niet klein Motorcrosser De Reuver wint Grote Prijs Italië Nadal neemt In Hamburg revanche op Federer Recordreeks Heister nog niet ten einde iKL mg%mi Hossi achterhaalt Angel Nieto met negentigste zege .,<lL J PZC Maandag 19 mei 2008 25 Vrouwenploeg hoopt op EK fundament voor toekomst te leggen. door Wilko Voordouw AMSTERDAM - Toen Inge Visser op Ameland als meisje getuige was van het jaarlijkse beachrugbytoer- nooi besloot ze dat dit haar sport zou worden. Nadat ze studente werd op het vasteland in Gronin gen was haar eerste gang naar de lokale rugbyclub. De huidige aan voerster van het Nederlandse vrou- wenrugbyteam (24) was zaterdag dolblij dat ze voor het eerst deel kon nemen aan het Europees kam pioenschap, in pas haar zesde in terland; Ondanks een duidelijke nederlaag tegen het Franse nationale team (3-24) had Visser het op het Natio nale Rugbycentrum in Amster dam prima naar haar zin. De num mer 4 van het Nederlandse vrou- wenrugbyteam had namelijk een gigantische overwinning behaald. Op haar onwillige knieën. Twee zware kruisbandblessures hadden de lerares lichamelijke opvoeding niet klein gekregen. Ze ging voor op in de fysieke strijd tegen de Frangaises en viel op door haar splijtende tackles. De blondine die Nicolls vist in een vijver waarin zo'n 700 speelsters ronddobberen. eerder door kan gaan voor model en dus helemaal niet beantwoordt aan het clichébeeld van de geblok te rugbyster met de bloemkoolo ren, keek terug op een goede eer ste wedstrijd in het toernooi dat deze week op de Nederlandse rug- byvelden wordt gehouden. Eerste constatering na tachtig mi nuten strijdgewoel: de vrouwen van Oranje werden niet afgeslacht door de Franse hennetjes. Sterker: in de tweede helft was Nederland gelijkwaardig, en wist fullback Lor raine Laros de in de eerste 40 mi nuten opgelopen achterstand van 0-24 (4 trys en twee conversies) een draaglijker karakter te geven door een penaltykick te benutten. Het Nederlands team had het te gen de Fran^aises vooral laten lig gen in de eerste twintig minuten. Toen liet de Europese runner-up Frankrijk - waar het vrouwenrug- by op semi-professionele basis wordt beoefend - geen spaan van de Nederlandse defensie heel. Het team van bondscoach Rolland Puig zag er als geheel net even iets atletischer, sterker en strijdlustiger uit dan de speelsters van de Neder landse coach, de Australiër Matt Nicolls. Niet onlogisch. Frankrijk is een echt rugby land, nummer vier in de wereld als het gaat om vrouwenrugby. Nederland is de nummer zeven in Europa. Puig kan voor zijn vrouwenteam put ten uit een reservoir van zo'n 9000 actieve rugbysters. Nicolls vist in een vijver waarin zo'n 700 speelsters ronddobberen. „Het was dan ook geen schande dat we verloren", stelt een breed uit lachende Visser. Maar de aan voerster liet wel doorschemeren dat ze ontevreden was over de gang van zaken in het begin van de eerste helft. „We lieten ons over rompelen. In de rust hebben we el kaar eens goed in de ogen gekeken en gezegd: dat gaan we anders doen." Zowel Visser als Nicolls is optimis tisch over het verdere verloop van het toernooi. Morgen speelt Neder land in Leiden tegen Schotland, dat zaterdag met 27-10 van Wales verloor. „En van Wales hebben we vorig jaar nog gewonnen", aldus Visser. „Van Schotland moeten we winnen, dan staan we komend weekeinde in de wedstrijd om de vijfde plaats." En dan doet Neder land het dus beter dan de zevende plaats die het team nu volgens de statistieken inneemt. Coach Nicolls vervolgt: „Als we dat voor elkaar krijgen, dan heb ben we een mooi fundament ge legd voor een bloeiende toekomst van het vrouwenrugby in Neder land." Vrouwenrugby Vrouwenrugby is één sport in opkomst. Het WK van vorig jaar in Frankrijk bij de mannen heeft de toeloop van nieuwe speel sters bij de Nederlandse vereni gingen doen groeien. Rugbyclub Oemoemenoe uit Middelburg heeft een vrou wenteam in competitie. In Nederland werd op 17 mei 1975 de eerste vrouwenrug bywedstrijd gespeeld. Twee derde plaatsen genoeg voor verrassende eindzege. MANTOVA - Motorcrosser Mare de Reuver heeft de Grote Prijs van Ita lië gewonnen in de koningsklasse MXi. De 25-jarige Nederlander dankte de zege op het circuit van Mantova aan twee derde plaatsen in de manches en had in de daguit slag één punt meer dan de Frans man Sebastien Pourcel. Het is De Reuvers eerste overwin ning in de MXi en de derde in zijn crosscarrière. Zijn vorige zege was de Grote Prijs van Bulgarije in 2006, toen hij nog voor KTM uit kwam in de MX2. Dit seizoen rijdt hij voor Honda in de zwaarste klas se. „Ik ben helemaal verbaasd. Met twee derde plaatsen sta je meestal wel op het podium, maar win je niet zo gauw. Ik ging even hele maal uit mijn bol toen ik mijn naam bovenaan zag staan", reageer de De Reuver. Hij klom naar de zevende plaats in de tussenstand van het wereldkam pioenschap. De Italiaan David Phi- lippaerts, derde in Mantova, verste vigde zijn leidende positie. De Reuver overwoog aan het ein de van het vorige seizoen nog se rieus te stoppen. De fysieke tegen slag die hem voortdurend parten speelde frustreerde hem bovenma tig. Een overwinning in de laatste manche van het jaar, tijdens de GP van Nederland in Lierop, trok hem alsnog over de streep. „Ik heb mij vorig najaar eerst laten opereren aan een hernia. Schroe ven houden nu mijn wervels bij een. Na de revalidatie ben ik hard gaan trainen en in het voorjaar merkte ik al dat het goed ging. Het kwam er in de Grote Prijzen nog niet uit, hoewel het vorige week al Jankovic vernedert nieuwkomer Cornet in finale toernooi Rome. HAMBURG - Een verrassing bleef dit jaar uit in Hamburg. Een week voor het begin van Roland Garros was Rafael Nadal op zijn favoriete ondergrond gewoon de baas over Roger Federer. Daarmee nam de Spanjaard revanche voor zijn ne derlaag tegen Federer een jaar eer der. De Zwitser maakte destijds een einde aan een reeks van 81 door Nadal op gravel gewonnen wed strijden en ging vol vertrouwen naar Parijs. Daar was Nadal trou wens gewoon weer de sterkste, on danks de psychologische tik die het onverwachte verlies destijds moet hebben veroorzaakt. Ditmaal werd het enige toernooi uit de Masters Series op gravel weer gewonnen door de specialist uit Mallorca, die zaterdag de Ser viër Djokovic naar huis had ge stuurd. Federer liep in de ope ningsset uit naar een 5-1-voor- sprong, maar verloor alsnog met 7-5. De nummer één van de we reld revancheerde zich in het twee de bedrijf via een tiebreak, maar in de beslissende derde set was Na dal toch weer te sterk: 6-3. De cru ciale break viel in de vierde game. Na een kleine drie uur was het pleit beslecht. „Rafa heeft de hele week geweldig tennis laten zien, ik hoop dat het in Parijs een andere verhaal wordt", sprak Federer tot de 11.000 toeschouwers. Hoe dan ook is Na dal de favoriet voor Roland Gar ros, met een 8-1 score inmiddels op gravel tegen Federer. Jelena Jankovic won het vrouwen toernooi van Rome. De Servische versloeg in de finale qualifier Alizé Cornet. De teenager uit Frankrijk kreeg weinig kans, 6-2 6-2. Bij een 4-1-achterstand in de tweede set barstte ze zelfs in tranen uit, ont hutst wellicht over haar matige op treden in het foutenfestival. Rafaël Nadal neemt tegen Roger Federer revanche in de finale van het toernooi in Hamburg. De Spanjaard verloor vorig jaar in de Duitse stad na 81 zeges op rij. Mare de Reuver behoorlijk goed ging in Bulgarije. Maar deze overwinning komt als geroepen. Dit smaakt naar meer." j Antonio Cairoli greep in de GP van Italië de winst in de MX2 klas- j se. De wereldkampioen (Yamaha) i liep 1 punt in op de Zuid-Afrikaan j Tyla Rattray (KTM), die tweede werd. De Nederlander Erik Eggens (Suzuki) eindigde als twaalfde. Rat tray voert het WK aan. LE MANS - Het record van 122 van landgenoot Giacomo Agostini is nog ver weg, maar Valentino Rossi bereikte gisteren wel degelijk een mijlpaal in zijn al imposante race carrière. De Italiaanse motorcou reur van Yamaha boekte zijn ne gentigste overwinning in een i grand prix. De veelvoudig wereldkampioen I was veruit de beste in de MotoGP op het Franse circuit van Le Mans en nam door zijn zege ook de lei- I ding in het wereldkampioenschap 2008. Hij komt in de recordlijsten op ge lijke hoogte met de Spanjaard An gel Nieto, die eveneens negentig keer een grand prix won. „Negen tig keer winnen is fantastisch. Op gelijke hoogte komen met Nieto een droom. Het was een bijzonde- i re wedstrijd", aldus een uitgelaten Rossi. Mike Di Meglio (Derby) won in de 125CC. De Fransman finishte in een verregende race voor de Brit Brad ley Smith en de Spanjaard Nicolas Terol. Alex Debon (Aprilia) boekte in de 250cc-klasse zijn eerste zege in een Grote Prijs. Tafeltennisser grijpt op NK 32e titel en verbetert record van Vriesekoop. door Koen de Vries GOES - De Nederlandse tafeltennis- bond nam gisteren tijdens de na tionale kampioenschappen af scheid van Danny Heister. De NTTB zwaaide de 36-jarige Arn hemmer af omdat hij vorig jaar stopte met internationaal tafelten nis. Hij werd lid van verdienste. Het betekent niet dat tafeltenniss end Nederland nu van Heister af is. Hij bouwt zijn carrière welis waar af, maar steekt samen met Trinko Keen nog met kop en schouders boven de rest uit. Het af gelopen weekeinde bleef hij op het NK in Eindhoven zelfs ongesla gen. Met Li Jiao werd hij kam pioen in het gemengddubbel, met Barry Wijers in het mannendub- bel en dankzij een 4-1-zege in de fi nale op Wijers greep hij ook de ti tel in het enkelspel. Trinko Keen bleef vanwege een heupblessure aan de kant. Dankzij de drie titels schreef Heis ter op z'n 36e een stukje tafelten- nisgeschiedenis. Hij kwam op 32 'Toen ik 19 was, was de concurrentie breder en speelde op hoger niveau' nationale titels en overschreed daarmee het onaantastbaar geach te record van Bettine Vriesekoop, die op 30 stond. De tafeltennisdiva heeft nog wel het recordaantal en kelspelen op haar naam, veertien. Heister staat op elf. De Arnhemmer zal zijn totaal nog kunnen uitbreiden. Er dienen zich bij de jeugd al vele jaren geen con currenten aan, al was er gisteren een sprankje hoop. De 19-jarige Martijn de Vries van ttv Westa schopte het tot de halve finales, waarin hij nipt werd verslagen door Barry Wijers. De Vries is een pupil van Heister, die part-time bondscoach bij de jeugd is. Toppers van toen zien in De Vries nog geen opvolger van Heister. „Toen ik 19 was, was de concurrentie breder en speelde een hoger niveau", vond Trinko Keen gisteren. „En om nog beter te worden, trokken we erop uit om bij Duitse Bundesligaclubs te Danny Heister is met 32 nationale seniorentitels de nieuwe recordhouder in het Nederlandse tafeltennis. foto ANP trainen. Dat zie ik deze generatie nog niet doen." Bij de vrouwen werd Li ]iao voor de vierde opeeneenvolgende keer kampioen. Ze versloeg in de finale haar 'dubbele' landgenote Li Jie met 4-1. De Nederlandse talenten Creemers en Nouwen konden het de gevestigde orde niet moeilijk maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69