'Als je miljoenen krijgt wil je wel komen hoor' Staking tijdens eindexamen kan volgens actieleider niet anders Heemschut telt er 325 meer Dubbel belast 2 Dinsdag 20 mei 2008 PZC Er zijn weinig dingen waar ik echt woedend om word. De meeste dingen in het leven pak ik tamelijk rustig op. Bij dingen die me negatief raken, ligt verdriet meestal dich ter bij dan woede. Volgens mij is woede sowieso een verpakte emotie, er ligt altijd iets onder of het nou krenking, teleurstel ling etcetera is. Een diepe zucht helpt meestal beter dan een scheldpartij is mijn ervaring. Er is slechts een uitzondering in mijn leven. Er is een domein waar ik van een redelijk denkend mens subiet kan veranderen in een razende kenau. Dat is het terrein van de verpakkingen: ze kunnen me letter lijk tot waanzin drijven. Het zijn meestal de producten die een mens in de keuken nodig heeft. Als uw biefstuk nog een minuut je nodig heeft voordat hij oneet baar wordt; uw saus een halve minuut is verwijderd van schif ten, de rijst op overkoken staat, is daar meestal een verpak kingsprobleem. Het kan een komkommer zijn die te strak in zijn plastic jas gestopt is. Of een bouillonblokje, nog zo'n won der van vernuft, liefst nog in een nieuwe verpakking. De nieu we doos aluminiumfolie met geperforeerde scheurrand. Nog nooit is het mij gelukt zo'n doos op de voorgeschreven manier te openen. Altijd ziet hij eruit als het eerste scheurwerkje van uw peuter. Het pakje hagelslag waar eerst het lipje van moeten worden afgescheurd. „Mam, heb je nou weer het strooiding doormidden gescheurd!" De gesealde vleeswaren. Etcetera. Dus toen ik hoorde dat de verpakkingsindustrie belast zou worden was ik het daar van harte mee eens. Alleen begrijp ik dat ik dat nu moet betalen. Verpakking: het is net als zoveel za ken, een dubbele belasting. Verpakkingen: ze kunnen me letterlijk tot waanzin drijven COLOFON A®- Directeur/uitgever Krant niet ontvangen? Ad Verrest Wijziging van uw adresgegevens? Hoofdredactie Gebruik maken van de vakantieservice? Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend eoed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Tirf ri De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens. In h l colofon treft u nadere informatie 6 Voor de meeste aanwezigen was het een lange reis, 'helemaal naar Vlissingen'. Gelukkig was het de moeite waard. Minister Plasterk mocht 34 miljoen euro verdelen. Ook de Timmerfabriek viel ruim in de prijzen. door Marcel Modde en Joeri Wisse Het geplande vaar tochtje is hemels breed maar één kilo meter van station Vlissingen naar de Timmerfabriek In dezelfde stad. Hoe je dan toch drie kwartier on derweg kunt zijn? Simpel. Gewoon een stukje omvaren door een rondje langs de boulevard te maken. Niet geheel toevallig past een rondvaart voor de kust van Vlissingen prima bij de dag waar bij miljoenensubsidies worden toe gekend aan monumenten. foto's Lex de Meester Partyschip 'De Ameland' is nog maar een paar minuten uit de ha ven als burgemeester Wim Dijk stra de rol van spreekstalmeester op zich neemt en de microfoon hanteert. Turend naar de 'prachti ge skyline van Vlissingen' infor meert hij de opvarenden als een volleerd reisleider over voorbijglij dende bouwwerken. Neem nou de Oranjemolen die er 'dankzij subsidie weer prachtig bijstaat'. Of het NS-station en de Zeevaart school, gebouwen die Plasterk eer der in de top too van jonge monu- De Vlissing5e wethouders Rob van Dooren (cultuur, links) en Jacques Suur- mond (financiën, rechts) in gesprek met directeur Kees de Ruiter (monu- mentendienst) en cultuurgedeputeerde Harry van Waveren (2e van rechts). menten plaatste. En in de catego rie 'niet monumentaal, maar wel leuk om te vermelden' wijst Dijk stra en passant op zijn apparte mentje aan Boulevard Bankert. Tussen de lovende woorden van burgemeester hoeft het gezelschap zich niet te vervelen. De aanwezi gen, overwegend gekleed in krijt streep, weten elkaar onder genot van het luxe buffet te vinden voor een opgewekte conversatie. Daar hebben ze dan ook alle reden voor. Alle gasten weten namelijk al dat ze Vlissingen niet hoeven te verlaten met lege handen. „En als je miljoenen krijgt, wil je wel naar Vlissingen komen, hoor", verze kert iemand van de organisatie. Minister Ronald Plasterk heeft on danks een stevige deining niet veel moeite met het ondertekenen van de beschikkingen. „Ik heb zeebe nen. En gelukkig zijn de bedragen al ingevuld. Ik hoef alleen maar te tekenen", aldus een opgewekte be windsman. Na het zetten van de krabbels twijfelt de PvdA-politicus niet om snel weer het bovendek op te zoeken. 'Nederland op z'n mooist', oordeelt Plasterk. Wanneer de boot aanmeert bij de Timmerfabriek, is het tijd voor het echte werk. Plasterk mag even voor Sinterklaas spelen en 34,2 mil joen verdelen over elf monumen ten. „Even, hupsakee, een emmer ondersteboven houden", in de woorden van de minister. Gelukkig hoeven de genodigden na de 'prijsuitreiking' niet hele maal van de Timmerfabriek terug te lopen naar het station. De orga nisatie is zo attent geweest om een touringcar te regelen. Die brengt de genodigden met de subsidie-en velop stevig onder de arm ge klemd, veilig terug bij het station. IPj| meer foto's zie: www.pzc.nl/regio/walcheren Honderd nieuwe rijksmonu menten uit de periode 1940-1965 is natuurlijk mooi, maar wat de erfgoedvereni ging Heemschut betreft zijn dat er nog 325 te weinig. Directeur Karei Loeff presenteerde gisteren een manifest waarin de vergeten waar devolle objecten op een rij zijn ge zet. Voor Zeeland gaat het om 25 loca ties. Zoals het voormalige Raad huis van Aardenbrug, watersnood woningen op Schouwen, de oude brandweerkazerne in Goes, de Middelburgse Stationsbrug en het sluizencomplex mét peilhuisje in Wemeldinge. Natuurlijk staat het Vlissingse Ho tel Britannia daar ook tussen, wijst Loeff op de bijna vergane glorie. Hoewel de Raad voor de Cultuur positief adviseerde, ontbreekt het oude hotel toch op de lijst. Minis ter Plasterk wil daar best nog eens naar kijken, maar benadrukt dat bij dit soort gebouwen uit deze pe riode vooral ook iets mag worden verwacht van het particulier inia- tief „Je moet de bestemming ook uit de markt durven en kunnen halen", verwijst de bewindsman naar 'de nieuwe monumentzorg'. De overheid zou in die gevallen veel meer een bemiddelende rol kunnen spelen. „Je kunt niet alles behouden óm het behouden. Je moet op een gegeven moment ook durven kiezen." door Marcel Modde GOES - Het streekvervoer in Zee land gaat vandaag, morgen en don derdag opnieuw grotendeels plat. Alleen van en naar Schouwen-Dui veland rijden bussen, omdat daar een andere maatschappij actief is met een eigen cao. Passagiers op die lijnen moeten echter rekening houden met het vervallen van aan sluitingen en gaten in de dienstre geling. De staking betekent ook overlast voor eindexamenkandida ten. „Ze worden verplicht in de spits te rijden. Waardeloos", zegt landelijk woordvoerder Liesbeth de Vries namens Connexxion, Arri- va en Veolia. Zeeuws actieleider Jack d'Hooghe realiseert zich dat de staking verve lend is voor scholieren die pas 's middags een examen hebben. „Maar als we rond dat moment ook zouden rijden, kunnen we net zo goed geen actie voeren." Het op schorten van de staking tot na de examenperiode, was volgens hem geen optie. „Deze data lagen vast. Daar is ook ons ultimatum aan de werkgevers op afgestemd." In over leg met de landelijke scholieren platform Laks is afgesproken dat bussen tussen 7 en 9 uur en van 16 tot 19 uur zullen rijden. De staking is landelijk. Ook volgende week gaat de busdienst drie dagen plat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2