heftorens veerplein Kruiningen Feest bij Vlissingse school Vlissingen probeert fietspaden in Vredehoflaan toch te behouden Voormalig scoutingleider bekent ontucht met meisjes Wpzc Dinsdag 20 mei 2008 23 Scheldemond College viert dit jaar zijn honderdjarig bestaan. vlissingen - Dit jaar viert het Scheldemond College in Vlissin- gen zijn honderdjarig bestaan, sa men met haar voorgangers (de rhbs, de Openbare ulo, Gemeente lijke lts, Huishoud- en Nijverheids school, leao, Swanenburgh, Weye- vliet en de scholengemeenschap Scheldemond). De school viert het eeuwfeest in september met een week vol fesit- viteiten. Voor de huidige leerlingen van het Scheldemond College betekent dat een weekje met weinig lesuren en ze kunnen ook rekenen op een groot feest. Verder houdt de school een grote reünie voor oud-leerlingen en oud-medewerkers van Schelde mond en al haar voorgangers. „We hebben op dit moment al zeshon derd aanmeldingen. Van mensen die geboren zijn in 1933 tot leerlin gen van de laatste lichting", zegt di recteur onderwijs Eugène Fagg. Ook mensen die tegenwoordig woonachtig zijn in het buitenland, hebben zich al opgegeven. Opgeven voor de reünie voor oud-leerlingen kan via www.schel- demondcollege.nl of via de specia le reüniewebsite www.schelde- mond.schoolpagina.nl. Oud-colle ga's kunnen zich opgeven via info@scheldemondcollege.nl Officier van justitie eist 120 uur werkstraf tegen 34-jarige verdachte. door Emile Calon MIDDELBURG - Een jaar nadat de scoutingleider haar onzedelijk be tastte, stortte het Zuid-Bevelandse meisje in. Haar schoolprestaties kelderden, ze moest niets meer hebben van jongens en mannen en ze durfde niet meer alleen te slapen. Met het vriendinnetje dat de 34-jarige man ook betastte, gaat het iets beter. Tijdens een filmavond van de scou ting was hij tussen twee veertienja rige meiden gaan liggen en had hen betast. Daarbij was hij ook on der de kleren van een van hen ge weest. Toen ze aangaven dat ze daar niet van gediend waren, was hij gestopt. Maar het leed was toen al geschied, zei de Middelburgse rechtbankpresident A. Ente. De man bekende alles. Hij is al in therapie en heeft tegenover de po litie ook toegegeven dat hij in zijn periode als scoutingleider in Oost-Souburg ook met meisjes in de fout is gegaan. Officier van justitie E. Bethlehem eiste een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Die voorwaardelij ke straf is volgens Bethlehem voor al bedoeld als stok achter de deur zodat de man zijn therapie af maakt. 1^1 Uitspraak: maandag 2 juni. Gemeente bekijkt de mogelijkheden na verzet omwonenden. door Miriam van den Broek vlissingen - De fietspaden in de Vredehoflaan in Vlissingen blijven mogelijk bestaan. De fietspaden zouden na de herinrichting van de straat niet meer terugkomen. Dat plan leverde zoveel bezwaren op, dat de gemeente is gaan kijken hoe de paden dan wel behouden kunnen worden. Een definitief be sluit daarover, moet nog worden genomen. De Vredehoflaan zou ingericht worden als 30 kilometerzone, zo als dat hoort volgens het project Duurzaam Veilig. Een van de richt lijnen luidt dat er in een woon straat die geen doorgaande route is, geen aparte fietspaden nodig zijn. Veertien omwonenden van de Vre dehoflaan hebben tegen het plan om de fietspaden weg te halen, be zwaar gemaakt. Wethouder Rob van Dooren zei gisteren tijdens de raadscommissie Beheer dat vooral de aanwezigheid van zorgcentrum Ter Reede in de Vredehoflaan, een reden is om te zien of de fietspaden behouden kunnen blijven. Volgens Peter Kruizinga van Groenlinks hebben de bezwaar makers na het indienen van hun brief, op een ontvangstbevestiging na, niets meer van de gemeente ge hoord. Van Dooren gaf toe dat hij beter een brief aan de bewoners had kunnen sturen waarin hij uit legde dat het college besloten heeft de plannen voor de herin richting van de staat opnieuw te bekijken. De wethouder had overigens nog een geruststellende mededeling voor mensen in de straat. Want dat er inmiddels vier bomen in de Vredehoflaan zijn gekapt, betekent niet dat de herinrichting al is be gonnen. „Het enige dat begonnen is, is de voorbereiding voor werk zaamheden aan de riolering." Het decimeters dikke gewapende beton van de heftorens is niet bestand tegen de kracht van de knijper. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25