VCK allerminst i Drive laat onverwacht punten liggen bij Smash Smalle basis doet korfballers van Luctor de das om in veldcompetitie Zwaar verlies Fortis is geen verrassing Mentaal zwak Tjoba gaat kansloos onderuit All Ready kan niet stunten tegen VEO TOP is pas na laat in de eerste helft op dreef Swift na rust definitief op achterstand gezet Twee nieuwe spelers voor Kloetinge Turners Thor naar nationale eindstrijd z PZC Maandag 19 mei 2008 29 Axelaars spelen met o-o gelijk tegen bezoekers uit Koudekerke. door Peter van Kouteren axel - In het streven naar lijfsbe houd bleef AZW zaterdag voor ei gen publiek tegen VCK steken op een doelpuntloos gelijkspel. De Axelaars gaven weinig mogelijkhe den weg, maar waren in aanval lend opzicht onmachtig. AZW creëerde slechts twee kansen, die niet werden benut. Met de return in Koudekerke in het verschiet hoeven de Zeeuws-Vlamingen nog niet te wanhopen. De o-o biedt zelfs enig perspectief, omdat AZW in de competitie in uitwedstrijden beter presteerde dan voor eigen publiek. De formatie van Eddy van der Hooft speelde in de tweede klasse maar liefst negen keer gelijk, totali seerde 21 punten en vergaarde er daarvan twaalf op vreemde bo dem. „Uit of thuis maakt voor ons niet zo veel uit, zei trainer Van der Hooft. „Ik geef ons in Koudekerke nog wel een kans." Dat vond ook Michael Peters. „Het kan nog alle kanten op", zei hij. De linksachter speelde zoals hij een heel seizoen heeft geopereerd. Sober en dege lijk in verdedigend opzicht. In aan vallend opzicht benutte hij diverse keren de ruimte, om vanaf links voorzetten af te leveren. In de zone van de waarheid was AZW echter veel te tam. Kana da Rosa Bernardo en Bert Apperlo, die in de frontlinie begonnen, speelden verstoppertje in plaats van oorlog te maken. Het was in dat opzicht veelzeggend dat de schaarse kansen op naam kwamen van middenvelder Danny Aarnout- se en de in de slotfase als pinchhit- ter ingebrachte Gerben Steyaert. Aarnoutse kwam na een kwartier na een goed opgezette combinatie met Kana alleen voor doelman Joe- FW In het nacompetitieduel om lijfs- behoud creëert AZW tegen het bezoekende VCK twee kansen. Zoals vaker dit seizoen doet de ploeg er weinig mee. ri Nonnekes. De keeper redde ech ter met de voet. In de toegevoegde tijd kwam Steyaert plotseling in kansrijke positie, toen een door Romano van Overmeire aangesne den trap over de verdediging van VCK zeilde. De gelegenheidsspits kopte van dichtbij vallend naast. „Dit was het seizoen in een note- dop", verzuchtte Eddy van der Hooft. „Vandaag is ons probleem nog maar eens blootgelegd. We creëren veel te weinig en doen he lemaal niks met de kansen die we krijgen. In de eerste 25 minuten hebben we goed gevoetbald. Daar na raakten we het kwijt." Omdat ook VCK zelden een vuist kon maken, speelde het duel zich vooral op het middenveld af In de slotfase kregen de bezoekers een paar kansen. Erik Goudt mikte op aangeven van Simon Voet in de vlucht over het doel van AZW. Niet veel later werd Merijn Dek door Niels Meesen gestuit. De Kou- dekerkse spits verscheen na een goede combinatie alleen voor de Axelse goalie en haalde uit. Met een knappe reflex hield Meesen zijn ploeg overeind. In de slotse conden voorkwam Emanuel Pauw els dat Merijn Dek oog-in-oog kwam te staan met doelman Mee sen. De verdediger mist net als Danny Aarnoutse de return, waar in moet worden gewonnen. Bei den incasseerden in Axel een gele kaart en zijn geschorst. AZVV-VCK AZW-VCK 0-0. Scheidsrechter: J. Daens (Gil-, ze). Gele kaart: Danny Aarnoutse, Emanuel Pauwels (beiden AZW). Aantal toeschouwers: 300. Bijzonderheden: AZW heeft veel moeite om te scoren. In de competitie troffen de Axel aars het afgelopen seizoen ge middeld één keer per wedstrijd doel. Dit leverde drie keer een punt op (tegen Zaamslag, Arnemui- den en WC'68). In 22 competitieduels scoorde AZW acht keer niet. GOES - Koploper Rohda gaf Fortis er in de overgangsklasse flink van langs (17-7)- De met vier invallers spelende Souburgers deden wat ze konden, maar moesten bij rust (12-3) al capituleren. Fortis moet de laatste drie wedstrijden winnen om zich eventueel veilig te spelen. Scores Fortis: Rens Zwartepoorte 2, Niels Bebelaar, Mark Trimpe, Elze Blan- kenburgh, Angela Matthijsse en Shalana Janisse allen 1. goes - Tjoba toonde zich mentaal kwetsbaar en verloor thuis kans loos van Ilsselvogels (12-14). Coach Kees Broerse van de eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen wond er geen doekjes om: „Dit was triest". Hij doelde vooral op de 3-9-achterstand bij rust. Scores Tjoba: Dennis Broerse 3, Sander Harinck, Petra Rijn, Melissa de Jonge en Niels Westmaas 2, Kim van de Broeke 1. Degradatie Terneuzense ploeg na 10-6-verlies tegen Nikantes. door jan Roovers terneuzen - Na de nederlaag, za terdag in Hoogvliet tegen Nikantes (10-6), degraderen de korfballers van Luctor uit Terneuzen uit de derde klasse. Zaamslag won thuis met 9-7 van Volharding uit Yerse- ke, koploper Blauw Wit was in Breskens baas over BKC (4-14). Nikantes-Luctor 10-6. Luctor kan al de hele veldcompetitie niet in de sterkste opstelling aantreden. Ook nu deden reserves mee. Tot 3-3 konden de Terneuzenaren het nog bijbenen, daarna nam de thuisploeg de wedstrijd in handen en gingen de ploegen bij 6-3 rus ten. In de tweede helft kreeg Luc tor wel scoringskansen, maar mis te de scherpte om die te benutten. GOES - De korfballers van All Rea dy gingen lang mee, maar konden tegen VEO net niet voor een stunt zorgen. De Zierikzeese eersteklas ser verloor uiteindelijk met 12-14. Bij rust was er een 5-4-voor- sprong, maar daarna kon All Rea dy geen vuist meer maken. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Mar cel Joziasse 3, Jan Willem van Nieuwen- huijze 2, Remy Quist, Yvonne Joziasse en Anouk van Tiggelhoven allen 1. GOES - De korfballers van TOP kwamen in de met 9-6 verloren wedstrijd tegen Vitesse pas na 25 minuten op dreef De achterstand van drie punten was toen al een feit. De tweede plaats lijkt nu het hoogste haalbare voor de tweede klasser uit Arnemuiden. Scores TOP: Jeanine Marijs 2, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester, Ad Bezemer en Jantine Meulmeester allen 1. Nikantes deed dat wel, 10-6. Coach Peter Durink: „Met een team in de sterkste samenstelling hadden we ons op dit niveau ge handhaafd. Daar ligt de oorzaak van de degradatie." Scores Luctor: Michiel Roest en Davy Jonker 2, Marjolein Durink en Evelien van den Dool 1. Zaamslag-Volharding 9-7. Zon der Marjan Verhage en Marjolein Verpoorte ging het bij de thuis ploeg pas in het tweede kwart lo pen. De aansluiting kwam na 5-3 op het scorebord. Bij rust was het toch 5-6 voor een goed spelend Volharding. Na de gelijkmaker van aanvoerder Marco van Reeuwijk en 7-6 van invaller Wilco van de Kampioenskandidaat Blauw Wit wint in de vierde klasse met 14-4 van BKC. Zaamslag verslaat in dezelfde competitie het be zoekende Volharding met 9-7. goes - Het duel tussen de korfbal lers van Kinderdijk en Swift (16-12) was een kwartier na rust ge speeld. De stand was toen 14-7. Pemix verloor bij Rust Roest. Daar door behoudt de Middelburgse eer steklasser twee punten voorsprong op deze concurrent en lijkt er geen degradatieduel te komen. Scores Swift: Ivo de Hond 4, Paul van den Berg 3, Richard Geldof en Roel Kloot wijk beiden 2, Anita Hoekstra 1. kloetinge - Kloetinge heeft twee nieuwe spelers aan de selectie voor volgend voetbalseizoen toege voegd. Teun Rentmeester en Jeroen Weststrate komen de gele deren van de Bevelandse eerste klasser versterken. Beiden komen nu nog uit voor Nieuwdorp. Vorige week wist Kloetinge Mar- nus Baas, spits van Arnemuiden, te strikken. Ree hadden de bezoekers wel een overwicht, maar aan de afwerking van de langlopende aanvallen man keerde alles. Twee doelpunten van Zaamslag waren voldoende voor de 9-7-overwinning. Scores Zaamslag: Erwin Verhelst 3, Pjotr Hamelink 2, Karin Vanhijfte, Sandra Hame link, Marco van Reeuwijk en Wilco van de Ree 1, BKC-Blauw Wit 4-14. De thuis ploeg was een maat te klein voor de tegenstander die op weg is naar de titel in de vierde klasse. Na 0-3 sloot BKC nog wel aan (3-3), maar de gasten antwoordden meteen: 3-7 en 3-8 bij rust. In de tweede helft ging Blauw Wit niet meer voluit en bleek eens temeer dat de thuisploeg scorend vermogen mist. Coach Mare Kolijn heeft er al le vertrouwen in dat de ploeg op dat onderdeel progressie maakt. Scores BKC: Matty de Vilder 3, Sandra de Reu 1 Patrick Marteijn (links) en Ruben Haverbeke van Tiola in actie tijdens hun gewonnen dubbelpartij (6-3 6-2). Hun mixedploeg verloor in de derde klas se landelijk met 6-2 van Markant uit Breda. foto Peter Nicolai Sassenaren lijken titel in tweede klasse landelijk te verspelen. door Arnoud Stok goes - Ondanks een 4-2-overwin- ning op Smash Bergen op Zoom, zal Drive een bittere nasmaak heb ben overgehouden aan de partij van gisteren in de landelijke twee de klasse voor mannen. Door twee verliespunten lijken de Zeeuws-Vlamingen het kampioen- 1 schap te verspelen. In de eerste partij ging Brian Dijks tra onderuit tegen Robert Wijn veen (6-2 6-4), maar door drie op eenvolgende overwinningen leek Drive alsnog op weg naar een t goed resultaat tegen de - op dat ■moment - rode lantaarndrager, ■erst was het Jeroen Alliët die met B3 6-3 te sterk was voor Max ■Eeers, waarna Dylan Blackman zelfs een game minder af gaf tegen Floris de Vos: 6-2 6-3. In de laatste single van de dag re kende ook Duncan Blackman af met Edwin Braat (7-5 7-6), waar door Drive met een ruime voor sprong de dubbelpartijen inging. Daar ging het echter meteen weer mis. Jeroen Alliët en Dylan Black man waren in twee sets niet opge wassen tegen Wijnveen en Vos: 6-4 6-4. De laatste dubbel werd wel gewonnen. Dijkstra en Kim Langeraert versloegen relatief een voudig Geers en Braat: 7-5 6-2. Ook Philten zal niet blij zijn ge weest met het puntverlies van Dri ve. Door een 6-o-nederlaag tegen United Service is de ploeg gezakt naar een degradatieplaats, beseft ook René van Gassen, „ik heb nog altijd goede hoop. De laatste wed strijd spelen we tegen Thialf en daar moeten we punten pakken. Dan komt het wel goed." Gisteren zat er echter niet meer in. „In de vierde single hadden we nog wel kansen en er waren wel wat sets die net anders hadden kunnen vallen, maar verder waren zij te sterk." Dat bleek ook uit de setstanden. Zo wist Mare Felius wel een set te pakken, maar ver loor hij er twee kansloos: 6-1 6-7 6-2. En in het vierde enkelspel was Jos Zeegers maar iets minder dan Geert Hoek: 6-11-6 7-5. Volgende week ontvangt Drive laagvlieger Blinkert 1, terwijl Phil ten middenmoter Zoom op be zoek krijgt. volendam - Stijn van Driessen en Mathieu Pauwels van turn- en gymnastiekvereniging Thor uit Sas van Gent hebben zich in Volen- dam gekwalificeerd voor de natio nale titelstrijd in de derde divisie. Die wordt op zaterdag 31 mei Ber gen op Zoom gehouden. Van Driessen ging opvallend ge noeg op voltige zwaar in de fout. Via sterke ring- en sprongoefenin- gen wist hij uitschakeling te voor komen en haalde hij de dertiende plaats. Veertien turners gaan naar de finale. Van Driessen haalde 63,15 punten. Bij de junioren II plaatste Mathieu Pauwels zich vrij gemakkelijk bij de veertien finalisten. Hij verzeker de zich via zes zeer constante oefe ningen van de dagzege. De concur rentie in deze categorie is echter heel groot. Zijn directe belagers eindigden op slechts 0,200 en 0,500 punten achterstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53