PZCIn Telkens klinkt weer het gekakel ÏEVELANDEN-THOLEN 12 Brabanders drogen Zeeuwse waterratten af Drie boetes binnen het uur Brandwonden bij blussen pan Kegel Maandag 19 mei 2008Tip? redgoes@pzc.nl Boek over mooie, bijzondere mannen aan de Zuiderzee Roep om meer geld voor amateurkunst g'~ -.-i.-' 4SHMIm»ISS GOES - Slechts één van de elf Zeeuwse teams had het Bra bants groepje waterratten moeten verslaan om door te drin gen tot de finale van de Ola Waterspelen, 30 augustus in Eind hoven. De Aqua Kids, zes kinderen uit Oosterhout, waren za terdag bij een voorronde in Sportpunt Zeeland in Goes hun Zeeuwse leeftijdgenootjes echter te snel af. De Maanasaka's uit Goes en de Manenblussers uit Vlissingen moesten genoe gen nemen met een tweede en derde plaats. IJsproducent Ola wil met een spelletjesdag kinderen interesseren voor (onder meer) de zwemsport. De twaalf teams van kinderen in de leef tijd van zes tot twaalf jaar moesten diverse parcoursen afleg gen en soms de gekste stunts uithalen, foto Ronald den Dekker Gemeente is anderhalf miljoen euro kwijt aan nevenkosten bouw. door Frank Balkenende GOES - Hoewel de gemeente Goes niet opdraait voor de kosten van nieuwbouw voor sportopleiding Cios (die betaalt het Rijk), is ze er toch nog anderhalf miljoen euro aan kwijt. Het Cios, onderdeel van ROC Zee land, wil naast Sportpunt Zeeland in Goes een accommodatie bou wen, zodat alle studenten op één locatie zitten. Nu pendelen die tus sen Sportpunt Zeeland en het ROC-gebouw in Goes-Zuid. De nieuwbouw kost ongeveer vijf GOES - Een zeventienjarige Goese- naar heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag binnen een uur drie boetes gekregen. Hij reed rond kwart over één 's nachts op de Kat- tendijksedijk in Goes zonder helm op zijn bromfiets. Kort daarvoor had de politie hem al beboet en ge sommeerd lopend naar huis te gaan, met de waarschuwing dat hij een dubbele boete tegemoet kon zien als hij weer werd gesnapt. miljoen euro en vereist transacties tussen gemeente, Sportpunt Zee land en Cios. Sportpunt moet de benodigde grond (tweeduizend vierkante meter) afstaan. Die pacht ze nu van de gemeente. Het Cios koopt de grond vervolgens van de gemeente, die bij verkoop wel het eerste recht van koop be houdt. Er zat ook nog een addertje onder het gras. In de bodem van de be oogde bouwplaats zitten nog res ten van het afgebrande, oude zwembad. Bij verkoop moet de ge meente de grond schoon opleve ren. Daardoor is grondsanering ver eist. Dan de aanleg van een (open baar) parkeerterrein. De drie be trokken partijen betalen elk een derde van de kosten. Zo'n driehon derd parkeervakken zijn nodig. De nieuwbouw van het Cios komt op een deel van het huidige parkeer terrein. Overigens moet er nog een oplossing komen voor het par keren van fietsen. Veel sportstu- denten komen immers per fiets naar school. De nieuwbouw van het Cios heeft tot gevolg dat in Sportpunt Zee land (het sportcomplex met drie gymhallen, vier squashbanen en zwembad) aanpassingen nodig De nieuwbouw van sportoplei- ding Cios in Goes, die het Rijk fi nanciert, zadelt de gemeente op met nevenkosten van zo'n ander half miljoen euro. zijn. Er moet een gymlokaal en berging bij komen. Verder is een turnvoorziening nodig. Het Cios had aanvankelijk ook om een kunstgrasveld gevraagd, maar dat verzoek is achterhaald nu be kend is dat sportpark 't Schenge (aan de andere kant van het ka naal) deels blijft bestaan. Over een mountainbikeparcours en outdoor- activiteiten wordt nog overleg ge voerd. Mogelijk komen die naast de deur te liggen, in het Holland- sche Hoevegebied. Mede dankzij het Cios, die zorgt voor veel huurinkomsten, heeft Goes goede sportvoorzieningen. De Goese gemeenteraad steunde deze week dan ook de nieuwbouw- plannen. GOES - Een 31-jarige Goesenaar heeft zaterdagavond rond half tien tweedegraads brandwonden opge lopen toen hij in een woning in Boszicht in Goes probeerde een brandende frietpan te blussen. Er ontstond een steekvlam toen de man met water het vuur wilde doven. Hij sprong daarna meteen onder de douche, maar liep toch forse brandwonden op aan zijn buik en onderarmen. door Frank Balkenende GOES - De Hollandsche Hoevedag in het gelijknamige Goese recreatie gebied heeft zaterdag honderden mensen getrokken en dan vooral gezinnen met kinderen. Het weer zat op de tiende editie mee. Niet te warm, want dan gaat potentieel publiek naar het strand, en niet te koud, anders zijn de bui tenactiviteiten minder in trek. Bo vendien moet de tijd van de brade rieën en fairs nog aanbreken. Bij het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden konden kinderen zaterdag de hele dag minivlotjes bouwen van twijgen. Ze konden zich er ook laten schminken, waar van vaak gebruik werd gemaakt, want overal kwam je gemaskerde kinderen tegen. Natuurlijk was er weer een ritje met een huifkar mogelijk en toon de een hoefsmid hoe je een paard nieuwe ijzers aanmeet. Ook kon den kinderen dieren 'adopteren'. Een kettingzaagkunstenaar liet zien dat je met moderne techniek prachtige beelden kunt vervaardi gen. Eén geluid keerde telkens te rug: het gekakel van een tot kip ge transformeerde vrijwilliger, die zich echt inleefde in haar rol. Kin deren lieten zich er allerminst door verjagen. Sterker nog, zelfs na vijven - toen het evenement was afgelopen - zat een kluit kinde ren nog stokbroodjes te bakken bo ven een knapperend vuurtje. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Een 23-jarige Middelburger had het zaterdag zwaar te verduren. Eerst verloor hij met zijn voetbal team de laatste wedstrijd van het seizoen en later op de avond toen het team een bezoek bracht aan een bowlingcentrum zat het hem ook niet mee. De kegels wil den maar niet vallen. Waar schijnlijk doordat hij 's middags al wat te diep in het glaasje had gekeken om de nederlaag weg te spoelen. Ook bij het bowlen ein digde hij onderaan, dus droop hij gedesillusioneerd af naar huis. Binnen een half uur belde hij ech ter in paniek op. „Zien jullie mijn schoenen soms nog staan, want ik ontdek net dat ik m'n bowlingschoenen nog aan heb."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55