook in de vlakke negende etap pe. Volgens de medici kan Conta dor vandaag van start gaan in de individuele tijdrit. „Een grote ron de winnen vraagt hard werk, wat geluk en een goede gezondheid. Deze blessure maakt het niet mak kelijker, maar ik ben zeer gemoti veerd", aldus Contador. door Rudy Boogert BREDA - De landelijke afgevaardig den hebben gisteravond een duide lijk signaal meegekregen in Breda. Een ruime meerderheid van 73 procent sprak zich tijdens de dis trictsvergadering van de voetbal bond KNVB uit tégen de plannen van de topklasse. Met die weten schap moeten de tien afgevaardig den op zaterdag 31 mei de definitie ve stem van het district Zuid 1, waaronder Zeeland valt, laten ho ren. Op die dag bepalen zestig afge vaardigden of de plannen door gaan. Zo duidelijk als dat percentage was, zo onduidelijk was de vooraf gaande discussie. De afgelopen maanden heeft het districtsbe- stuur de plannen van de topklasse én de uitbreiding van de lagere klassen naar veertien clubs met hand en tand verdedigd, maar gis teravond trok het bestuur plots de handen af van de uitbreiding naar veertien clubs. „In de clusterverga deringen is gebleken dat een grote meerderheid daar tegen is." Dat veroorzaakte grote onduidelijk heid bij de leden van de vergade ring. Na heftige discussies, schor singen en amendementen over en weer werd uiteindelijk het aanvan kelijke plan in stemming gebracht. En riant weggestemd (73 procent tegen, 17 procent voor en 10 pro cent onthoudingen). 5 dagen Bad Wimpfen It'IIRitV Vertrek: 23 juni, 14 juli, 11, 25 aug., 1,22 sept., 13,27 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandeling Bad Wimpfen o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar 10 dagen Polen Vertrek: 30 juni, 29 sept. Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandeling in Frombork en Gdansk o.l.v. gids, Folkloristische avond, vervoer per Comfort Class touringcar 10 dagen Karinthië It'l UI tv» Vertrek: 16,30 juni, 15,29 sept. Inclusief: 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), welkomstdrankje, 1 maal themabuffet, Nordic Walking Tour, stadswandeling Klagenfurt en 5-Merentocht o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar 10 dagen Slovenië: Ie'IIdll'.'J; Bieden Postojna Vertrek: 16, 30 juni, 28 juli, 29 sept. Inclusief. 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), Nederlandstalige gids van dag 3 t/m 7, vervoer per Comfort Class touringcar 3 dagen Reis voor jong oud Vertrek: 25 juli Laat u verrassen! Kijk op effcweg.nl voor het volledige programma. Zoek op reiscode: TRP3362 Inclusief 2 hotelovernachtingen, 2 maal ontbijt, vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 30 juni, 7,28 juli, 25 aug., 15 sept., 6 okt, 10 nov. Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Zwarte Woud Vertrek:30juni, 14juli, 11, 18aug., 8, 15,22sept, 6,20 okt. Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Mooi Drenthe Vertrek: 23 juni, 28 juli, 15,22 sept., 20,27 okt. Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en diner, 5 maal lunch(pakket), vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Ardennen, Han-sur-Lesse Vertrek: 7 juli, 8,22,29 sept., 6 okt. Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijten diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar 8 dagen Barcelona Vertrek: 6 juni, 29 aug., 19 sept., 10 okt. Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar 8 dagen Krakau en Zakopane Vertrek11,28 juli, 8, 29 aug. Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijten diner, stadsrondrit Krakau o.l.v. gids, vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Teutoburgerwald Vertrek: 14,21,28 juli, 20 okt. Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijten diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 29 aug. Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner, 10 gratis well nessbehandelingen, stadsrondritten, fblklore- avond, wijnproeverij, vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39