is onbetaalbaar' Wabeke wint in Kapelle Groene race in roze outfit Drie Middelburgers slaan stel met riemen Wietplantage ontdekt in Wolphaartsdijk Politie zoekt getuigen van aanrijding in Goes Wielrenner breekt sleutelbeen bij val De Vlieger naar finale dammen B pzc Maandag 19 mei 2008 13 Wemeldingenaar scoort het hoogst bij ringrijwedstrijd. door Marlies Lampert KAPELLE - De eerste ringrijwed strijd van het seizoen in Zuid-Be veland, zaterdag, werd een span nende dag met twee koplopers die steeds de groene sjerp wisselden. De jeugdige Klazina Boogaard, die veel in haar mars heeft, tegenover de ervaren Leo Wabeke uit Wemel- dinge die in alle rust nog altijd zijn ringen meeneemt. Overigens wer den zij op de voet gevolgd door Cora van Wijngaarden. Het was uiteindelijk Wabeke die met 27 van de 30 ringen de eerste plaats behaalde, terwijl Boogaard en Van Wijngaarden met 26 ringen op de tweede en derde plaats belandden. De bekers werden in Kapelle verre den over de laatste acht ringen, waarvan Rudi de Vos de eerste be ker won. De kamp om de tweede en derde beker was spannend. Co- ra van Wijngaarden won zeer knap de tweede beker op de veer tien millimeter. De pollepel ging naar Peter de Vos en Renate Hen- drikse won de gastenbeker. Debutant Theo Wagenaar ging met de beker voor de zes jongste rijders naar huis en Jan Besuijen won de beker voor de zes oudste rijders. De eerste prijs versiering bij de koudbloeden was voor Mar- ja Goedhart en bij de warmbloe den voor Lauri van Zijl. OVEZANDE - Veel solexen reden zondag in Ove- zande op biobrandstof. Tenminste, dat meldden bordjes aan de bagagedrager. Anja Phernambucq tufte het groenst. Achterop had ze een bermboe ket van een bloemdijk geplant. Een stofzuiger slang zorgde voor de brandstoftoevoer naar het tankje voorop. Even de dop eraf en snuffelen. Eu ro 95? „Haha, ja. Dit is een statement, hè." Ali Benzine maakte ook zijn punt: 'De miene'n lopt nog op bezine'. Hij werd achtervolgd, deelde een bordje mee, door een biohybride-solex. Ach teraan snorden drie belegen dames in een span nende roze outfit. Daar was niks milieuvriende lijks aan. Wel - zo lieten ze weten - tikt hun biolo gische klokje hard voort. foto Dirk-Jan Cjeltema Gehandicapten nemen een kijkje in een brandweerauto tijdens de Dag voor Gehandicapten in Oostdijk. foto Ronald den Dekker Hij heeft wel eens gereden. Een heel kort stukje. Hij draaide toen aan de sleutel van opa's auto. Grijnzend: „Toen knalde die tegen de kliko!" Een andere knaller is er zaterdag. De sponsors hebben ervoor ge zorgd dat Huize den Berg in Goes een duofiets krijgt. Stichting Da- vogé overhandigde de fiets zater dag. Stichting De Zuidwester, waar Huize den Berg toe behoort, heeft zelf geen geld voor de fiets, die vierduizend euro kost. middelburg - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag om 3.40 uur drie jongens aange houden op de Koudekerkseweg in Middelburg. Het drietal - 17 en 18 jaar oud en alledrie woonachtig in Middelburg - zou eerder op de avond een 21-jarige Middelburger en zijn even oude vriendin in de Langeviele hebben geslagen met riemen. De man moest zijn ver wondingen laten hechten. wolphaartsdijk - De politie heeft gistermiddag rond 13.15 uur in de Muidenweg in Wolphaartsdijk een wietkwekerij opgerold. Agenten troffen in de woning tus sen de honderdvijftig en tweehon derd hennepplanten aan. De eige naar van het huis, een 37-jarige man, is aangehouden en opgeslo ten. De planten zijn in beslag geno men en vernietigd. goes - De politie zoekt getuigen van een aanrijding die zaterdag morgen om tien voor elf plaats vond op de rotonde in de Beuken straat in Goes-Zuid. Een bestuur der van een lichtblauwe auto wil de afslaan richting Fruitlaan, slipte daarbij en raakte met de achterzij de een vijftienjarige fietser. Die viel, maar raakte niet gewond. Wel is de fiets vernield. Getuigen kun nen de politie bellen: 0900-8844. 's-heer arendskerke - Een veertig jarig fietser uit Kapelle heeft gister middag zijn sleutelbeen gebroken bij een val op de Kwekerijweg in 's-Heer Arendskerke. Hij reed in een groepje wielrenners en raakte om tien voor één het stuur van een metgezel. De Kapellenaar raak te uit balans en kwam ten val. Hij is voor behandeling naar het zie kenhuis gebracht. Op 14 mei 2008 is door C.A.H.M. Venhorst - van Gastel, gerechtsdeurwaarder te Goes, op verzoek van Elsabé Helena Vrugt, wonen de te 's-Gravenpolder, gemeente Borsele, in deze zaak woonplaats kiezende te Goes aan de Van de Spiegelstraat 12, ten kantore van de advocaat en procureur Mevrouw Mr W.E. de Wit - de Witte, een exploot betekend aan Marinus Schoolmeester, laatstelijk wonen de te 's-Gravenpolder. gemeente Borsele aan de Prunusstraat 130, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, de grosse van de beschikking d.d. 19 maart 2008 gegeven door de Rechtbank Middelburg, waarbij de voorlopige voorziening tijdens de echtscheidingsproce dure tussen partijen is vastgesteld. Een afschrift van voornoemd exploot kan worden verkregen bij voornoemde gerechts deurwaarder. Venhorst Lochten Gerechtsdeurwaarders Wijngaardstraat 41 4461 DB GOES zierikzee - De Vlissingse basis school De Vlieger mag naar de fi nale van het Nederlands School- kampioenschap dammen. De Vlieger werd zaterdag in Zierik zee derde, net genoeg om het op 7 juni op te mogen nemen tegen ze ventien andere finalisten. Het welpenteam van basisschool Theo Thijssen uit Zierikzee greep naast de finaleplaats. De vijf leer lingen uit groep 5 en 6, eindigden als zevende van de tien deelne mende scholen. De derde Zeeuw se deelnemer, De Wissel uit Vlis- singen, werd negende. De Wegwij zer uit Hoogblokland en De School met de Bijbel uit Noorde loos bemachtigden de eerste twee plekken. De finale is in Wagenin- gen of Alphen aan de Rijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57