PZC Golfbaan Zoutelande weer dicht Middelburgse honden kunnen weer ongecontroleerd poepen 21 35 Stefan Knuijt componeert muziekstuk voor Westkapelle Koffie Beroofd in eigen huis Schilderbeurt voor Sint Jacobstoren WALCHEREN Kader Abdolah te gast in Terneuzen bij :i Stichting Prometheus v s 1 k -\ki Dinsdag 20 mei 2008 Andries Minderhoud geniet van succes in skeelercircuit. Tip? redwalch@pzc.nl Schuldeisers Piratdise weten 'schijnverkoop' ongedaan te maken. door Henk Postma zoutelande - Het golfbanencom- plex Piratdise in Zoutelande, dat vorig jaar eindelijk kon worden ge opend, ligt er weer verlaten bij. In vesteerders lieten er beslag op leg gen omdat de eigenaar, Golfpro Be heer BV, niet voldoet aan finan ciële verplichtingen. De schuldeisers hopen dat een ko per opduikt die minstens 1,2 mil joen neertelt voor de golfbaan. Als dat niet gebeurt, dan wordt het complex bij opbod verkocht. Het is de vraag of de schuldeisers dan nog iets van hun geld terug zien, want de ABN Amro maakt als hy potheekverstrekker aanspraak op de eerste 800.000 euro. De belangrijkste schuldeisers zijn de drie erven Frie (woonachtig in de Randstad) en accountant Mar co Simonse uit Heinkenszand. De erven Frie willen ruim 527.000 te rugzien van hun investering in Pi ratdise. Simonse eist ruim 280.000 euro op aan honorarium en 'voor schotten'. Het had niet veel gescheeld of ze waren dat geld al kwijt geweest. Want 'de man achter Golfpro', Peter Mulder, probeerde de schuld eisers van zich af te schudden met een 'schijnconstructie'. Hij 'ver kocht' de golfbaan voor het lage be drag van 800.000 euro aan zijn ad viseur: het bedrijf Center Manage ment Cracovia van Euregio Con sulting BV uit Venlo. Vervolgens zou zijn geprobeerd de golfbaan Het golfbanencomplex Piratdise zit alweer stevig op slot. Dit keer zijn het niet de aannemers die hun geld opeisen, maar ramme len investeerders aan de poort. voor 1,2 miljoen te slijten aan eige naar C. Luken van het nabijgele gen Hotel Zuiderduin. Dat blijkt uit stukken die zijn voorgelegd aan de Middelburgse rechtbank. Als deze constructie stand had ge houden, dan was er voor de schuldeisers niets meer bij Golfpro te halen geweest. Maar de rechter stak er een stokje voor. De 'schijn verkoop' werd nietig verklaard, en de claims werden goedgekeurd. Het is de vraag of de schuldeisers daar veel mee opschieten. Want van Mulder en 'zijn' Golfpro BV wordt taal noch teken meer verno men. Volgens een woordvoerder van de gemeente, die Golfpro aan een parkeerterrein had willen hel pen, heeft het er alle schijn van dat Mulder 'met de noorderzon is vertrokken'. Het golfbanencomplex ligt er nu onbeheerd bij. Het is, na de ope ning vorig jaar, zo'n drie maanden open geweest. Voor die tijd werd ook al beslag op de golfbaan ge legd. Toen waren het de aannemer en leveranciers die eindelijk wel eens geld wilden zien. Ook zij wer den door de rechter in het gelijk gesteld. Om van verdere juridische strijd verlost te zijn, namen ze met een deel van het geld genoegen. nieuw- en sint joosland - Mis schien wel het meest muzikale ta lent van Nieuw en Sint Joosland, de vijftienjarige Stefan Knuijt, heeft op verzoek van de Westka- pelse muziekvereniging OKK een muziekstuk over het dijkwerkers dorp gecomponeerd. Het stuk, Tussen 't Hoge en 't Lage Licht, is bedoeld om het honderdja rig bestaan van de brassband mee te vieren. De Westkapelse historie wordt erin weerspiegeld. Het num mer beleeft zaterdag om 20.00 zijn première, tijdens een festival op de Westkapelse markt. Luisteraars horen allereerst de aanwezigheid van de Romeinen en de Noorman nen, die ooit in het dorp aanwezig zouden zijn geweest. De welva rendheid van de middeleeuwen komt ook aan bod. De dramati sche gebeurtenissen tijdens de Tweede Wereldoorlog beschrijft Stefan met veel geweld, de dijk doorbraak van de geallieerden en het verdriet horen luisteraars in het deel 'Herdenking'. Daarna klin ken vrolijke noten, bij de wederop bouw en de Westkapelse kermis. Tip? redactie@pzc.nl Een verslaggeefster die geboren en getogen is in bourgondisch Brabant, woont en werkt al ja ren met veel plezier op Walche ren. Inmiddels durft ze zichzelf - afhankelijk van haar gezelschap - al een beetje 'Zeeuws' te noe men. Toch stuitte ze laatst op een ei genaardig cultuurverschil. De journaliste belde naar een in woonster van een Walchers dorp om een afspraak te maken voor een persoonlijk interview. „Hoe laat kan ik het beste komen?", vroeg ze. Echt welkom voelde ze zich niet toen aan de andere kant van de lijn geantwoord werd: „Maakt niet uit. Kom maar ergens nd de koffie." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De binnenstad van Middelburg was even verlost van hondenpoep. Maar dat is alweer voorbij. De speciale controleur is weer weg: daar was geen geld meer voor. Niet dat er helemaal niet meer ge controleerd wordt, want wie toe vallig iemand van de gemeente te genkomt, krijgt gewoon een boete als de drol van de hond niet wordt opgeruimd. „Maar om goed te con troleren moeten we controleurs in zetten op momenten dat mensen hun hond uitlaten", zegt een amb tenaar van de gemeente. „En dat is 's morgens vroeg of's avonds laat." Vorig jaar stelde de gemeente met tevredenheid vast dat de extra con troles werkten: uit angst voor een boete die kon oplopen tot 3350 eu ro lijnden mensen braaf hun hon den aan en ruimden ze poep op. Sinds vorig jaar zijn speciale gebie den aangewezen waar honden los mogen lopen. In de rest van de stad moeten ze aan de riem. Op speeltuintjes mogen ze helemaal niet komen. Op het Bolwerk en het Meiveld waren loslopende honden nog wel welkom. Daar zijn nu drie terreinen bijgekomen: het Amaliapark, het Singelgebied in Arnemuiden en het gebied rond sportpark de Veersepoort. vlissingen - Een bejaarde vrouw is aan het eind van de zondagoch tend beroofd in haar eigen huis aan de Molenstraat in Vlissingen. Een jongeman kwam met een smoes de woning binnen en nam in een onbewaakt moment de por temonnee weg, met daarin enkele tientallen euro's. De politie onderzoekt de zaak. Het gaat om een man van ongeveer achttien jaar oud. Hij heeft donker haar en droeg een witte wollen trui en een spijkerbroek. VLISSINGEN - Nog een dagje en dan staat de to ren van de Sint Jacobskerk in Vlissingen er weer piekfijn bij. De balustrade en de houten construc tie die de balustrade draagt, zijn in de verf gezet. Daarnaast is ook de duivenwering, die voorko men moet dat duiven in het carillon kunnen ko men, opgeknapt. Voor de klus moest schildersbedrijf Franse uit Kwadendamme gebruik maken van een hoogwer ker. Als vandaag het werk wordt afgerond, kan de toren er weer zeven of acht jaar tegenaan. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23