Zeela Doek valt voor BHBul Eis 36 maanden cel voor verkrachting ex Zeeuwse voorleeskampioene klaar voor landelijke finale nns WÊ Dronken bestuurder raakt rijbewijs kwijt Man gewond na val van dak in Scherpenisse Fancy fair op plein van De Knotwilg Byzantijns zangkoor zoekt nieuwe leden Turkse moskee houdt open dag Seniorenfietstocht vanuit Meliskerke Overleg situatie bij brug Sluiskil Tempur®-dealer 22 Dinsdag 20 mei 2008 PZC VLiSSINCEN - De politie heeft in nacht van zondag op maandag rond half vier op de Vlissingse Veerhavenweg een 39-jarige auto mobilist uit die plaats aangehou den voor rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek de man te veel gedronken had. Dat werd beves tigd door een ademanalyse op het bureau. Omdat hij ruim 2,7 keer zo veel op had als toegestaan, moet hij zijn rijbewijs inleveren. SCHERPENISSE - Een 21-jarige man is gisterochtend rond tien uur aan de Stoofdijk in Scherpenisse ge wond geraakt na een val van een dak. De man, afkomstig uit België, viel tijdens het opzetten van werk zaamheden door onbekende oor zaak van de dakgoot en kwam op een stalen constructie terecht. De Belg is met (vermoedelijk) letsel aan zijn ribben, per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. De arbeidsin spectie onderzoekt de zaak. Officier eist bovendien extra straf voor vergrijp in proeftijd. door Emsie Galon MIDDELBURG - Een inwoner van Zierikzee zit al 426 dagen in voor arrest. Wat officier van justitie W. Smeenk betreft komen daar nog vele dagen bij. Ze eiste giste ren een celstraf van 36 maanden te gen de 44-jarige man. Daar moet het niet bij blijven, al dus de officier. Hij moet nog zes maanden extra krijgen omdat hij in zijn proeftijd weer in de fout ging. Wederom verkracht te, mishandelde en bedreigde hij zijn ex, betoogde Smeenk. De officier vindt het zeer kwa lijk dat hun kinderen daar getui ge van waren. Die zagen hoe hun moeder gedwongen werd hun kamer te verlaten waarna ze ver nederd terugkeerde in de kinder kamer, in de hoop dat hij haar daar met rust zou laten. OOSTKAPELLE - Basisschool De Knotwilg in Oostkapelle houdt vrijdag een fancy fair op het schoolplein aan de Torenstraat. Van 15.00 tot 19.00 uur zijn er on der meer een Vlaamse kermis en een kindervrijmarkt. Ook een ver loting en de verkoop van gebak, hamburgers en loempia's moeten de kas spekken. Met de opbrengst wil De Knotwilg een speelbos in richten op het schoolterrein. WEST-SOUBURG - Het Zeeuws By- zantijns Koor Srétenje is op zoek naar nieuwe zangers en zangeres sen. Belangstellenden kunnen op donderdag 22 mei en donderdag 5 juni kennismaken tijdens een open repetitieavond in de Advent kerk aan de Kerklaan in West-Sou burg. De deuren gaan open om 19.30 uur. Srétenje is een amateur koor met 55 leden. Het repertoire bestaat meerstemmige Russische, Oekraïense en Georgische kerk- en volksmuziek. De man is al eerder veroordeeld voor diezelfde feiten. Kort na zijn vrijlating begon hij weer. Advocaat M. van Stratum vroeg vrijspraak. Hij stelde dat er volgens zijn cliënt niets bijzonders was ge beurd. Hij hield de rechters voor dat de officier zich onvoldoende verdiept had in de culturele achter grond van zijn cliënt. Die man, van Turkse afkomst, zou 'cultureel gezien', niets verkeerds hebben ge daan. Smeenk zei op haar beurt dat daar niets van klopte. Ze benadrukte dat de man zijn vrouw wekelijks meerdere malen verkrachtte. „En dat van maart 2006 tot en met fe bruari 2007." De rechtbank doet uitspraak op 2 juni. [Ji De officier van justitie eist 36 maanden celstraf tegen een inwo ner van Zierikzee die er van wordt beschuldigd stelselmatig zijn vrouw te hebben verkracht. MIDDELBURG - De Turkse moskee aan het Oostkerkplein in Middel burg houdt zaterdag open dag. Be zoekers krijgen uitleg over de bouw van de nieuwe moskee aan de Stromenweg en de activiteiten die daar plaats zullen vinden. De moslims willen ook praten over de meerwaarde van zo'n nieuw ge bouw. Gasten worden vanaf 10.00 uur onthaald met koffie en Turkse hapjes. De deur sluit om 18.00 uur. MELISKERKE - Vandaag start de eer ste van zes groepsfietstochten voor senioren vanuit Meliskerke. De Commissie Welzijn Ouderen uit dit dorp neemt fietsers voor een euro mee op een tocht van 25 kilo meter over het Walcherse platte land. Onderweg wordt gestopt voor een drankje en een hapje. De groep vertrekt om 13.30 uur bij Ons Huis aan de Burgemeester Adelaarstraat 26. De andere fietsda gen zijn op 17 juni, 15 juli, 19 augus tus, 16 september en 21 oktober. TERNEUZEN - Gedeputeerde Toine Poppelaars praat binnenkort met Dow, de gemeente Temeuzen, Rijkswaterstaat en belanghebben den over de verkeerssituatie rond het sluizencomplex en de brug Sluiskil en de Westerscheldetun- nel. Dit mede naar aanleiding van vragen door Statenlid Johan Robe sin (Partij voor Zeeland). Volgens Robesin wordt de door stroming van het verkeer in de buurt van de rotonde richting de Westerscheldetunnel steeds slech ter. De chaos ontstaat volgens hem met name door het niet respecte ren van de bloktijd van de brug Sluiskil (de tijden waarop de brug zeker beschikbaar is voor het auto verkeer) en onbetrouwbare signale ring. De bloktijden voor de brug tussen 7.40 en 8.00 uur en 16.40 en 17.00 uur zijn volgens Robesin veel te kort. Bij een ongeval in de Wester scheldetunnel wordt onvoldoen de duidelijk gemaakt aan ver keer vanuit Terneuzen en is er vaak sprake van kop-staartbotsin- gen, zegt het Statenlid. Blauw-witte 'bakens' maken plaats voor aanleg koppeldijk. door Luc ©ggel KRUININGEN - Zichtbaar vanaf on der meer de snelweg waren het ba kens in het Zuid-Bevelandse land schap: de twee blauw-witte hefto- rens op het voormalig veerplein in Kruiningen. Al veertig jaar. Maar dat beeld behoort binnenkort voor goed tot het verleden. Eén van de twee zuilen is gisteren ten prooi ge vallen aan de slopershamer, de an dere wordt 9 juni zeer waarschijn lijk neergehaald met explosieven. De torens moeten wijken voor een koppeldijk, waarachter straks de nieuwe woonwijk Kruseveer verrijst. Het gebied heeft sinds enkele we ken meer weg van een slagveld dan van een veerplein. Graafma chines, bulldozers en ander zwaar materieel hebben het terrein omge vormd tot een enorme zandvlakte. Gehuld in stofwolken en volgela den met puin rijden ze af en aan. De wachtruimte en andere gebou wen zijn al gesloopt en ook de veerinrichting zelf is voor het grootste deel ontmanteld. De brok ken beton en asfalt vormen meters hoge bergen. Restanten van wat ooit de oprijbrug was, zijn geredu ceerd tot een hoop verwrongen staal. Alleen de karakteristieke heftorens stonden nog gebroederlijk over eind. Weliswaar zwaar verminkt, want om de contragewichten eruit te halen, zijn gaten in de wand ge maakt. Gisteren moest één van de twee torens er dan toch aan gelo ven. Een machine met daaraan een enorme grijper, gaat de kolos als een roofdier te lijf. Het decime ters dikke gewapende beton geeft zich meteen gewonnen. Met veel kabaal storten de brokstukken naar beneden. De grond trilt, de machine brult. Waar 'grote jongen' Boskalis zijn hand volgens projectleider Robert Pol niet omdraait voor de klus, is die voor de Kruiningse onderaan nemer P. Sinke vof zeker niet alle daags. „De diversiteit aan grond en sloopwerk is wel bijzonder", zegt uitvoerder Jacco Faasse. Sinke is verantwoordelijk voor het 'kaal plukken' van het terrein. „We ont doen het van de oude infrastruc tuur en slopen de veerinrichtng en de opstallen." Met de sloop 'Het is nostalgie, zeker, maar we werken niet met pijn in het hart' gaat een stukje Zeeuwse geschiede nis verloren, erkent Faasse. „Het is nostalgie, zeker, maar we werken niet met pijn in het hart. Het lag te verpauperen, dat doet ook zeer." De heftorens, de brug en de gebou wen blijven op locatie, althans, het puin. Het gruis wordt, als onder grond voor de infrastructuur en de koppeldijk, hergebruikt in het 15 a 30 miljoen euro kostende wo ningbouwproject. Dé driehonderd meter lange koppeldijk zelf wordt eveneens van gerecycled materiaal gemaakt, namelijk 400.000 kuub zand uit het veerplein. Naar verwachting is de wijk in 2012 gereed. ■Pjj zie www.pzc.nl voor een filmpje van de sloop van de heftoren. mmmmm tik Hoe het ooit was. Over enkele jaren staan hier huizen. kijk ook op www. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SIM Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 door Ali Pamkow ZIERIKZEE - Naomi Remijn uit Zie rikzee vindt het een eer de provin cie Zeeland te mogen vertegen woordigen morgen tijdens de fina le van de Nationale Voorleeswed- strijd in Het Muziekgebouw aan 't IJ in Amsterdam. Naomi zit in groep 8 van openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee. „Mijn vriendinnen beginnen al ze nuwachtig te worden, maar zelf heb ik daar nog geen last van. Dat komt misschien woensdag nog wel als het dichtbij komt", zegt de Zeeuwse kampioene. Ze heeft zich gedegen voorbereid door het frag ment uit het boek ioo% Nina van Niki Smit met regelmaat aan haar ouders voor te lezen. Die hebben haar van begin af aan geadviseerd duidelijk en vooral rustig voor te lezen. Naomi heeft die raad ter har te genomen. Met resultaat, zo blijkt uit de beoordeling van de ju ry zowel bij de regionale als pro vinciale voorronden. „Ik lees veel boeken. Ook van Mo nica Furlong, maar haar boeken zijn wat moeilijker dan die van bij voorbeeld Francine Oomen en Ni ki Smit. Dat leek mij dus niet zo geschikt voor de voorleeswedstrij- den", motiveert ze haar keuze. Naomi Remijn Naomi gaat na de zomervakantie bij Pontes Pieter Zeeman het VWO-plus volgen. En later hoopt ze docente te worden op een basis school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24