Miljoenen voor erfgoed Nederlanders helpen Australië in Uruzgan 8tSC 8 81 6 en 17 Ö17° De eerste 2500 klachten over examens zijn binnen WERELDHAVENDAGEN Dinsdag 20 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 117 - los Plasterk deelt uit op bijeenkomst Vlissingse Timmerfabriek. door Marcel Modde VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen gaat naarstig op zoek naar extra geld voor restauratie van de voormalige timmerfabriek op het Scheideterrein. Minister Ronald Plasterk stelde gisteren ruim 3,4 miljoen euro beschikbaar. Een mooie start, maar beslist niet genoeg, zeiden wethouder Piet Pol derman en burgemeester Wim Dijkstra in een reactie. Vlissingen denkt de klus met zeven miljoen te kunnen klaren, heeft bij het mi nisterie van OCW vijf miljoen sub sidie aangevraagd en nu dus dik drie gekregen. Een daadwerkelijk begin van. de restauratie hangt vol gens burgemeester en wethouder af van de belangstelling voor het rijksmonument. Pas wanneer er duidelijkheid komt over de invul ling, en dus medefinancierders, wordt het gebouw daadwerkelijk aangepakt. Uiterlijk 31 december 2010 moet de restauratie zijn afgerond. De subsidie wordt in voorschotten uit betaald, aan de hand van ingedien de kostenoverzichten. Concrete plannen zijn er nog niet, maar Dijkstra verwacht veel van de on derhandelingen met Omroep Zee land voor vestiging van een studio en kantoren. De begane grond moet in ieder geval een openbare (bijvoorbeeld restaurant) functie krijgen, aldus Polderman. De pro vincie zal daarin niet dwars gaan liggen. Gedeputeerde Harry van fW Plasterk heeft 34,2 miljoen euro over voor herstel en behoud van elf rijksmonumenten. De Timmer fabriek kan rekenen op ruim 3,4 miljoen uit die pot. Waveren ziet bovendien mogelijk heden voor een aanbouw naast de fabriek, ten behoeve van een don kere televisiestudio. Want ieder een is het erover eens dat de unie ke lichtval in het complex hoe dan ook behouden moet blijven. Behalve de Timmerfabriek had Plasterk gisteren in Vlissingen nog tien kanjersubsidies te vergeven, voor een totaal van 34,2 miljoen euro. De minister zei niet alle ver zoeken te kunnen honoreren en waarschuwde voor een 'angstige behoudzucht'. pagina 2/3: reis naar Vlissingen loont pagina 3: commentaar België rekent op lange files door spoorstaking BRUSSEL - België rekent vandaag op lange files door een 24 uurs spoorstaking. Automobilistenbond VAB waarschuwt voor de drukste filedag van het jaar bij de zuiderbu ren, omdat treinreizigers massaal in de auto stappen. De grootste verkeershinder wordt tijdens de ochtendspits verwacht en met na me rond Antwerpen. De treinstaking is gisteravond om tien uur begonnen. Er rijdt zo goed als geen enkele trein in Bel gië. De internationale Thalys- en de Eurostar-treinen rijden ook niet. Het personeel van het Bel gisch spoorbedrijf NMBS staakt voor een beter cao-bod. Garantiefonds voor rijlessen in de maak DEN HAAG - Leerlingen van een Bo- vag-rij school raken binnenkort niet langer hun geld en lessen kwijt als de rijschool failliet gaat. Een speciaal garantiefonds moet ervoor zorgen dat gedupeerden uit eindelijk toch hun lessen krijgen en alsnog hun rijexamen kunnen doen. Dat heeft de brancheorgani satie, waarbij negenhonderd rij scholen zijn aangesloten, gisteren bekendgemaakt. Het zogeheten Bo- vag Garantiefonds Rijscholen (B GR) gaat 1 juli van start. pagina 5: rijschool op de fles, lesgeld weg EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie 13; Buitengebied: 16 en 17; Weer 18; Strips: 19; Cultuur: 28; Agenda: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. MIDDELBURG - Scholieren van de CSW in Middel burg buigen zich over de opgaven van het exa men. Op de eerste dag van de centrale eindexa mens voor vwo, havo en vmbo zijn gisteren bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (Laks) al 2500 klachten binnengekomen. Het examen Ne derlands voor havo en vwo leverde de meeste op, meldde de klachtenlijn van het Laks. Om alle klachten te verwerken heeft het Laks een team van 35 telefonisten paraat. foto Lex de Meester pagina 27: examenrubriek SYDNEY - Australische troepen zijn begonnen met een 'grote operatie' in de Zuid-Afghaanse provincie Uruzgan om de Taliban te verja gen. Dat heeft het Australische mi nisterie van Defensie gisteren be kendgemaakt. Aan de operatie doen ook Nederlandse militairen mee, om de operatie te ondersteu nen. Volgens luitenant-kolonel Stuart Yeaman zijn de militairen naar de streek van de Baluchi-berg- pas getrokken, ten noorden van de basis Tarin Kowt. De troepen wil len de infrastructuur in het gebied herstellen en een veilige omgeving creëren voor de Afghaanse bevol king, aldus het Australische minis terie. Bij incidenten in het zuiden van Afghanistan kwamen gisteren twee soldaten van de Navo-strijd- macht om het leven. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt. Subsidie voor Timmerfabriek is weggegooid geld Condoomautomaat hoort op middelbare school eens 57% oneens J 43% aantal reacties: 481 Tropische bui nummer 1,40, zaterdag 2,00 HET WEER: Zonnig Schitterende dagtocht in Rotterdam Alléén zondag 7 september www.kras.nl/085

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1