Zierikzee is op weg HW'24 Promotie Zeeiandia Middelburg is ver weg Wolfaartsdijk kan promotie bijna niet meer ontgaan De goedkoopste van Nederland? autoverzekering BenZeker.nl 26 Maandag 19 mei 2008 pzc S Jong Ambon mist legio kansen, maar wint uiteindelijk wel: 2-0. goes - De kans op een Zeeuwse fi nale in de nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse van het zondagvoetbal is zeer klein. Zeeian dia Middelburg werd gisteren op eigen veld een vrijwel kansloze 3-0-achterstand gezet door Dubbel dam. Komende zondag is de terug wedstrijd. De andere finalist komt uit de tweestrijd tussen Zierikzee en HW'24. Jong Ambon zou wel eens één van de tegenstanders kunnen worden van Zeeiandia Middelburg. De ploeg van trainer Paul Telussa won gisteren het eerste duel voor een finaleplaats tegen Breskens met 2-0. In de finale wordt de win naar van de duels tussen FC Ber gen en Meto de tegenstander. Zeeiandia Middelburg-Dubbel dam 0-3: In de eerste helft was er op De Veerse Poort weinig te bele ven. Beide ploegen kwamen nau welijks tot fatsoenlijke combina ties, terwijl er al helemaal geen schoten tussen de palen vielen te noteren. Kort na de hervatting sloeg Dubbeldam hard toe. Eerst werd Perry van Eyken weinig in de weg gelegd om de o-i aan te te kenen, vervolgens kopte Charles de Vries knap de 0-2 binnen, waar na opnieuw Van Eyken profiteer de van een misverstand in de de fensie van de thuisploeg: 0-3. Jong Ambon-Breskens 2-0: Jong Ambon kreeg legio kansen, maar benutte er slechts twee. In de vier de minuut bracht Michel Cocquit nog redding op de doellijn na een inzet van Levi Waisapy, maar twee minuten later opende Josimar Pat- tinama uit een diepe pass van zijn broer Daniël de score: 1-0. In de tweede helft kreeg de thuisploeg kans na kans, maar met name bij Levi Waisapy stond het vizier dui delijk niet goed afgesteld. De snel le aanvaller, die de mooiste kansen onbenut liet, verdubbelde in de 63e minuut dan toch op aangeven van zijn broer Martin de voor sprong: 2-0. Robin in 't Hout (rechts) maakte gisteren in Hulst zijn debuut in de basis voor Zierikzee. In de rust werd hij vervangen door Patrick Roggeband. foto Peter Nicolai ZSC'62 begint tweede ronde zaterdag tegen winnend Wolfaartsdijk. door Marco Puik ROOSENDAAL - Wolfaartsdijk staat met anderhalf been in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Marcel de Nijs won zaterdagmiddag het eerste duel in de tweede ronde van de na- competitie met 1-4 bij Alliance. Bij rust leidde Wolfaartsdijk al met 1-2. Zaterdag speelt ZSC'62 op ei gen veld tegen Wolfaartsdijk. De twee beste ploegen uit deze drie kamp spelen volgend seizoen in de derde klasse. Een week later volgt het thuisduel met de verlie zer van zaterdag, Alliance. In de 27e minuut kwam de Beve- landse ploeg op voorsprong. De in de competitie ook al zeer produc tieve Harm Fluijt nam de treffer voor zijn rekening. Acht minuten later kwam Alliance, dat in de der de klasse B op de tiende plaats ein digde, op gelijke hoogte via Danny van Loon. Toch ging Wolfaartsdijk met een voorsprong rusten, want drie minuten voor de thee was op nieuw Fluijt trefzeker: t-2. In de 57e minuut gooiden de bezoekers het duel op slot. Routinier Wilfred van den Dries toonde zich op nieuw belangrijk voor zijn ploeg en bracht de 1-3 op het bord. Het slotakkoord kwam op naam van Leon Tavenier, die uit een straf schop (toegekend na een hands bal) voor de 4-1-eindstand zorgde. De strafschoppenserie, die bij een gelijke eindstand nog van belang kan zijn, eindigde ook in Zeeuws voordeel: 2-4. Trainer De Nijs toonde zich na afloop in zijn nop jes: „We hebben in de laatste drie duels twaalf doelpunten gemaakt. Dat zegt genoeg, daar ligt de basis voor onze prestaties. Promotie naar de derde klasse kan nu bijna niet meer mislopen." Alliance-Wolfaartsdijk 1-4 (1-2). 27. Harm Fluijt 0-1, 35. Danny van Loon 1-1, 42. Harm Fluijt 1-2, 57. Wilfred van den Dries 1-3, 76. Leon Tavenier 1-4. Scheids rechter: H.C.W. Bovekerk (Noordeloos). Aantal toeschouwers: 100. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70