de boot in Yordi Nijland haalt angel uit aanval Terneuzen Winnend Wolfaartsdijk kan promotie bijna niet meer ontgaan Twee nieuwe spelers voor Kloetinge Verlinde blinkt uit bij winnend Koewacht Van den Pol met polsstok over 3.40 Hoofdplaat moet nog één keer gelijkspelen Artsenprakijk Riethoven Derde plaats in GP Zweistra en Ortheilo B PZC Maandag 19 mei 2008 27 Daadkrachtig Veere troeft Bevelandse ploeg op alle fronten af: 8-o. door Klaas Verspoor veere - De spelers van Rillandia dropen na afloop van het eerste na- competitieduel met Veere nogal teleurgesteld af „Ik kan hier kort en krachtig over zijn: wij waren er vanaf het begin niet bij", zei de ba lende JefF Ramsche na de 8-o-ne- derlaag. Door de monsterzege devalueerde Veere de tweede wedstrijd in de halve finale van de promotiestrijd naar de tweede klasse tot een ver plicht nummer. „Volgende week moeten wij proberen om nog wat gezichtsverlies in te dammen", stel de Ramsche. Met Gerard Zuidweg en Jan Min- naard voert Jeff Ramsche, die dit seizoen de reserves van de club on der zijn hoede had, Rillandia door de nacompetitie. De eerste twee kamp met Olympia'60 bracht Ril landia na twee gelijke spelen en strafschoppen dan nog wel verder, maar in Veere viel werkelijk niets te halen voor de nummer vier van de derde klasse A. Het seizoen lijkt voor Rillandia net even te lang te duren. „Veere geloofde er in, wij niet", zei Ram sche. „Met 3-0 had ik nog vrede ge had, maar met deze uitslag niet. Als ploeg moeten wij maar eens in de spiegel kijken. Veere was wel voor honderd procent een team en wij niet." Zonder het geblesseerde trio Meh- met Dolma, Marco Minnaard en Nico de Frel en zonder de geschor ste John Weststrate leek Rillandia het op voorhand al lastig te krij gen in Veere. Maar dat het nacom- petitieduel zo zou verlopen, kon niemand bevroeden. Al na veertien tellen stond de 1-0 - door een goal Arcon Brasser - op het scorebord. Het was de eerste PW Rillandia heeft niets te zoeken in Veere. De Bevelandse voetbal ploeg wordt in de eerste on derlinge wedstrijd weggeblazen: 8-0. dreun voor Rillandia. Een afgekeur de goal van Menno van Tilburg en het uitvallen van Mare Dirksen wa ren in de volgende elf minuten nog twee tikken. Rillandia kon slechts achter de Walcherse tegenstander aanlopen. Edwin van Tatenhove, Joachim Cornelisse en Giacomo Wattel til den voor rust de stand al naar 4-0. Alle goede bedoelingen van Rillan dia konden een minuut na rust de kast al weer in, want via René-Mi- chel Gerritsen werd het na 73 tel len al 5-0. „Als het maar geen mon sterscore wordt, want de wil om te winnen is er niet bij ons", zei Mare Dirksen op dat moment al. Joachim Cornelisse (6-0 en 8-0) en Arcon Brasser strooiden daarna echter toch nog meer zout in de gapende wonden van Rillandia. „Ongelooflijk. Dit had ik zeker niet verwacht, maar we hebben ze totaal overklast", jubelde Joachim Cornelisse, met drie goals topsco rer bij Veere. Veere-trainer Carlos de Jonge zei er in de return van zaterdag 'nog wel een wedstrijd van te willen maken'. „Want, we moeten ook verder", zei hij. Maar de coach gaf wel aan er spelers gespaard gaan worden. „Giacomo Wattel en Edwin van Tatenhove staan na vandaag op scherp en René-Mi- chel stond dat al. Die kan ik dan beter sparen." Veere-Rillandia Veere-Rillandia 8-0 (4-0). 1. Arcon Brasser 1 -0,11. Edwin van Tatenhove 2-0, 24. Joachim Cornelisse 3-0, 40. Giacomo Wattel 4-0, 46. René-Michel Gerritsen 5-0, 58. Joachim Cor nelisse 6-0, 73. Arcon Brasser 7-0, 88. Joachim Cornelisse 8-0. Scheidsrechter: T.J. Versnel (Zwijndrecht). Rode kaart: 85. Huseyin Dogan (Rillandia, 2x geel). Gele kaarten: Giacomo Wattel en Edwin van Tatenhove (beide Veere), Menno van Til burg en Jimmy Minnaard (bei de Rillandia). Aantal toeschouwers: 215. KLOETINGE - Kloetinge heeft twee nieuwe spelers aan de selectie voor volgend voetbalseizoen toege voegd. Teun Rentmeester en Jeroen Weststrate komen de gele deren van de Bevelandse eerste klasser versterken. Beiden komen nu nog uit voor Nieuwdorp. Vorige week wist Kloetinge Mar- nus Baas te strikken. De aanvaller kwam het voorbije seizoen uit voor Arnemuiden. koewacht - De aanvallende kwali teiten van Koewacht gaven giste ren tegen Sluiskil de doorslag in het tweede duel van de nacompeti tie voor een plaats in de vierde klasse. Uitblinker Dominique Ver linde had met drie doelpunten en een assist een groot aandeel in de 4-1-zege. Johnny Lensen maakte de vierde treffer voor de thuis ploeg. Tim Buijsse zorgde voor de enige tegentreffer. zwolle - De uit Goes afkomstige Esther van den Pol is tijdens een atletiekwedstrijd in Zwolle tweede geworden bij het polsstok hoogspringen. De atlete van het Amersfoortse Altis ging over 3 me ter 40. De 25-jarige Goese deed in wedstrijd in de eerste divisie ook mee aan het verspringen. Daarbij kwam ze tot een afstand van 5 me ter 47. goes - De weg naar de vierde klas se ligt wagenwijd open voor Hoofdplaat. Door een 6-1-zege op WW'67 in de nacompetitie vol staat zondag een gelijkspel tegen Advendo om te promoveren. De bezoekers kwamen na een klei ne tien minuten op 0-1. Daarna was Hoofdplaat veel sterker. De doelpunten kwamen van Pascal Pijcke (2), Barry Sutin (2), Niels Pielaat en Ralph Baumgarte. Orthomoleculaire KANKERTHERAPIE Sterke gezondheid en immuun ondersteunende therapie bij kanker. Bekende HCG GEWICHTSVERLIES THERAPIE met groot succes, en een sterk verbeterde gezondheid. Dcelvergocdiiig zorgverzekeraars. Wijngaardstraat 37 Goes «T (0113) 223 999 www.biomedischcentrum.com goes - Dressuuramazone Thamar Zweistra uit Schore maakt met de ruin Ortheilo flinke progressie. In het Duitse Krefeld eindigde het duo bij een nationale dressuur op Grand Prix-niveau als derde met een score van 65,48 procent. Het was pas de tweede wedstrijd op het hoogste niveau voor Zweistra en Ortheilo. Eind vorig jaar startte de combinatie in de lichte tour. Topschutter Harm Fluijt geeft aanzet tot zege op Alliance. door Marco Puik roosendaal - Wolfaartsdijk staat met anderhalf been in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Het team van trainer Marcel de Nijs won zaterdagmiddag in Roosendaal het eerste duel in de tweede ronde van de nacom petitie met 1-4 van Alliance. Bij rust leidde het Bevelandse elftal al met 1-2. In de 27e minuut kwam de Be velandse ploeg, die eerder de pou le met Wemeldinge en De Noor mannen overleefde, op voor sprong. De in de competitie ook al zeer productieve Harm Fluijt nam de treffer voor zijn rekening. Acht minuten later kwam Allian ce, dat in de derde klasse B op de tiende plaats eindigde, op gelijke hoogte via Danny van Loon. Toch ging Wolfaartsdijk met een voor sprong rusten, want drie minuten voor rust was opnieuw Fluijt tref zeker: 1-2. In de 57e minuut gooiden de be zoekers het duel op slot. Routi nier Wilfred van den Dries toon de zich opnieuw belangrijk voor zijn ploeg en bracht de 1-3 op de borden. Het slotakkoord kwam op naam van Leon Tavenier, die vanuit een strafschop (toegekend na een handsbal) voor de t-4-eindstand zorgde. De strafschoppenserie, Wolfaartsdijk promoveert zo goed als zeker naar de derde klas se. De Bevelandse voetbalploeg heeft een goede uitgangspositie na de zege op Alliance. die bij een gelijke eindstand in de poule nog van belang kan zijn, eindigde ook in Zeeuws voordeel: 2-4. Trainer De Nijs was na afloop in zijn nopjes. „We hebben in de laatste drie duels liefst twaalf doel punten gemaakt. Dat zegt genoeg, daar ligt de basis voor onze presta ties. Promotie naar de derde klas se kan nu bijna niet meer mislo pen." Volgende week heeft Wolfaarts dijk in de thuiswedstrijd tegen ZSC'62 uit Scharendijke aan een punt genoeg om zich definitief te verzekeren van het derdeklasser schap. Alliance-Wolfaartsdijk 1-4 (1-2). 27. Harm Fluijt 0-1, 35. Danny van Loon 1-1, 42. Harm Fluijt 1-2, 57. Wilfred van den Dries 1-3, 76. Leon Tavenier 1-4. Scheids rechter: H.C.W. Bovekerk (Noordeloos). Aantal toeschouwers: 100. De eerste slag is voor RCS in strijd om plek in finale van nacompetitie. door Rudy Boogert terneuzen - Na vier wedstrijden schorsing maakte Yordi Nijland gis teren zijn rentree tegen Terneu zen. Niks geen gebrek aan ritme, hij speelde alsof hij al jaren in het eerste van RCS meeloopt. De ver dediger leidde met een vroege goal de 3-2-zege in en haalde de angel (lees Jonathan Constancia) uit de aanval van Terneuzen. Niet slecht voor een A-junior van zeventien. Terwijl het zweet nog uit zijn weel derige haardos druppelde, ontving Nijland van alle kanten de schou derklopjes. „En dan te bedenken dat hij noodgedwongen bij de se lectie is gekomen", zei zijn trainer Romeo van Aerde. „In de voorbe reiding had ik bij de Sloepoort Cup een verdediger nodig. Hij wil de wel. Ik heb met mijn mond open naar hem zitten kijken." Gisteren showde hij waarom. Hij speelde lonathan Constancia uit de wedstrijd. Vlak voor rust was Constancia twee keer ongrijpbaar, maar Nijland won het man-te- gen-mangevecht uiteindelijk ruim schoots op punten. „Je weet dat-ie er wel eens voorbij zal gaan, maar ik heb hem gewoon heel kort ge dekt, zodat hij niet kon kappen en draaien." Dat was een groot verschil met het laatste competitieduel waarin Ter- 'lk heb Constancia gewoon heel kort gedekt, zodat hij niet kon kappen en draaien' neuzen op eigen veld met liefst 5-1 won van RCS. Constancia had toen geen last van de bijter Nij land - deze was immers geschorst - en besliste het duel met zijn drib bels en ingevingen. Nóg een ver Terneuzen-voetballer Jarno Waebeke zit Niels Tournoy van RCS op de huid. foto Peter Nicolai schil: RCS nam nu een vroege voorsprong. Na tweeënhalve mi nuut scoorde Nijland al uit een scrimmage. Het werd nóg erger voor Terneu zen. Vier minuten later schoot de balgoochelaar van RCS, Hoessein Bouzambou, de 0-2 al achter doel man Dennis Wondergem. „Maar toen gingen we achteruit lopen", zag Van Aerde. Terneuzen drukte de Souburgers steeds verder achter uit en in het laatste kwartier voor rust werd de druk té hoog. In die periode moest Nijland twee keer passen bij een actie van Con stancia. Maar niet noodlottig. Dat werden wel twee corners van Rem- co van Leeuwen. De eerste knikte Gérard de Nooijer achter zijn ei gen doelman (1-2), de tweede kop te Dwight van Hulle binnen (2-2). Twee minuten na rust tikte Bou zambou, op aangeven van Dennis de Nooijer, de 2-3 binnen. De aanvallende stijl van beide ploe gen leverde nog diverse kansen op. RCS mikte ze echter naast en over het doel, Terneuzen stuitte telkens op invaller-doelman Tim Blind. Terneuzen-RCS 2-3 (2-2). 3. Yordi Nij land 0-1, 7. Hoessein Bouzambou 0-2, 34. Gérard de Nooijer 1-2 (eigen doel punt), 44. Dwight van Hulle 2-2, 48. Hoes sein Bouzambou 2-3. Scheidsrechter: A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Jarno Waebeke (Terneuzen), Hoessein Bouzam bou, Gérard de Nooijer (RCS). Aantal toe schouwers: 350.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61