Sport Zeeuwse hockeyteams incasseren zure nederlagen Muys content met zege in Ronde van Ovezande SPORTZOMBR Op 7 juni trappen Zwitserland en Tsjechië af in het Europees Kampioenschap voetbal 200S! Ervaar het EK voetbal als nooit tevoren met het spel EK Coach. Stel jouw ideale team samen, verdien punten en word dé EK Coach van 2008! PZC Maandag 19 mei 2008 33 Ruud Havermans kan ondanks materiaalpech terugkeren bij koploper. door Wim de Vos OVEZANDE - Wereldkampioen was hij bij de vrije renners. Hij is rege rend Belgisch kampioen, maar de Ronde van Ovezande had Kristof Muys nog nooit op zijn naam ge schreven. Gisteren stond Muys in het Bevelandse dorp aan de start van de TMZ-koers en na een slo pende race klopte hij medevluch ter Ruud Havermans in de spurt. Kristof Muys is niet zomaar een coureur. De coureur uit Eine (in de buurt van Oudenaarde) heeft al behoorlijk wat triomfen gevierd en voegde daar zondag dus de Ron de van Ovezande aan toe. Sinds dit jaar maakt Muys deel uit van een Zeeuwse ploeg: Rabout uit Goes. Hij had Rabout beloofd zo af en toe eens van start te gaan in een TMZ-wedstrijd. „Ik voelde me dat verplicht. Ik heb Rudie Rabout toegezegd van start te gaan als er een wedstrijd in de buurt zou zijn. Uiteraard is dat ook afhankelijk van het wedstrijdaanbod in België. Dat was vandaag niet zo groot. Daarom ben ik dus naar Ovezande gekomen", gaf Muys aan over zijn deelname in Ovezande. Achteraf bekeken kon hij meer dan content zijn. Niet alleen met zijn overwinning, maar ook met de totstandkoming ervan. Vanaf het eerste moment was Muys in de aanval. Hij bleef de gehele koers voorin rijden. Maar het was zijn medevluchter Ruud Havermans die de meeste lof kreeg. Omdat de omloop in Ovezande een lengte van meer dan twee kilometer had, werd er bij materiaalpech regle mentair geen ronde vergoeding ge geven. Havermans kreeg pech en moest dus op eigen kracht zien te rug te keren. De Brabander slaagde daarin en kon samen met Kristof Muys om de hoofdprijs strijden. Ondanks een aandringend pelo ton bleven de twee in de slotfase vooruit. In de spurt wist Muys al vrij snel dat hij de bloemen op mocht komen halen. Ver voordat hij over de aankomstlijn kwam, had hij beide armen reeds in de lucht. Havermans reikte niet ver der dan zijn achterwiel. Bij de amateurs B ging de overwin ning naar Stephan Borsboom uit Hellevoetsluis en bij de amateurs 40+ werd lack van der Horst uit Oost-Souburg na het uitvoerig be kijken van de finishfoto uitgeroe pen tot winnaar. Ruben Tissink uit Kapelle was de sterkste in de S/P-klasse. Kristof Muys is lid van de ploeg Rabout uit Goes. Door een be perkt wedstrijdaanbod in België rijdt hij mee in Ovezande, waar hij er met de winst vandoor gaat. Te veel blessures en te weinig spelers doen de ploegen de das om. door Peter Snelders GOES - Het was een sombere dag voor de Zeeuwse hockeyteams. De vrouwen van Vlissingen verloren thuis met 2-4 van het hooggeklas- seerde Udenhout. Een klasse lager beperkte een met acht speelsters uitkomend Olympia bij Gil- ze-Rijen de schade tot 4-0. De mannen van Rapide verloren in de derde klasse met 7-3 van het laaggeklasseerde Hoeksche Waard. Olympia deed het niet veel beter en moest een klasse lager met 4-2 buigen voor hekkensluiter Shot. Vrouwen. Derde klasse. Vlissin- gen-Udenhout 2-4: Vlissingen blijft niets bespaard. Aan de was lijst van blessures moest er tijdens dit duel weer één toegevoegd wor den. Danielle Sturm moest naar het ziekenhuis nadat ze een stick tegen haar oog had gekregen. Qua veldspel was nummer twee Uden hout slechts een fractie beter. Het verschil zat vooral in de effectivi teit. Udenhout was slagvaardiger dan de thuisploeg, die enkele fraaie doelkansen onbenut liet. De bezoeksters liepen binnen 23 minu ten uit naar 0-2. Op slag van rust scoorde Marte Scholma uit de re bound van een strafcorner 1-2. Het vonkje hoop dat bij de thuisploeg ontstond werd een kwartier na rust gedoofd toen Udenhout 1-3 scoorde. Kort daarna werd het 1-4 en was de strijd beslist. Negen mi nuten voor het einde zorgde Mar te Scholma voor 2-4. Vierde klasse. Gilze-Rijen-Olym- pia 4-0: Met lood in de schoenen begon Olympia aan dit duel. Door examens en vakantie kon de ploeg slechts acht speelsters op de been brengen. „We rekenden dan ook op een flinke nederlaag met dubbe le cijfers", zei trainer Jan Kruijsse. „Al na een paar minuten was het 1-0 maar we hielden de schade in de eerste helft beperkt tot 4-0. Na de doelwisseling hebben we werke lijk alles gegeven. We werden wel op eigen helft gedrukt, maar hiel den de nul in de tweede helft vast." Olympia moest in dat twee de bedrijf slechts één strafcorner weggeven. Mannen. Derde klasse. Hoek sche Waard-Rapide 7-3: „Het was vooral in de eerste helft bescha mend", aldus een teleurgestelde Ab Klaeijsen. De coach gaf een on verbloemde lezing van hetgeen hij zag: „Alles ging fout wat maar fout kon gaan. Er was geen bezieling, technisch waren we onder de maat en ook tactisch waren we zwak bezig. We werden op felheid afgetroefd door het tegen degrada tie knokkende Hoeksche Waard." Binnen twintig minuten was Rapi de geklopt. In dat tijdsbestek liep de thuisploeg uit naar 6-0. Kort voor de pauze scoorde Jochem Be- aart tegen uit de rebound van een strafcorner. In de tweede helft werd het door Yannick van Putte 6-2, maar direct daarna scoorde Hoeksche Waard 7-2. Joep Smits bepaalde op aangeven van Egbert de Bakker de eindstand op 7-3. Vierde klasse. Shot-Olympia 4-2: Een gelijkspel was op zijn plaats ge weest. De thuisploeg begon fel en zette Olympia in het eerste kwar tier onder druk. Dat resulteerde in een 2-o-voorsprong. Daarna her stelde Olympia zich knap en kwam nog voor de pauze op gelij ke hoogte. Na een solo scoorde Ing- var Neve 2-1. Aaron Lexmond liet op aangeven van Jack d'Angre- mond met een fraaie tip in de ge lijkmaker noteren. In het eerste kwartier na rust kreeg Olympia en kele kansen. Toen Shot halverwe ge de tweede helft 3-2 scoorde, was de overtuiging bij de bezoe kers weg. Even later werd het 4-2. Olympia verschijnt met slechts acht speelsters maar beperkt de schade bij Gilze-Rijen tot 4-0 in de eerste helft. In de tweede helft blijft de stand gehandhaafd. Hoe werkt het? Als EK Coach krijg je een fictief budget van 100 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen dreamteam samen uit alle spelers van de selecties van de 16 landen die deelnemen aan het EK. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de landen tijdens het EK behalen, krijgt je team punten. Elke speeldag kun je je tactiek aanpassen door je reservespelers te wisselen. Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.pzc.nl/ekcoach en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele EK aanmaken, maar let er wel op dat de reeds gespeelde wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór vrijdag 7 juni 17.29 uur om het gehele EK mee te doen! We vragen een kleine bijdrage van 2,50 voor abonnees en 4,- voor niet-abonnees. Zet je eigen poule op Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of collega's je eigen poule opzetten. Alle scores worden dan direct automatisch voor je uitgerekend! Bovendien kun je de poule dagelijks uitprinten en ophangen in bijvoorbeeld de kantine van je voetbalclub of op kantoor! Fantastische prijs De winnaar van het spel kan genieten van een heerlijke vakantie* maar vooral eeuwige roem als de enige echte EK Coach van 2008! Alleen deelnemers die ook meedoen met de EK Coach-quiz maken kans op de prijs. Kijk voor spelregels en voorwaarden op de website. Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/ekcoach en geef je direct op!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35