Zeeland Lonink belooft genoeg politie ^beta^it Alles moet weg! schade Toeristenpontje Perkpolder onzeker Borden stormwaarschuwing vervangen Nijntje gestolen van strandpaal De Wissel heeft gasten uit buitenland Wij zijn aan het verbouwen! Daarom: zaterdag 24 mei grote uitverkoop w PZC Dinsdag 20 mei 2008 25 Vrees voor toename illegale drugshandel bij sluiting Checkpoint. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er komt genoeg poli tiecapaciteit om illegale drugshan del onmiddellijk aan te pakken, als coffeeshop Checkpoint in Terneu- zen en halfjaar dicht moet. Dat ga randeert burgemeester ]an Lonink de bewoners van de binnenstad. Die zijn bang dat bij sluiting van Checkpoint de illegale handel in drugs en daarmee ook de overlast zal toenemen. „In het driehoeks overleg tussen gemeenten, politie en justitie is afgesproken dat er vol doende politiecapaciteit is", zegt Lonink. „Ik moet er zeker van kun nen zijn dat er handhavend opge treden kan worden, anders komt de binnenstad in de kou te staan. Dat willen we beslist niet. Maar dat geldt ook voor andere wijk of kernen in onze gemeente. Want ook daar zou illegale handel kun nen opbloeien." Volgens Lonink zijn er twee moge lijkheden om voldoende politie mensen naar Terneuzen te krijgen. ,Je kunt denken aan een verschui ving van de bezetting binnen het politiekorps Zeeland, of een ern stig beroep doen op Den Haag. Zij zadelen ons op met de problemen die het gevolg zijn van landelijk be leid. Dus verwacht ik van Den Haag ook dat ze meehelpen aan een oplossing. Het moet hoe dan ook zo zijn dat er zich geen illegale situaties voordoen. We denken dat we dat aankunnen." Lonink wil Checkpoint een half jaar sluiten, naar aanleiding van de inval van justitie van bijna een jaar geleden. Er werd toen bijna vijf ki lo softdrugs aangetroffen, terwijl maximaal een halve kilo toege staan is. Checkpoint krijgt twee weken de tijd om op het voorgeno men besluit te reageren. Het be sluit ligt twee weken ter inzage, I** Burgemeester Jan Lonink garan- deert dat er voldoende politieca paciteit is om illegale drugshan del te bestrijden bij tijdelijke slui ting van coffeeshop Checkpoint. dus ook anderen kunnen reageren. Gisteren is afgesproken dat in ie der geval de wijkraad Binnenstad zijn opmerkingen op papier gaat zetten. „Ik verzeker dat die me ning heel serieus wordt geno men", benadrukt Lonink, die vol gende maand ook nog persoonlijk met de wijkraad gaat praten over de kwestie. Ook is er een besloten hoorzitting waarvoor Checkpoint wordt uitgenodigd. Na afweging van alle meningen en reacties neemt Lonink een defini tief besluit over de tijdelijke slui ting. Daarnaast mag de naam Checkpoint niet langer worden ge voerd door het café en restaurant, maar uitsluitend nog voor de cof feeshop. ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat vervangt momenteel alle dertig infopanelen die langs de weg waar schuwen voor storm. De borden met de rolluiken staan op de routes naar Zeelandbrug en Ooster- scheldekering en zijn 23 tot 25 jaar oud. Ze wor den vervangen door matrixborden, waarop behal ve informatie over windkracht en omleidingsrou te ook andere verkeersinformatie kan worden ge geven. Aan de Weg naar de Val bij Zierikzee is gisteren het eerste matrixbord geplaatst. Het werk moet ruim voor het hoogseizoen klaar zijn en kost 2,5 miljoen euro. foto Dirk-Jan Gjeltema Trammuseum krijgt 1800 euro voor mislopen inkomsten. door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - De organisatie van het popfestival Concert at Sea be taalt een vergoeding van 1800 euro aan het Trammuseum in Oud dorp. Het RTM-bestuur was boos op de concertorganisatie. Verkeers regelaars van het festival zouden museumbezoekers hebben wegge stuurd. Ook zouden onnodig veel wegen vanwege het festival zijn af gesloten. Het museum van de stichting Rot terdamse Tramweg Maatschappij (RTM) krijgt 800 euro (exclusief btw) omdat het tijdens het popfes tival van 2007 bezoekers heeft moe ten missen. Het museum ver wacht ook dit jaar minder aanloop en krijgt daarvoor 1000 euro scha devergoeding. Voor concerten vanaf 2009 heb ben de beide organisaties afgespro ken dat zij elkaar niet in de weg zullen zitten. Concert at Sea laat de RTM vroegtijdig weten wan neer het festival wordt gehouden. De RTM belooft op die datum geen activiteiten te organiseren. Concert at Sea geeft verder aan te overwegen of ze gebruik kan ma ken van de trammetjes van de RTM. Tenslotte zegt Concert at Sea toe binnen een kwartaal na elk concert met een evaluatie te ko men. NIEUWVLIET - Een pictogram van Nijntje is tussen vrijdagavond en zaterdagochtend weggenomen van een oriëntatiepaal op het strand bij het Zeeuws-Vlaamse Nieuw- vliet. Het pictogram is ongeveer 2 meter hoog. De oriëntatiepaal staat ter hoogte van duinovergang 17. De waarde ervan is onbekend. Op diverse strandvakken langs de i kust staan oriëntatiepalen met j daarop een pictogram. Zo kunnen kinderen hun plekje op het strand gemakkelijker terugvinden. VLISSINGEN - De achtstegroepers van basisschool De Wissel in Vlis- singen hebben deze week buiten lands bezoek. Leerkrachten en leer lingen van scholen uit België, Ita lië en Ierland zijn hier om kennis te maken met het Nederlandse on derwijs en de Nederlandse cul tuur. Comenius, heet het driejari ge Europese onderwijsproject waaraan De Wissel meedoet. Het project draait om Engelstalige uit wisselingen waarin cultuur een be langrijke plaats inneemt. Zo neemt De Wissel zijn gasten mee naar onder meer de Keukenhof en Neeltje Jans. Gisteren voerden de leerlingen in Baskensburg verschil lende dansen op. door Harold de Puysseleijr perkpolder - Zes weken voor de aangekondigde start van het nieu we vaarseizoen van het toeris tische pontje tussen Perkpolder en Hansweert, weet schipper Laurens de Brouwer nog steeds niet of hij dit jaar nog wel gaat varen. „Komt er geen subsidie, dan gaan wij niet varen. Vorig jaar hebben we niet eens de brandstofkosten kunnen terugverdienen. Spijkeren de gemeenten en de provincie niet bij, dan zou ik afstevenen op een faillissement", zegt De Brouwer. De afgelopen drie jaar onderhield de schipper in de zomermaanden een toeristische veerverbinding voor voetgangers en (brom)fiet sers tussen Oost-Zeeuws-VIaande- ren en Zuid-Beveland. Al die jaren betaalden de gemeenten Hulst en Reimerswaal mee en leverde ook de provincie een bijdrage in de ex ploitatie van het pontje. Dit jaar zou de veerdienst zichzelf echter moeten bedruipen. Steun van de provincie blijft beperkt tot een ga rantiefonds, waar de schippers van de toeristische voorziening Fiets Een Rondje met een Pontje alleen in geval van nood aanspraak op kunnen maken. Zonder subsidie van de overheid komt er volgens schipper Laurens de Brouwer een einde aan het toe ristisch veer tussen Perkpolder en Hansweert. Excuses voor het ongemak. Dinsdag tot en met vrijdag gesloten en met heel veel koopjes DELSCHER Grote Markt 11^13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27