Zeeland Itf 'iA,j I if 'Versterk belang centrum Hulst' Meedoen is belangrijker dan winnen bij jeugddag Oostburg Bijna vijftig wagens in de 'Nacht' ZEEUWS-VLAANDEREN 15 1/ a 13 Broers Benjaminsz brengen eerbetoon aan Everly Brothers Boek over mooie, bijzondere mannen aan de Zuiderzee Maandag 19 mei 2008 Herinrichting pand Rabobank in Hulst roept vragen op Tip? redtern@pzc.nl Kamer: stadshart niet uit het oog verliezen bij plannen De Statie. door Jean-Lou de Gucht HULST - Hulst moet zich richten op woonwinkels en de grootschali ge detailhandel aan Terneuzen la ten. Ook mag Hulst het belang van de binnenstad niet uit het oog ver liezen. Als aan deze voorwaarden is voldaan, kan de Kamer van Koophandel instemmen met het bestemmingsplan De Statie. De ge meente Hulst had de Kamer van Koophandel om een reactie ge vraagd in verband met de nieuwe plannen. Het bestemmingsplan De Statie legt vast wat er mogelijk is op het gebied van wonen en onderne men op het terrein van Morres Wonen en de omgeving daarvan in Hulst. Het ontwerpplan is een uitwerking van de ambitie om de meubelwinkel van Morres met nieuwe winkels tussen de Absdaal- seweg en de Statie vast te klinken aan de binnenstad. De Kamer van Koophandel merkt op dat in Zeeuws-Vlaanderen spra ke is van aanzienlijk meer winkel vloeroppervlakte per inwoner dan bij vergelijkbare gemeenten. Toch heeft de Kamer van Koophandel er geen enkel probleem mee dat er nog meer winkels bijkomen. 'De winkels van het life-style village hebben een (boven) regionaal ver zorgende functie, juist vanwege de Belgische markt. Detailhandel Pfl Uitbreiding van het aanbod aan woonwinkels in Hulst is welkom, maar grootschalige detailhandel hoort in Terneuzen, meent de Ka mer van Koophandel. rond het thema wonen is een sterk product van de stad Hulst.' Grootschalige winkels dienen zich echter in Terneuzen te vestigen. Deze stad vormt volgens de Ka mer van Koophandel het regionaal verzorgend centrum. Het life-style village moet zich dan ook voorna melijk richten op wonen. Andere winkels op het gebied van bijvoor beeld sport en spel, bruin- en wit goed en fiets- en autoaccessoires mogen alleen maar ondersteu nend zijn en beperkt in omvang. De Kamer van Koophandel zegt hier niet alleen oog te hebben voor de belangen van de detailhan del in de rest van Zeeuws-Vlaande ren, maar ook in de binnenstad van Hulst. 'Voor ons is het functio neren van de binnenstad van Hulst van cruciaal belang. Naast de uitwerking van het bestem mingsplan De Statie benadrukken wij het belang om de bestaande plannen voor het versterken van het verblijfsklimaat van de binnen stad voortvarend uit te voeren.' De Kamer zou het toejuichen dat win kels die nu her en der gevestigd zijn zich vestigen in het gebied tus sen Morres en de binnenstad. door Frank Gijsel OOSTBURG - De Olympische ge dachte voerde zaterdag de boven toon tijdens de elfde jeugddag voor verbroederde grensgemeen ten. In en nabij sporthal de Een hoorn in Oostburg werkten ruim tweehonderdvijftig kinderen uit Damme, Maldegem, Sint Laureins en Sluis een programma af met verschillende spelletjes. De ochtend begon in stijl met de vlaggenparade, het Olympische lied We are ready en het voorstel len van de teams. Na de openings ceremonie werd er op uitbundige wijze genoten. Om de echte ver broedering goed tot zijn recht te doen komen waren er gemengde groepen gevormd. Al vrij snel was het ijs gebroken en werd er volop samengewerkt. Door de regen moest er voor enke le onderdelen uitgeweken worden naar de zaal. Toch bleef een van de meest spectaculaire onderdelen, het rijden op de ligdriewielers, de zogenaamde lambada's, gehand haafd in de buitenlucht. Een enke le rijder waande zich een formule i-piloot en vloog uit de bocht. Het leverde Tom (10) uit Sluis een aan rijding met een lantaarnpaal op. Een gezwollen been was het ge volg, maar het mocht de pret niet drukken. Voor Merlijn (7) en Mar- tijn (10) uit Cadzand was het touw- slingeren een van de hoogtepun ten. Als een volleerde Tarzan vlo gen ze aan de touwen door de zaal. „Dit gaat lekker snel en daar houden we wel van", vertelden ze lachend. In het zwembad kon een hindernisparcours worden afge legd over een aantal vlotten. door Gino van den Broecke SLUISKIL - De broers Danny en Die- derick Benjaminsz presenteerden zaterdagavond in 't Meulengat hun nieuwste cd A Tribute to the Everly Brothers. De opbrengst van de cd wordt geschonken aan de KWF-kankerbestrijding. Aan het muzikale avondje werk ten naast de broers Benjaminsz ook Jacco Ricardo, Piet van Puyvel- de, The Glitz, Cosy Time en The Good, the Bad and Bart mee. Alle maal deden ze de Everly Brothers herleven met hun optredens. De opbrengst wordt geheel ge schonken aan de KWF-kankerbes trijding. De broers kozen voor dit goede doel, omdat in hun familie velen aan de ziekte zijn overleden. Er zijn in totaal duizend albums geperst, die 6 euro per stuk kosten. Vanaf vandaag gaan ze landelijk in de verkoop. door Gino van den Broecke ZAAMSLAG - De Zeeuws-Vlaamse Automobiel Club (Zevac), organi sator van de Nacht van Zaamslag, had ervoor gekozen om dit jaar la ter van start te gaan. Achtenveertig wagens stonden zaterdagavond aan de start van de 39e editie van de 'Nacht'. In de wedstrijdklasse streden vier equipes om de plek op het hoog ste podium tijdens de ruim 125 ki lometer durende tocht. De overige 44 deelnemende teams streden in de tourklasse en oldtimerklasse te gen elkaar in hun nachtelijke tocht door de Zeeuws-Vlaamse polders. Ging het traject voor de rustpauze langs onder meer Hoek, Terneu zen en Philippine, na de pauze moesten de deelnemers hun weg zoeken in nachtelijk Oost-Zeeuws- Vlaanderen om uiteindelijk na zo'n vijf uur rijden bij café De Griete te finishen. „Het aantal deel nemers is hetzelfde als vorig jaar, maar toch zijn we tevreden. Vol gend jaar is de veertigste uitgave en zullen we het groter aanpak ken" zei Barry Wilhelm namens de organisatie. De winst in de wedstrijdklasse ging na een nachtje kaartlezen naar Boekhorst/De Reu uit Bier vliet. Bij de tourklasse werd de equipe De Kort/De Kort uit Kloos- terzande eerste en bij de oldtimers pakten Den Doelder/Rozijn (Hulst/Koewacht) de hoofdprijs. Een attractie tijdens de Jeugddag in Oostburg was het racen met een ligdriewieler genaamd lambada. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45