Eigenlijk ging En kijk, daar is Ernst van Toll met zijn biologische bumbu's The Nuclear Brothers nu al een ervaren trio Nieuw Cios kost Goes toch nog veel geld 12 Maandag 19 mei 2008 PZC S Zierikzeeënaar (34) steelt drank uit café DOMBURG - De politie heeft zater- morgen in Domburg een 34-jarige man uit Zierikzee aangehouden. Hij wordt ervan verdacht samen met een 36-jarige Rotterdammer twee flessen drank uit een Dom- burgs café te hebben gestolen. De eigenaar betrapte de mannen. Aan gezien die de flessen al deels sol daat hadden gemaakt, deed hij een voorstel tot schadevergoeding. Toen de mannen niet akkoord gin gen, werd de politie erbij gehaald. Avonddrledaagse in en rond Ouddorp OUDDORP - Sportvereniging De Kriekel uit Ouddorp houdt mor gen, woensdag en donderdag een avonddriedaagse. Deelnemers kun nen kiezen uit routes van vijf en tien kilometer. Inschrijven kan ter plaatse. Vertrek is steeds om 19 uur vanaf sporthal Dorpstienden. Meer info: www.dekriekel.nl Eerste Terra Madre in Nederland, naar Turijns voorbeeld. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Terwijl de kinderen van de Kunstbende onder de Lan ge Jan al hun kracht in de micro foon gooien om het publiek maar onder hun platanen te laten schui len tegen de regen, hebben markt lieden van Terra Madre het makke lijker op het Middelburgse Adbijp- lein. Hun kramen zijn overdekt en je krijgt er nog een plakje Kweepe- renkaas ook. Plus een glaasje biolo gisch speltbier, een bolletje zalm- dille-ijs, wilde wadoesters, boerde rij chips uit de Hoeksche Waard en Manderveense aardbeienjam. Gratis! Wat wil een Nederlandse toerist nog meer? Nou, een tas, Zeventienjarige jongens bevestigen status met winst op Regioruis. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Dat het gaat wennen, nee, dat nou ook weer niet. Maar de reactie van het trio van The Nu clear Brothers na het winnen van Regioruis was al een stuk ingetoge ner dan hun uitzinnige blijdschap na de zege tijdens het vergelijkba re 2nd Influenz. „We komen er steeds meer achter dat lekker spe len belangrijker is." Goesenaren Emiel Janssen en Michiel Buijsse en Middelburger Daan Dagevos versloegen vrijdag avond in de finale van de wed strijd voor jonge, Zeeuwse bands twee 'thuisspelers': GoFish (twee de) en het opmerkelijk sterke Zink (derde). Toch wel verrassend, von den ze. „We hadden verwacht dat Kitebuggier gewond na kantelen van karretje BROUWERSDAM - Een kitebuggier is gistermiddag gewond geraakt op het strand bij de Brouwersdam, ter hoogte van strandpaviljoen De Kous. Dat gebeurde nadat het door een vlieger aangedreven strandkar- retje van de man door onbekende oorzaak omsloeg. Het slachtoffer klaagde over rug- en nekpijn. Hij is met nog onbe kende verwondingen met een am bulance naar het ziekenhuis in Rot terdam gebracht. Coesenaar (17) krijgt drie boetes in een uur GOES - Een Goesenaar (17) kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag drie boetes in een uur voor hetzelf de vergrijp. De politie betrapte hem op de Kattendijkseweg in Goes voor het rijden op een brom mer zonder helm. Hij werd ge maand te lopen, maar nadat hij nog twee keer werd betrapt kon hij de boetes in ontvangst nemen. om alles in te doen. Eentje van canvas, uiteraard. Precies zoals je zou verwachten van een biologi sche markt met 'ambachtelijke en kleinschalige streekproducten'. Het lijkt de emigratiebeurs wel. Kom wonen in het Groene Hart 'Ambachtelijk ijs met fruit van kleine boertjes met eerlijke stalmest' en kijk wat de Achterhoek biedt. De snijmachine van keurslager Wiljo Kuenen uit Ruurlo staat geen minuut stil. Want iedereen wil weten hoe drooggezouten en luchtgedroogde Naegelholt-ham smaakt. Provinciegenoot George van Rossenburg probeert het met ambachtelijk ijs met fruit van 'klei de jury zou kiezen voor een échte nieuwkomer", reageerde het drie tal. De opmerking tekent de 'erva renheid' van de drie 17-jarigen, voor wie een talentenstrijd zeker niet nieuw meer is. „Maar het blijft wel iets speciaals." Want aan een wedstrijd meedoen is iets heel anders dan een avondje een café op z'n kop zetten met harde punk en speedrock „Toch proberen we daar niet teveel op te letten", zegt basgitarist Daan. „Winnen of ver liezen is van ondergeschikt be lang", vindt zanger Emiel. „Het gaat om dat gevoel van 'lekker ge speeld' als je terug in de auto zit." „Bovendien ben je erg afhankelijk van wie er in de jury zit", vult drummer Michiel aan. „Wat ze tij dens 2nd Influenz goed vinden, daar houden ze hier minder van en andersom." Of ze veel voordeel gaan halen uit hun overwinning, dat weet het Vier boegaarzen leeggehaald in Veere VEERE - Vlakbij de steiger bij de sluizen van Veere is ingebroken in vier hoogaarzen. Dat moet zijn ge beurd tussen vrijdag 16.30 en zater dag 11.45 uur. De hoogaarzen la gen aan de Kanaaiweg Westzijde bij het Kanaal door Walcheren. Uit de scheepjes zijn flessen drank, gereedschap, noodseinen en poederblussers gestolen. De politie vraagt getuigen zich te melden op een bureau of via num mer 0900-8844. Boetes en rijbewijs kwijt bij controles NIEUWE-TONGE - De politie van het district De Eilanden controleerde afgelopen weekeinde intensief op snelheid op verschillende plekken op Goeree-Overflakkee. Elf bestuurders kregen een boete en één automobilist moest zijn rij bewijs inleveren. Hij reed met 135 kilometer over een weg waar maar 80 is toegestaan. ne boertjes met eerlijke stalmest'. Het smaakt anders. Niet alleen om dat hij kruidenthee-ijs heeft in plaats van caramel. „Maar ook om dat wij niet gewoon melk, suikers en een klodder jam gebruiken." Ha, daar is Kaasboerderij Schel lach. Eigenlijk heeft Els Me- su-Kwekkeboom het te druk voor zulke markten, maar ze heeft toch kazen en andere streekproducten meegenomen. Wat promotie kan het bedrijf wel gebruiken. „Zeker omdat de N57 ons straks helemaal afsnijdt van Middelburg." Dus is ook zij afgereisd naar de 'slowfood- beurs', geïnspireerd op de Terra Madre in Turijn. En daar is zelfs Ernst van Toll, van restaurant en toko Surabaya, met zijn biologi sche bumbu's. Meatless slaat aan. „De Aziatische keuken kan toch zo lekker gezond zijn." trio niet. „Het zou al mooi zijn als we er wat extra keren door mogen optreden." En het komt ook niet slecht uit dat de zege een week of twee voor het uitkomen van hun eerste demo-cd valt, benadrukken de jongens nog even. Bovendien krijgen ze een cheque om voor 150 euro muziekspullen aan te schaf fen. „Onze bekkens zijn kapot. Komt goed uit dus.". Lucie Krans viert de twintigste verjaardag van pension Klaas Vaak. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een heleboel bewoners had het huidige pension Klaas Vaak toen Lucie Krans en haar partner Daan het in 1988 kochten. Alleen niet de gewenste. „Het zat hier vol met ongedierte. Inclusief vleermuizen in de klimop. Want die groeide door het hele huis." Lucie kan er nu wel om lachen. De eigenaresse van het pension aan de Nieuwe Bogerdstraat in Zierik zee viert dit jaar de twintigste ver jaardag van 'haar' Klaas Vaak. „Dat had ik aan het begin niet kun nen denken", kijkt ze terug op de tijd dat ze samen met haar toenma lige vriend (nu echtgenoot) een nieuwe start maakte in Zierikzee. Het idee een pension te beginnen, hadden ze toen helemaal niet. 'Er waren 27 ramen kapot, er was brand gesticht en er woonden vleermuizen' „Mijn man is hovenier. We zoch ten dus naar een huis met een gro te tuin." Die vonden ze: de tuin, die eeu wen geleden bij een klooster hoor de, was precies naar hun zin. Het pand leek echter nog in niks op het statige gebouw dat het nu is. „Het had twee jaar leeggestaan. In die tijd waren er 27 ramen inge gooid en was er een brandje ge sticht." Bovendien vroegen ze zich al snel af wat ze met al die kamers moesten doen. „Op advies van een familielid zijn we ze gaan verhu ren. Eerst ééntje, toen twee en nu acht." Het huis is eigenlijk nog maar net helemaal naar wens. „We zijn twintig jaar bezig geweest. We wil den niet lenen, dus het was iedere keer sparen voor het volgende stukje. De laatste projecten waren de keuken en de woonkamer. Die zijn net vernieuwd." Niet voor niks, want over bezoe kers heeft Lucie niet te klagen. „Ik |Fjd Meer over de winnaar van Regioruis op www.thenuclearbrothers.nl. Daar is over enkele weken ook de demo-cd van het drietal te bestellen. De winnaar van Regioruis, het drietal The Nuclear Brothers, had de zege in de talenten wedstrijd niet aan zien komen, ondanks de eerdere successen. heb een paar duizend overnachtin gen per jaar." Ze ziet heel wat vaste gasten steeds terugkomen. „Daar zijn veel zakelijke klanten bij. Waarom die juist naar hier komen? Geen idee eigenlijk." Hoewel, na enig aan dringen: „Je zegt het niet zo snel van jezelf, maar ik probeer een goe de gastvrouw te zijn. Bezoekers zien altijd mij: we hebben bijna nooit personeel en mijn man blijft achter de schermen." Dat gastvrouw zijn, houdt voor Lu cie meer in dan alleen de noodza kelijke dingen doen. „Zo kunnen de gasten 's avonds met ons mee-eten. Ze krijgen wat de pot schaft. De ene keer boerenkool, de volgende dag Mexicaans." Dat loopt goed. „Er zijn altijd belang stellenden. Soms zitten we hier met zestien gasten in de keuken." Juist de zakelijke klanten zijn daar blij mee. „Die zijn het op den duur beu om elke avond uit eten te gaan. Bovendien is het voor hun werkgevers goedkoper. Ze kunnen hier ook ontbijten en een lunchpakket je meenemen." En heel soms doet Lucie ook nog hun was. „Maar alleen als ze echt met hun handen in het haar zitten hoor. De wasmachine draait hier al bijna constant." pFjj Meer info over het pension is te vin- den op www.pensionklaasvaak.nl Groot huis, grote tuin Een deel van het pand waar nu pension Klaas Vaak zit, werd ge bouwd in 1560. p- Het geheel bestond toen nog uit meerdere huisjes. De huidi ge hal was toen een steegje tussen die gebouwen. p- Het pand werd in 1810 ver groot tot de huidige omvang. Het gebouw heeft in totaal vijf tien kamers. Daarvan worden er acht verhuurd. De tuin achter het pension is 1460 vierkante meter groot. Deze behoorde vroeger tót een klooster. Nu staan er ta fels, stoelen en speeltuigen. GOES - Hoewel Goes niet opdraait voor de kosten van nieuwbouw voor sportopleiding Cios (die be taalt het rijk), is de gemeente er toch nog anderhalf miljoen euro aan kwijt. Het Cios, onderdeel van ROC Zee land, wil naast Sportpunt Zeeland in Goes een accommodatie bou wen, zodat alle studenten op één locatie zitten. Nu pendelen die tus sen Sportpunt Zeeland en het ROC-gebouw in Goes-Zuid. Goes verkoopt de grond aan het Cios. Daarvoor moet de gemeente wel de resten van het oude, afge brande zwembad uit de grond ha len. Verder betalen Cios, rijk én ge meente elk eenderde van een nieuw aan te leggen openbaar par keerterrein met driehonderd plaat sen. Samen kost dat Goes ander half miljoen euro. De gemeente raad is echter zo blij met het Cios, dat ze dat er wel voor over heeft. Michiel Buijsse, Emiel Janssen en Daan Dagevos (van links naar rechts) vie ren de winst op Regioruis. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66