Het wordt nog erg spannend' Delta laat kans liggen met Evides-ctividend jPj| Bekijk ook het gefilmde examenjournaal op \Jr www.pzc.nl/specials/eindexamen PZC Dinsdag 20 mei 2008 27 Journaal Naam: Joost Adriaanse Woonplaats: Middelburg Leeftijd: 18 Vervolgopleiding: Industrial Design aan de TU in Eindhoven. Afgelegd examen: Nederlands Het examen Nederlands was voor alle eindexamenkandidaten het eerste examen. Joost vond het eigenlijk wel goed gaan. „Ik was helemaal niet zenuwachtig. Dit examen was best makkelijk, de oefenexamens waren moeilijker." Hij heeft dan ook niet heel veel geleerd voor zijn examen Nederlands. „Ik heb een oud examen gemaakt en toen kwam ik uit op een 8,3. Ik dacht: daar doe ik het voor." Voor het gemaakte examen denkt hij een aan soortgelijk cijfer. „Ik gok op een acht." Geslaagd voor zijn vwo-diploma is hij wel, denkt Joost. „De vraag is al leen, ben ik geslaagd met allemaal achten en negens of ben ik geslaagd met zessen en zevens?" Als alle examens achter de rug zijn én hij is geslaagd, dan gaat hij eerst flink feesten. „Daarna misschien reizen, maar dat ligt er even aan hoe veel geld ik bij elkaar kan krijgen in die korte tijd." Want in augustus beginnen op veel universiteiten de kennismakingen en introkampen weer. „Dus ik zie wel. Misschien gebeuren er nog spannende dingen." Naam: José van Hanegem ('ja, familie van, maar wel heel ver hoor') Woonplaats: Middelburg Leeftijd: 18 Vervolgopleiding: Wiskunde in Utrecht Aankomend examen: Natuurkunde Hoewel ze over haar examen Nederlands redelijk zeker was, is ze dat over natuurkunde een stuk minder. „Ja, dat wordt spannend. Ik vind na tuurkunde echt heel erg lastig." Voor natuurkunde is ze dan ook nog erg hard aan het leren. „Ik heb alle hoofdstukken doorgenomen en de samenvattingen aan het einde van elk hoofdstuk." Dan moet het wel gaan lukken, hoopt José. „Ik weet niet wat ik er van moet gaan verwachten nog, maar wel een voldoende. Ik haal altijd wel voldoendes voor natuurkunde, dus ik hoop nu ook." Slagen doet ze wel, denkt José. „Ik wil niet arrogant klinken, maar ik dat als ik niet slaag, er heel wat mensen niet slagen. Ik sta er toch wel goed voor." Na haar examens gaat ook zij als ze geslaagd is een feest geven en daarna op vakantie. „En nog een beetje werken voor geld voor de vakan tie." José is nu ook druk bezig met het zoeken van een kamer in Utrecht, waar ze wiskunde wil gaan studeren. „Maar dat valt nog niet mee zeg." foto's Lex de Meester Op het programma stonden gisteren onder meer de exa mens wiskunde en Nederlands voor het vwo, Nederlands voor de havo en beeldende vakken, bouwtechniek en administratie voor het vmbo. Ruim 2500 middelbare scholie ren hebben na de eerste exa mens hun beklag gedaan bij het Landelijk Actie Komitee Scholieren (Laks). Vooral over Nederlands waren scholieren ontevreden. De vraagstelling zou te vaag zijn en bovendien bevatte de ha vo-versie twee spelfouten ('trekke' in plaats van 'trekken' en 'menszijn' in plaats van 'mens-zijn') en de vwo-versie één ('welke verband' in plaats van 'welk verband'). Het Laks krijgt jaarlijks 'vrij veel klach ten' over het examen Neder lands. Dat gisteren zeventig procent van de klachten over het taaiexamen ging, vindt het comité niet vreemd. Het totaal aantal klachten voldoet volgens het Laks aan de verwachtingen. Charlotte van Meerwijk, klach tencoördinator bij het Laks, ver wacht dat de telefoon morgen, na het vwo-examen geschiede nis, wel roodgloeiend staat. „Geschiedenis staat bekend als een moeilijk examen. Je kan er de klok op gelijk zetten dat veel leerlingen daar commen taar op hebben." Naast geschiedenis staat mor gen voor het vwo natuurkunde op het programma. De havo leerlingen doen ook geschiede nisexamen en moeten voor wis kunde aan de bak. Het vmbo buigt zich over Nederlands, dans en drama. reageren? www.pzc.nl/eindexamen Izak Vogelaar (WD) uit kritiek op gebrek aan informatie door Delta. door Ben Jansen MIDDELBURC - Het vertrouwen tus sen energiebedrijf Delta en zijn aandeelhouders dreigt opnieuw een buts op te lopen. Oorzaak: ge brek aan informatie over het super dividend van t38 miljoen euro dat waterbedrijf Evides uitkeert. „Dat hadden we wel willen weten toen we vorige week over het divi- dendbeleid van Delta spraken", zegt Izak Vogelaar, fractievoorzit ter van de WD in de Staten van Zeeland. Hij heeft al eerder vraag tekens geplaatst bij de manier waarop de winst van Evides wordt uitgekeerd. Het waterbedrijf is ei gendom van het Gemeenschappe lijk Bezit Evides (de provincie Zuid-Holland en de gemeenten in het Rijnmondgebied) en van Del ta. De Zuid-Hollandse partners kunnen hun helft van het divi dend onderling verdelen. De pro vincie Zeeland en de Zeeuwse ge meenten, de aandeelhouders van Delta, moeten maar afwachten wat hun bedrijf doet. Het steekt Vogelaar dat Delta zijn aandeelhouders niet heeft inge licht over de pot met goud die aan de horizon blinkt. Daar was de af gelopen weken volop gelegenheid voor. Staten- en raadsleden zijn vo rige week bijgepraat over de gang van zaken bij Delta en de Staten hebben vrijdag instemming be tuigd met het dividendbeleid. Vo gelaar: „Bij uitstek gelegenheden om het ook te hebben over het goeds dat van Evides in aantocht is. Een gemiste kans." Vogelaar is van plan het dagelijks provinciebestuur vragen te stellen over het Evides-dividend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29