Amateurkunst dient meerdere doelen Verjaardag vol muziek CDA Hulst uit stevige kritiek op jaarrekening Kegel Politie ontmantelt wietkwekerij in Axel Vlissingse school naar finale dammen 12 Maandag 19 mei 2008 PZC Z De hard metalband Puppetry of Life in actie op het popfestival in Terhole tijdens het amateurkunstweekend. foto Peter Nicolai Bonte mengeling tijdens het Weekend van de Amateurkunst. door Jean-Lou de Gucht HULST - Wekt amateurkunst verte dering of bewondering op? Dat is vaak de vraag bij amateurkunst. Moet je je waardering laten blij ken, omdat de amateur zo ontzet tend zijn best doet? Of is het echt mooi wat je te zien en te horen krijgt? Wie de afgelopen dagen het Weekend van de Amateurkunst (WAK) in Hulst bezocht, zal hier op geen eenduidig antwoord kun nen geven. Hoeft ook niet, want volgens het instituut Scoop voor sociale en culturele ontwikkeling is de doelstelling heel simpel. Zo veel mogelijk vormen van amateur kunst erbij betrekken en het pu bliek er kennis mee laten maken. In de gemeente Hulst kon je een kleine twintig evenementen bezoe ken. Van een creatieve markt met demonstraties in Clinge via een bierdemonstratie in Hulst tot een vertelmiddag in Walsoorden. Of het eerste filmfestival van Kloosterzande. Met een echte pre mière, namelijk de film Van D'Ee tot Hontenisse. Zeeuws-Vlaanderen tussen i960 en 1985 gezien door de ogen van super 8 filmers. Sa mensteller Luc Sponselee: „Gewel dig materiaal. De film laat een beeld zien hoe het leven in Zeeuws-Vlaanderen in die tijd was. Ie ziet een klein ventje van een jaar of vier in de film. Door de ogen van dat ventje zag ik m'n ei gen leven in Zeeuws-Vlaanderen weer terug." Maar er waren ook films te zien als Onze oude getijdenhaventjes, Achter onze dijken of De nacht toen de zon scheen. Maar ook aan de jongeren is ge dacht. Aan de Vismarkt in Hulst stellen jongeren van YoutlnAll Westdorpse harmonie Eikels worden Bomen viert 125e verjaardag. door Gino van den Broecke WESTDORPE - Een verjaardag moet gevierd worden en dat was precies wat er zaterdagmiddag in gemeen schapscentrum Concordia aan de Westdorpse Graafjansdijk werd ge daan. Met een jubileumconcert zet te de lokale harmonie Eikels wor den Bomen zijn 125e verjaardag muzikaal luister bij. Met een feestelijk glas bruisende champagne werd er geproost op het heuglijke feit, waarna de leden ZEEUWSE Een 23-jarige Middelburger had het zaterdag zwaar te verduren. Eerst verloor hij met zijn voetbal team de laatste wedstrijd van het seizoen en later op de avond toen het team een bezoek bracht aan een bowlingcentrum zat het hem ook niet mee. De kegels wilden maar niet vallen. Waarschijnlijk doordat hij 's middags al wat te hun eigen kunstwerken ten toon. Sietse Apers: „Dit is een mooie ge legenheid om iets van je eigen werk te tonen en te zien hoe men sen daarop reageren. Nee, een boodschap zit er niet in mijn werk, meer een gevoel." Daar is Wesley Kole het wel mee eens. „Ik wil laten zien wat er in mijn hoofd omgaat. Dan is het leuk om te kijken wat voor reacties je daar van de harmonie de instrumenten bespeelden en op energieke wijze het publiek trakteerden op vrolijke noten. Naast Eikels worden Bo men gaven ook de bevriende har monie Sluiskil en Vredekring uit Zelzate nog een optreden. Nadat de instrumenten waren opgebor gen kon iedereen de jarige leden nog even de hand schudden tij dens een feestelijke jubileumrecep tie. „Het is een mooie week ge weest, met veel gezelligheid en veel sfeer. Het concert en de recep tie zijn een perfecte afsluiting van een heuglijk jaar voor ons als har monie", aldus voorzitter Jacques de Blieck. Tip? redactie@pzc.nl diep in het glaasje had gekeken om de nederlaag weg te spoelen. Ook bij het bowlen eindigde hij onder aan, dus droop hij gedesillusio neerd af naar huis. Binnen een halfuur belde hij echter in paniek op. „Zien jullie mijn schoenen soms nog staan, want ik ontdek net dat ik m'n bowlingschoenen nog aan heb." op krijgt. Zo vaak krijg je als jonge re niet de kans." Kunst is volgens beide jongeren heel breed. Dat moet je niet inperken. Van inperking wil ook de metal band Puppetry of Life niets weten. Zij spelen 's avonds op het popfes tival in Terhole. Een band die niets wil weten van concessies, grenzen en compromissen. Weg met de poppenkast en de vas Raadslid Totté meent dat gemeente meer zou moeten overhouden. HULST - De fractie van het CDA in de gemeenteraad van Hulst heeft geen goed woord over voor de jaar rekening 2007 van de gemeente Hulst. De oppositiepartij noemt die matig tot onvoldoende. Voor het eerst in jaren houdt de gemeente geld over. Het gaat om een bedrag van bijna vier ton. CDA-raadslid Adri Totté: „Ik hoor steeds maar dat we in Hulst op de goede weg zijn. Is dat wel zo? Het is maar hoe je zo'n jaarrekening leest. Ik wijs er op dat de gemeen te een dividend van Delta heeft ontvangen van een kleine miljoen euro. En dan wordt er nog maar 388.000 euro overgehouden. Maar wel 300.000 euro bezuinigen op gehandicapten. Niet iets om trots op te zijn." Wethouder Frans de Vries (Financiën) is van het laatste niet onder de indruk. „Het CDA zou zich beter eens zorgen kun nen maken om de gemeente Ter- neuzen. Die houden 1 miljoen eu ro over op het WMO-budget voor huishoudelijke hulp. Ik vraag me te patronen en klaar voor het on bekende. Zanger Martijn Baart: „Ja, dit vinden we gewoon leuk. Noem het gerust een uitlaatklep. Ik hoop dat we nog heel lang met z'n vijven blijven optrekken." En natuurlijk ontbreekt het grun- ten niet. Grunten? Schreeuwen uit het puntje van je tenen. Het hoort bij metal, evenals headbangers. Volgens wethouder Frank van af hoe dat mogelijk is." De Vries begrijpt niet dat Totté zo negatief is. „Natuurlijk blijft de financiële situatie van de gemeente Hulst zor gelijk. We hopen dan ook dat we het programma 'Hulst herstelt' kunnen uitvoeren. Dan hebben we na 2010 een redelijk gezonde gemeente." De Vries wijst er op dat in het voorgaande college ook het CDA vertegenwoordigd was. „Dat college kreeg de begroting niet sluitend. Boter- en boterzacht noem ik dat. Dan vraag je dus om problemen en eindig je in de min." Totté: „Dat verhaal van De Vries hoor ik nu al twee jaar. Daar moet hij eens mee ophouden." De Vries zegt geen boodschap te heb ben aan de opmerking van Totté. „Ik laat me niets door hem voor schrijven. Ik blijf er bij dat het be ter gaat." Het grootste deel van het bedrag van vier ton dat de gemeen te overhoudt wordt gebruikt voor herhuisvesting van gemeentelijke diensten. Omdat Hulst een dividend van Delta kreeg van een miljoen, zou de gemeente meer moeten over houden dan de vier ton waarvan nu sprake is, zegt het CDA. Driessche van Cultuur gaat het niet alleen om het tonen van kunst in al z'n facetten. „Je moet eens kijken hoeveel mensen hier bij betrokken zijn. En dan krijg je verhalen te horen dat er geen vrij willigers meer zijn. Dit weekend draait toch op vrijwilligers. We zijn zeer tevreden over de op komst. Dit weekend is dus zeker voor herhaling vatbaar." AXEL - De politie heeft zaterdag middag een wietkwekerij ontman teld in een woning aan de Nieuwendijk in Axel. In het pand troffen de agenten driehonderd hennepplanten aan plus apparatuur voor het kweken van hennep. Alles is in beslag ge nomen en vernietigd. De politie stelt een onderzoek in. ZIERIKZEE - De Vlissingse basis school De Vlieger mag naar de fi nale van het Nederlands School- kampioenschap dammen. De Vlieger werd zaterdag in Zierik- zee derde, net genoeg om het op 7 juni op te mogen nemen tegen ze ventien andere finalisten. Het welpenteam van basisschool Theo Thijssen uit Zierikzee greep naast de finaleplaats. De vijf leer lingen uit groep 5 en 6 eindigden als zevende van de tien deelne mende scholen. De derde Zeeuw se deelnemer, De Wissel uit Vlis- singen, werd negende. De Wegwij zer uit Hoogblokland en De School met de Bijbel uit Noorde loos bemachtigden de eerste twee plaatsen. De finale is in Wagenin- gen of Alphen aan den Rijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46