All Ready moet in slotfase buigen Karin Goetheer scoort eerste WK-punten Derde plaats in GP Zweistra en Orthelio Rensters Lady Force in voorste gelederen Van den Pol met polsstok over 3.40 Van de Ketterij in top tien in Duitsland Twee nieuwe spelers voor Kloetinge Middelburgse sjoelers tweemaal in de prijzen 28 Maandag 19 mei 2008 pzc All Ready-aanvoerder Jan Willem van Nieuwenhuijze is in de aanval tegen VEO. foto Dirk-Jan Gjeltema Zierikzeese korfballers verliezen op eigen veld van VEO: 12-14. door JaapJan Ritsema ZIERIKZEE - AU Ready speelde in de eerste klasse een prima partij te gen VEO. De Zierikzeese formatie was dicht bij een stunt, maar ging onderuit in de slotfase: 12-14. Door het verlies van degradatie concurrent De Vinken blijft All Ready die ploeg één punt voor in de strijd om lijfsbehoud in de eer ste klasse. All Ready-VEO 12-14: Onder win derige en natte omstandigheden ging All Ready lang mee in de strijd, maar kon net niet voor een stuntje zorgen tegen VEO, de nummer twee op de ranglijst. Werd het in de eerste partij van het seizoen in Den Haag nog 20-12, nu lukte er aanzienlijk meer aan Zierikzeese kant. Bij rust was er zelfs de (5-4) voorsprong. Terug op het veld benutte VEO de eerste twee kansen en stond het binnen no-time 5-6. All Ready leg de zich er niet bij neer en knokte zich tot 10-9 terug de partij in. On danks de strijdlust kon All Ready in de slotfase geen vuist meer ma ken en kreeg het (bij 12-13) de ge nadeslag toegediend. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Mar cel Joziasse 3, Jan Willem van Nieuwen huijze 2, Remy Quist, Yvonne Joziasse en Anouk van Tiggelhoven alien 1 Rohda-Fortis 17-7: Koploper Roh- da gaf Fortis er van langs. Coach Aarnout Crucq moest voor de zo veelste keer improviseren qua op stelling. Hij zag de vier invallers (onder wie de A-junioren Niels van Iwaarden en Stefanie Goed- bloed) het goed doen, maar Fortis moest bij rust (12-3) al capituleren. In theorie heeft hekkensluiter For tis een waterkansje op lijfsbehoud in de overgangsklasse. Fortis moet dan wel de laatste drie wedstrij den winnen en hopen dat Spor- De korfballers van All Ready zijn lange tijd dicht bij een stunt te gen VEO. In de slotfase gaat de nummer twee echter met de winst aan de haal. Eerste klasse F Uitslagen Avanti (P) - De Vinken 18-4, Tempo -SDO (K) 16-18, All Ready - VEO 12-14, Fortissimo -Ondo (G) 8-13. Stand Tempo 11-18, VEO 11-17, On do (G) 11-17, Avanti P 11-12, SDO (K) 11-12, All Ready 11-6, De Vinken 11-5, Fortissimo 11-1. Programma zaterdag: VEO - Tempo, SDO (K) - Avanti (P), De Vinken - Fortissimo, Ondo (G) - All Ready. ting Trigon de laatste drie duels verliest. Scores Fortis: Rens Zwartepoorte 2, Niels Bebelaar, Mark Trimpe, Elze Blan- kenburgh, Angela Matthijsse en Chalana Janisse allen 1. Kinderdijk-Swift 16-12: Bij 14-7 was eersteklasser Swift een kwar tier na rust al uitgespeeld in Alblas- serdam. „Dat we toch zijn blijven korfballen valt te prijzen", vond coach Ralph Gillissen. Omdat Pernix verloor bij Rust Roest behoudt Swift de twee pun ten voorsprong op deze concur rent en lijkt daarmee een degrada tieduel te ontlopen. Al is Gillissen nog alles behalve zeker van zijn zaak: „Het wordt nog knijpen de komende weken." Scores Swift: Ivo de Hond 4, Paul van den Berg 3, Richard Geldof en Roel Kloot wijk beiden 2, Anita Hoekstra 1. Tjoba-IJsselvogels 12-14: Tjoba toonde zich mentaal kwetsbaar. De eersteklasser verloor thuis, op nieuw zonder publiek, kansloos van [Jsselvogels. Coach Kees Broerse wond er geen doekjes om: „Dit was triest." Hij doelde op de 3-9 achterstand bij rust. „Het is dat de wissels de boel nog een beetje opkrikten, waar door de tweede helft nog dragelijk was." Scores Tjoba: Dennis Broerse 3, Sander Harinck, Petra Rijn, Melissa de Jonge en Niels Westmaas allen 2, Kim van de Broe- ke 1. Motorcrossster uit Lewedorp bij eerste twintig in Italië. door Herman Heuvink mantova - De Italiaanse Grand Prix kan voor motorcrossster Karin Adriaanse-Goetheer uit Le wedorp niet meer stuk. Zij slaagde er in Mantova in haar eerste WK-punten binnen te halen. Er heerste bij Goetheer een lichte jubelstemming, want in beide manches scoorde ze punten. In het dagklassement legde ze met drie punten beslag op de 22e plaats. Op het aanvankelijk modde rige maar later kurkdroge circuit van het Italiaanse Mantova werd de tweede van vijf wedstrijden ver reden voor vrouwen, die dit jaar voor eerst strijden om de officiële wereldtitel motorcross. Doordat er geen plaats was in het Nederland se team komt Goetheer evenals vo rig seizoen uit met een Luxem burgse licentie. De 31-jarige Bevelandse voldeed met haar 21e tijd ruimschoots aan de eis om zich te plaatsen voor de wedstrijd. Op de wedstrijddag kon ze haar geluk niet op. Goetheer wist in de eerste manche met een 20e plaats haar eerste WK-puntje binnen te halen, in de tweede manche deed zij het met een 19e plaats nog net een tikkeltje beter. Goetheer ziet kansen om de ko mende wedstrijden hoger te eindi gen. Vooral het aanrijden van hel lingen en het springen moet nog sterk verbeterd worden. „Dat is een kwestie van durf De meeste concurrenten springen die schan sen in één keer en ik doe dat niet. Dat scheelt seconden." De volgende wedstrijden zijn in Frankrijk (15 juni), Duitsland (29 juni) en Nederland (8 september). GOES - Dressuuramazone Thamar Zweistra uit Schore maakt met de ruin Orthelio flinke progressie. In het Duitse Krefeld eindigde het duo bij een nationale dressuur op Grand Prix-niveau als derde met een score van 65,48 procent. Het was pas de tweede wedstrijd op het hoogste niveau voor Zweistra en Orthelio. Eind vorig jaar startte de combinatie in de lichte tour. GOES - Bij een criterium in Stand- daarbuiten eindigden leden van de Zeeuwse wielerploeg Rabo Lady Force in de voorste gelederen. In de categorie nieuweling-meisjes eindigde Annemarie Pasveer uit Arnemuiden na 50 kilometer als zesde. In de categorie junior-da- mes werd Birgit Lavrijssen uit Ka- pelle achtste en Christel Janssen uit Meliskerke twaalfde. ZWOLLE - De uit Goes afkomstige Esther van den Pol is tijdens een atletiekwedstrijd in Zwolle tweede geworden bij het polsstok hoogspringen. De atlete van het Amersfoortse Altis ging over 3 me ter 40. De 25-jarige Goese deed in wedstrijd in de eerste divisie ook mee aan het verspringen. Daarbij kwam ze tot een afstand van 5 me ter 47- OSCHERSLEBEN - Alco van de Kette rij is afgelopen weekend tijdens wegraces motor met zijspan in Oschersleben in Duitsland op nieuw bij de eerste tien geëindigd. De voormalige inwoner van Grijps- kerke eindigde samen met zijn rij der Herbert Brüner als negende. Motorcrosser Van de Ketterij kampte tot voor kort met een knie blessure. KLOETINGE - Kloetinge heeft twee nieuwe spelers aan de selectie voor volgend voetbalseizoen toege voegd. Teun Rentmeester en ieroen Weststrate komen de gele deren van de Bevelandse eerste klasser versterken. Beiden komen nu nog uit voor Nieuwdorp. Vorige week wist Kloetinge Mar- nus Baas te strikken. De aanvaller kwam het voorbije seizoen uit voor Arnemuiden. GOES - De Middelburgse sjoelvere niging EMSV uit Middelburg sleep te bij teamwedstrijden van de re gio Zuid in Gilze twee prijzen weg. Team 2 met Lina van Hemert, Nel ly Mes, Arie de Man en Piet Ce- vaal werd zevende. Team 1, be staande uit Tilly Kuzee, Diny de Man, Miep van Elzelingen en Bert Mes eindigde als tiende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72