Vrouwenteam van HSD houdt het hoofd koel in Breda (2-5) Biljarters van DOS 2 grijpen na lange dag de Grevelingencup Zaamslag verstoort jubileumfeest Dubbelspelen brengen Duiveland gelijkspel Koek en Rijn verdedigen titels in Kwadendatsime s FZC Maandag 19 mei 2008 I 29 Leo Koopman van DOS Nieuwerkerk in actie tijdens het toernooi. foto Dirk-jan Cjeltema Beslissing in toernooi valt in laatste partij van de dag. door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - Het tweede team van DOS uit Nieuwerkerk won za terdag de strijd om de Grevelingen- cup. Na een uiterst spannende eindstrijd werd in de laatste wed strijd D'Eule 1 verslagen. Het twee de team van D'Eule eindigde op de derde plaats. Nog niet eerder in de geschiedenis van het libretoernooi stonden er 'slechts' drie clubs in de finale die door zes teams wordt bestreden. DOS uit Nieuwerkerk, De Graan- beurs uit Zierikzee en de organise rende vereniging D'Eule wisten al ledrie met twee teams door te dringen tot de eindstrijd. Het bezorgde de slotdag een intie me sfeer waar veel ereduels wer den uitgevochten. Het bleef tot de laatste wedstrijd superspannend. Twee kanshebbers bleven over voor de titel en zij troffen elkaar in de finaleronde: DOS 2 en D'Eule Als de thuisploeg de winst had ge pakt, was de titel in Oosterland ge bleven, maar juist in de laatste ron de en na zo'n 12 uur rond de tafel te hebben doorgebracht, waren de Nieuwerkerkse biljarters op zijn scherpst. In acht, elf en nog eens elf beurten werden de laatste partijen afgeraf feld en restte D'Eule niet meer dan het zilver. Sjaak Visser, Arjen Steenpoorte en Wim de Jonge ble ken niet opgewassen tegen de win naars van de Grevelingencup Piet Verschure, Koos Dorreman en Leo Koopman. Verschure verloor twee keer maar won drie keer in acht, acht en ze ven beurten voor 150 caramboles. Koos Dorreman verloor ook twee maal, maar was in de laatste pot met elf beurten wel spekkoper. Leo Kooman bleef voor zijn team ongeslagen. DOS 2 eindigde in de middenmoot en de ploegen van biljartvereniging De Graanbeurs le ken veel van hun kruit al in de poulefase te hebben verschoten. De Grevelingencup is een prooi geworden voor het tweede team van DOS 2 uit Nieuwerkerk. De biljarters zijn na een lange dag de sterkste in het libretoernooi. Mannenteam wordt In tweede helft naar grote nederlaag gespeeld. door Peter Snelders zierikzee - Het vrouwenteam van HSD won met afgetekende cijfers de voorlaatste wedstrijd in de re serve derde klasse van de hockey- competitie. Met 5-2 was het in Bre da te sterk voor Push 14. De man nen van de club uit Zierikzee mis ten een fors aantal vaste krachten en gingen mede daardoor met 9-3 onderuit bij Goes 2. Vrouwen. Push 14-HSD 2-5: De start van de thuisploeg was verras send. Binnen vijf minuten werd het 1-0. Daarna kwam HSD beter in de wedstrijd en nam het initia tief over. Dat resulteerde in de ge lijkmaker van Ilse Hardon. Nog voor de rust liep een beter HSD uit naar 1-3 door treffers van Elise Kik en Mirenne Koks. Ondanks de onervaren leiding, die niet altijd even integer leidde, onderdrukte Zeeuws-Vlamingen krijgen in Kinderdijk meer dan ze verdienen. door Reraé van Stee KINDERDIJK - Zaamslag heeft de fes tiviteiten rondom het 75-jarig jubi leum van De Zwerver danig ver stoord. De Zeeuws-Vlamingen wonnen zaterdag in Kinderdijk het eerste duel in de halve finale van de nacompetitie met 0-1. In een aantrekkelijk en sportief duel waren de ploegen aan elkaar ge waagd. Gelet op het aantal doelkansen had De Zwerver, dat tiende eindig de in de eerste klasse, minstens een gelijkspel verdiend. „De re turnwedstrijd is zeker geen uitge maakte zaak", stelde aanvoerder Jo ris Rademakers van Zaamslag dan ook terecht vast. „Normaal maken wij het spel, maar vandaag niet. HSD de irritatie daarover en bleef vrij beheerst de vloeiende combi natie zoeken. Toch kon het niet voorkomen dat de thuisploeg op 2-3 kwam. Het was even span nend, maar toen Evianne van de Zande 2-4 maakte, was de mentale weerbaarheid gebroken bij Push. Van de Zande bepaalde tenslotte de eindstand op 2-5. Mannen. Goes 2-HSD 9-3: Door examens en andere beslommerin gen moest HSD met een flink aan- 'In de tweede helft werd het verschil gemaakt in dit sportieve duel.' tal jongens B uitkomen. In de eer ste helft was daar nog niet veel van te merken. Toen kon HSD het fysiek nog aardig bijbenen. Het nam zelfs de leiding via Niels Rit- zen. Daarna boog Goes 2 die ach terstand om in een voorsprong van 2-1. Nog voor de rust liet Step- Het ging allemaal net iets sneller dan in de competitie. Daardoor kregen we minder tijd en ruimte. En daarmee hadden we het lastig." Zaamslag had moeite met het zwa re veld. Doordat het spel steeds op en neer golfde, lukte het de mid denvelders bovendien onvoldoen de om tijdig bij te sluiten. Spits Peter Dieleman, die had af te reke nen met de taaie mandekker Ro bert Kuipers, kwam daardoor vaak geïsoleerd te staan. Desondanks zorgde de aanvaller in de eerste helft voor het nodige gevaar. De thuisploeg zocht veelal met de lange bal de boomlange spits We sley Kassels en diens razendsnelle kompaan Guido Luiten. Voor de Zaamslag wint met 0-1 bij De Zwerver. Daarmee zet de Zeeuws-Vlaamse een volgende stap richting de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Negende op rij voor Koks Mirenne Koks scoorde gister middag voor de negende op eenvolgende wedstrijd voor het vrouwenteam van HSD. Ze bracht haar seizoenstotaal daarmee op 23 doelpunten, waarmee ze clubtopscoorster is. Evianne van de Zande is tweede met 9 treffers. Stephan Lammerts scoorde gisteren voor het mannenteam voor het eerst sinds december vorig jaar. Hij is met 19 doelpunten nog altijd topscorer, vóór Björn Ver- seput (16 goals) en Niels Rit- zen (15 goals) han Lammerts 2-2 noteren. In de tweede helft werd het verschil ge maakt in dit sportieve duel. Goes was toen feller en had een groot veldoverwicht. Pas bij de stand 8-2 scoorde Björn Versput nog tegen voor de bezoekers. rust leverde dit bijna succes op. Zaamslag-doelman Bart Corstanje keerde echter tot drie keer toe ge vaarlijke inzetten van het spitsen- duo van De Zwerver. Zaamslag deed goed mee en sticht te gevaar met snelle tegenstoten. Daaruit viel in de 68e minuut de winnende 0-1. De aanval begon bij Joris Rademakers, die Coen Goos- sen over links wegstuurde. De lin kermiddenvelder schudde zijn di recte tegenstander af en legde de bal prima terug op Jordy Bakker. Die aarzelde niet en schoot de bal beheerst binnen. Met iets meer geluk hadden de be zoekers verder afstand kunnen ne men. Het was ook teveel van het goede geweest. De Zwerver-Zaamslag 0-1 (0-0): 68. Jor dy Bakker 0-1. Scheidsrechter: M. Hars kamp (Lexmond). Gele kaart: Vincent Lui ten (De Zwerver). Aantal toeschouwers: 450. Tennissters tonen veerkracht na 3-1-achterstand. door Sven Bakker NIEUWERKERK - De tennissters van Duiveland hebben drie punten toe gevoegd aan hun totaalscore. Op de eigen banen werd er met 3-3 ge lijkgespeeld tegen Hoogerheide. In het begin van de middag zag het er niet bijzonder rooskleurig uit voor Duiveland. Zowel Angela Kouwenberg als Mo- niek Slootmaker verloor haar en kelpartij, maar liet de tegenspeel sters tot op het tandvlees gaan. Mariene Taute had drie sets nodig tegen eerstgenoemde (6-3 2-6 2-6) en Monielc van Schendelen had nog meer moeite om Slootmaker van zich af te stoten (2-6 7-5 4-6). In het derde enkelspel pakte Bren- da de Bruin het eerste punt voor de Nieuwerkerkse tennisploeg. Te gen Marion Kruis had ze de lang ste adem: 7-5 7-5. Renate Slootmaker gaf deze over winning geen vervolg. In haar en kelpartij verloor ze met 6-3 6-4, waardoor Duiveland met een 3-1-achterstand de dubbelpartijen inging. Angela Kouwenberg en Linda Ver braak lieten daarin echter zien dat ze zich niet zomaar gewonnen ge ven. Opvallend makkelijk sleepten ze het tweede punt binnen tegen Van Schendelen en Taute: 6-2 6-1. In de laatste dubbelpartij wonnen Renate Slootmaker en Brenda de Bruin de baas over Kruis en Caroli ne Hulsker: 6-3 6-3. Voor Duiveland betekenen de drie punten een eerste stap op weg om degradatie te ontlopen. Kouwen berg: „Je weet het nooit, maar het zal erg lastig worden. Komende twee wedstrijden spelen we tegen In de laatste dubbelpartij stelden Renate Slootmaker (links) en Brenda de Bruin (rechts) het 3-3-gelijkspel veilig. foto Dirk-Jan Gjeltema ploegen die om ons heen staan en vandaag zijn we tevreden met het moeten we punten pakken. Maar gelijkspel." KWADENDAMME - Het jaarlijks te rugkerend driebanden-koppeltoer- nooi in Tapperij 's Lands Wel varen is inmiddels een begrip ge worden in de biljartwereld. Liefst veertig koppels schreven zich in op de kleine tafel en veertien op de grote tafel. Piet Kock/Ries Rijn verdedigen de titel in beide disci plines. Of de Goesenaren dit jaar eenzelf de stunt kunnen uithalen, moet de toekomst uitwijzen, maar voor de hand ligt dat niet nu de gezond heid van Rijn veel te wensen over laat. Maar ook zonder die handi cap zou een herhaling een unicum zijn. Met zoveel kapers op de kust is het geen sinecure dit toernooi twee keer op je naam te schrijven. Vandaag, woensdag en donderdag wordt de eerste ronde op de klei ne tafel gespeeld. Volgende week donderdag wordt een begin ge maakt op de matchtafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73