Zwemrevolutie bereikt Zeeland Potin en Rombout koning en koningin van ZK Skeeleraar Minderhoud pakt podiumplaats Schoe na inhaalslag winnares in Berlicum Minnaard 30e op EK mountainbike Vincent Ramondt wint landelijke bridgebeker Pentury verliest eerste wedstrijd play-offs 34 Maandag 19 mei 2008 PZC Luctor-zwemmers verpulveren records in nieuwe pakken. door Koen de Vries TERNEUZEN - In Zeeland gebeurt al les veel later, maar dat geldt niet voor het zwemmen. Amper twee maanden na de badpakkenrevolu- tie tijdens het EK in Eindhoven gingen zaterdag bij de Zeeuwse ti telstrijd in Terneuzen drie zwem mers te water in de nieuwste kle dij. Het legde Charles Potin, Si mon Edenburg en Toby Aarnout- se geen windeieren. In Eindhoven verbaasde onder meer de Fransman Alain Bernard. Hij verpulverde met zijn imposan te gestalte en in zijn nieuwe Spee- do-pak wereldrecords op de 100 en 50 meter vrij. Het pak zorgt voor minder weerstand en meer drijfvermogen, en dus voor meer snelheid. Het Luctor-trio Potin, Edenburg en Aarnoutse ging zaterdag in Ter- Prestaties vallen door slecht weer tegen op zwemkampioenschap. door jeroen Dellebeke TERNEUZEN - Charles Potin en Step hanie Rombout waren de koning en koningin van de Zeeuwse zo- merkampioenschappen zwem men in Terneuzen. Beiden werden drie keer individueel tot Zeeuws kampioen gekroond, waarbij voor al Potin een goede indruk achter liet. Er werden dit weekeinde zeven Zeeuwse records verbroken. Toby Aarnoutse verbeterde zaterdag de ZR's voor 18-jarigen op de 100 me- neuzen in de zogenaamde Blue Se- venty-pakken te water, die vooral in de triatlon furore maken. Tij dens de Iron Man van Hawaii lie pen degenen die gewoon in hun blote buik de zee indoken een bijna onoverbrugbare achterstand op de concurrentie op. „Volgens mij zijn deze pakken nog beter dan die van Speedo", sprak Luc- tor-trainer Thierry Potin kort voor het begin van de titelstrijd hoop vol. „Voor ons is het ook span nend. De pakken hebben we nog maar net van onze sponsor Koole Sport gekregen. We weten nog niet hoeveel sneller we kunnen." Die spanning duurde niet al te lang. De resultaten op de 400 me ter vrije slag spraken meteen boek delen. Te midden van concurren ten die in hun gewone snelle broe ken door het water ploegden, zag Potin dat zijn zoon Charles en Toby Aarnoutse hun persoonlijke records verpulverden. Potin-junior was met zijn 4.27 elf seconden sneller dan ooit, en haalde zilver. ter vlinderslag (1.00,85) en op de 400 meter vrije slag (4.24,73). Met deze tijden bleef hij maar net bo ven de NK-limiettijden. Björn Scherbeijn snelde gisteren op de 50 meter vlinderslag naar 32,01. Joeri van Wallenburg noteerde za terdag ook op de vlinderslag een ZR met 1.00,78. De andere drie records kwamen op naam van estafetteploegen. Luc- tor (met Joeri van Wallenburg, Si mon Edenburg, Charles Potin en Toby Aarnoutse) was op dreef met winst op de mannen onderdelen, de 4x100 meter wisselslag ging daarbij in 4.13,09, een verbetering van het oude (1984) record van de zelfde vereniging. Op de vrije slag Aarnoutse was met 4.24 ruim ze ven seconden sneller en won goud. Vooral de zoon van de trai ner had zijn conclusie snel klaar: „Ik voelde bij de eerste slag al ver schil. )e glijdt gewoon beter door het water." Later op de dag legden Potin en Aarnoutse de concurren ten ook op de 100 meter vlinder slag het zwijgen op en zwommen ze samen met Simon Edenburg en 'Ik voelde bij de eerste slag al verschil. Je glijdt gewoon beter door het water' Joeri van Wallenburg een nieuw Zeeuws record op de 4x100 meter wisselslag. Van Wallenburg viel met alleen een zwembroek een beetje uit de toon in dit gezel schap. Hoeveel voordeel ze met deze pak ken hebben? Toby Aarnoutse durf de het niet in cijfers uit te druk ken. „Dat het scheelt is zeker. Maar bleven de mannen van Luctor ste ken op drie seconden. De vrou wen van De Stormvogel hebben kans om alle estafette onderdelen te winnen, dit weekeinde waren de gouden plakken op de 4x100 Dit weekeinde zijn er zeven Zeeuwse records gezwommen, waarvan drie op estafettenum mers. Luctor et Emergo leidt in het medailleklassement, vrij en 4x100 wissel in ieder geval overtuigend te noemen. Op de wis selslag snelden Manon Minneboo, Monique de Haard, Judith Stap en Merel van der Ent naar 4.47,76, een ZR tot 17 jaar. De jongens-jeugdploeg van De hoeveel? Geen idee. Wat ik wel weet, is dat het ook mentaal voor delig is. Je weet dat je in het beste materiaal zwemt dat er in Zeeland is. Dat geeft een prettig gevoel." De concurrentie van het Luc tor-trio keek niet erg op van hun prestaties. „Volgens mij moet je niet naar die pakken kijken, maar naar de mannen die erin zitten", was het commentaar van Kevin Hondsmerk, de Schelde-zwemmer die door ziekte niet helemaal uit de verf kwam op het ZK. „Die jon gens zijn gewoon goed bezig. Ze trainen veel en maken snel progres sie." Niek de Ridder van de Bruin vis uit Sas van Gent zat op dezelf de lijn. Ook hij zocht het in de ve le trainingsuren die Potin en de zij nen maken. „Voordat ik zo'n pak aanschaf, moet ik eerst meer trai nen. Daarin zit volgens mij het gro te verschil tussen hun en mij. Bo vendien zijn die pakken behoor lijk duur. Een snelle broek kost al tussen de 130 en 200 euro. Kun je nagaan wat zo'n heel pak kost." Stormvogel verbeterde het eigen ZR op de 4x100 meter vrije slag met een kleine marge naar 3.59,07. De Walcherse verenigingen Storm vogel en Luctor et Emergo waren aan elkaar gewaagd. De Middelbur gers gaan aan de leiding in het me dailleklassement, Luctor staat na twee dagen zwemmen op 15X goud, 3x zilver en 3X brons. De Vlissingers gaan daarentegen fier aan de leiding in de strijd om de Zeeuwse clubkampioenschap pen. De zwemclub Scheldestroom uit Breskens zal er in het tweede weekeinde hard aan moeten trek ken om lijfsbehoud in de hoofd klasse te kunnen bewerkstelligen. JULIANADORP - Skeeleraar Andries Minderhoud uit Waarde heeft zijn draai in het A-peloton gevonden. In Julianadorp, waar de vijfde wed strijd van het World on Wheels circuit werd verreden, was er een sterke Roy Boeve uit Kampen no dig om hem van zijn eerste zege af te houden. Minderhoud brak al na vier kilo meter de wedstrijd open. Na een korte solo kreeg hij gezelschap van een achttal rijders. In de slotkilo- meters reed Minderhoud opnieuw weg en alleen Roy Boeve was in staat hem te volgen. In de spurt moest hij tenslotte toch capitule ren. Zijn ploegmakker Erwin Me- su (Middelburg) werd negende. BERLICUM - Aimee Schoe uit Vrou wenpolder is bij districtskampioen schap regio zuid in Berlicum eer ste meisje geworden in de leeftijd 8/10 jaar. Overall werd ze vierde. Na een slechte start moest ze al snel vol in de achtervolging door het mooie, maar door de regen zeer zware parcours in Brabant. Hierin slaagde ze wonderwel. Bij de eliterenners reed Ruud Rent meester uit Goes naar een verdien stelijke derde plaats. GOES - Marco Minnaard (Wemel- dinge) is 30e geworden op het EK mountainbike in de beloftencate- gorie. Dit is een goede prestatie voor de eerstejaars belofte. De race werd gewonnen door Nino Schurt- er uit Zwitserland. Sebastiaan Zweedijk eindigde in de middenmoot bij de junioren. Vanaf de laatste startrij haalde hij meer dan vijftig rijders in en fi nishte op een 47ste plaats. De zege ging naar de Slowaak Peter Sagar. ROTTERDAM - Vincent Ramondt heeft met zijn Rotterdamse bridge club De Lombard de finale gewon nen van de Nederlandse Bridge Bond bekercompetitie. De uit Schoondijke afkomstige bridger kwam met zijn medespel kers Sjoert Brink, Bas Drijver en Berry Westra tot een totaal van 264 punten. Star eindigde als twee de met 256 punten en Hok werd derde met 228 punten. De viertal van Lombard maakt deel uit van de selectie voor het EK dat in juni in Pau plaatsvindt. DEN HELDER - Tirza Pentury uit Oost-Souburg is met haar club Yel low Bike slecht gestart in de finale van de play-offs om de Nederland se basketbaltitel. Yellow Bike ver loor de eerste wedstrijd, zaterdag thuis in Den Helder, met 69-72 van Amazone Leidsche Rijn. In de wedstrijd gingen de ploegen gelijk op, gezien de tussenstanden van 16-17,34-38 en 54-53. Uiteinde lijk trok Amazone aan het langste eind. Pentury nam zes punten voor haar rekening. De volgende wedstrijd uit bij Ama zone is op 20 mei. De blote bovenlijven van de zwemmers staan in schril contrast met het zwarte zwempak van Theo Aarnoutse (baan 3). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36