Zaamslag verstoort jubileumfeest van De Zwerver: 0-1-overwinning AZVV en VCK houden na gelijkspel hoop op plaats in de finale Den Dullaert brengt Mikro geen geluk Veere laat in nacompetitie geen spaan heel van tam Rillandia: 8-0 w PZC Maandag 19 mei 2008 27 AZW-speler Danny Aarnoudse (rechts) is twee spelers van VCK te vlug af. foto Peter Nicolai VCK presteert thuis het best, AZW haalt uit de meeste punten. door Peter van Kouteren axel - VCK mag nog altijd dro men van promotie naar de tweede klasse. De Koudelcerkse formatie hield in Axel AZW op een doel puntloos gelijkspel. Met de return in het verschiet en in de weten schap dat dit kalenderjaar op eigen veld nog niet is verloren is voor het jonge VCK nog alles mogelijk. Maar ook de Zeeuws-Vlamingen hoeven nog niet te wanhopen. De o-o biedt zelfs enig perspectief AZW speelde in de tweede klasse maar liefst negen keer gelijk, totali seerde 21 punten en vergaarde er daarvan twaalf op vreemde bo dem. „Uit of thuis maakt voor ons niet zo veel uit", zei trainer Van der Hooft. AZW had in de eerste helft een licht veldoverwicht, maar stichtte nauwelijks gevaar. Kana da Rosa Bernardo en Bert Apperlo, die in de frontlinie begonnen, speelden verstoppertje in plaats van oorlog te maken. Het was veelzeggend dat de schaarse kansen op naam kwamen van middenvelder Danny Aernoutse en de in de slotfase als pinchhitter ingebrachte Gerben Steyaert. Aernoutse kwam na een kwartier na een goed opgezette combinatie met Kana alleen voor doelman [oeri Nonnekes. De keeper redde echter met de voet. In de toegevoegde tijd kwam Steyaert plotseling in kansrijke po sitie. De gelegenheidsspits kopte van dichtbij vallend naast. Omdat ook VCK zelden een vuist kon maken, speelde het duel zich vooral op het middenveld af In de slotfase kregen de bezoekers een paar kansen. Erik Goudt mikte op aangeven van Simon Voet in de vlucht over het doel van AZW. Niet veel later werd Merijn Dek door Niels Meesen gestuit. De Kou- dekerkse spits verscheen alleen voor de Axelse goalie en haalde uit. Met een knappe reflex hield Meesen zijn ploeg overeind. AZVV en VCK kunnen in hun na- competitieduel nauwelijks ge vaar stichten. Beide ploegen blij ven na de 0-0 hoop houden op een plaats in de finale. Zeeuws-Vlamingen krijgen in Kinderdijk meer dan ze verdienen. door René van Stee KINDERDIJK - Zaamslag heeft de fes tiviteiten rondom het 75-jarig jubi leum van De Zwerver danig ver stoord. Want de Zeeuws-Vlamin gen wonnen zaterdag in Kinder dijk het eerste duel in de halve fi nale van de nacompetitie met 1-0. In een aantrekkelijk en sportief duel waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Gelet op het aantal doel kansen had De Zwerver, dat tien de eindigde in de eerste klasse, minstens een gelijkspel verdiend. „De returnwedstrijd is zeker geen uitgemaakte zaak", stelde aanvoer der Joris Rademakers van Zaam slag dan ook terecht vast. „Nor maal maken wij het spel, maar vandaag niet. Het ging allemaal net iets sneller dan in de competi tie. Daardoor kregen we minder tijd en ruimte. En daar hadden we het dus lastig mee." Zaamslag had moeite met het zwa re veld. Doordat het spel steeds heen en weer golfde, lukte het de middenvelders bovendien onvol doende om tijdig bij te sluiten. Spits Peter Dieleman, die had af te Volleybalploegen gaan onderuit in regiofinales in Hulst. door Karei Pleunis hulst - Het was Mikro Electro Roosendaal zaterdag niet gegund. Zowel bij de vrouwen, mannen als meisjes A drong een team van de West-Brabantse volleybalmacht door tot de finale van de regiobe ker, maar drie keer moesten ze met de tweede plaats genoegen ne men. Het hardst kwam dat aan bij de mannen, die zichzelf vooraf geen rekenen met de taaie mandekker Robert Kuipers, kwam daardoor vaak geïsoleerd te staan. Deson danks zorgde de aanvaller in de eerste helft voor het nodige gevaar. In de 35e minuut had hij pech dat hij de terugspringende bal na een vrije trap van Joris Rademakers net niet kon raken. Tien minuten eerder was Dieleman wellicht niet zelfzuchtig genoeg toen hij de bal weliswaar prima voorgaf maar ook zelf had kunnen schieten. De thuisploeg zocht veelal met de lange bal de boomlange spits We sley Kassels en diens razendsnelle Joris Rademakers: 'De returnwedstrijd is zeker geen uitgemaakte zaak' kompaan Guido Luiten. Voor de rust leverde dit bijna suc ces op. Zaamslag-doelman Bart Corstanje, die af en toe moeite had met zijn doeltrap, keerde ech ter tot drie keer toe gevaarlijke in zetten van het spitsenduo van De Zwerver. Vlak na de rust bracht de Zeeuws-Vlaamse goalie op curieu ze wijze redding toen de bal na een vrije trap van Vincent Luiten enkele kans toedichtten tegen VCN/King Software, maar boven zichzelf uitstegen. Het duel werd qua spanning en emotie, mede ook door een groot aantal arbitrale dwalingen, het hoogtepunt van een dag volleybal in de Hulsterse sporthal Den Dullaert. Organisator Morres Hulst stond in geen enkele finale. Die eer was weggelegd voor Spivo - dat de vrouwen van Morres in de halve fi nale versloeg - en Mikro Electro 2. Spivo won de beker vrij gemakke lijk, ondanks het verdienstelijke verweer van Mikro Electro. Ook de mannenfinale bracht het via de grond in zijn gezicht stuitte, maar het speeltuig geen doel trof Zaamslag deed goed mee en sticht te gevaar met snelle tegenstoten. Daaruit viel in de 68e minuut de winnende 0-1. De aanval begon bij Joris Rademakers, die Coen Goos- sen over links wegstuurde. De lin kermiddenvelder schudde zijn di recte tegenstander af en legde de bal prima terug op Jordy Bakker. Die aarzelde niet en schoot de bal beheerst binnen. Met iets meer geluk hadden de be zoekers verder afstand kunnen ne men. Doelpogingen van achtereen volgens Mario de Fouw en Ugur Kahveci werden echter bekwaam onschadelijk gemaakt door doel man Gert Haksteeg van De Zwer ver. Het zou ook teveel van het goede zijn geweest. Peter Diele man toonde zich na afloop opti mistisch over de return: „We moe ten het thuis kunnen afmaken." Jo ris Rademakers bleef voorzichtig: „We moeten zeker niet gaan ach terover leunen. Aan de andere kant moét De Zwerver aanvallen. Uit de ruimte die ontstaan, moe ten we voordeel zien te halen." De Zwerver-Zaamslag 0-1 (0-0): 68. Jor dy Bakker 0-1. Scheidsrechter: M. Hars kamp (Lexmond). Gele kaart: Vincent Lui ten (De Zwerver). Aantal toeschouwers: 450. reserveteam van Mikro tussen de lijnen. VCN King Software was het afgelopen seizoen ongeslagen en zonder setverlies naar de twee de divisie gepromoveerd. Zelfs in de promotie/degradatiewedstrij den had het team geen set ingele verd. Mikro vocht voor wat het waard was en pakte zowaar de tweede set. Ook in de derde kreeg het Roosendaalse team kansen, maar mede door een aantal scheidsrech terlijke blunders, ging de set naar VCN King Software (26-28). Het laatste bedrijf ging ook naar de bes te ploeg (21-25). Elftal Carlos de Jonge kan zich gaan opmaken voor finalewedstrijd. door Klaas Verspoor VEERE - Het regende zaterdagmid dag flink in Veere, maar alleen de spelers van Rillandia dropen na af loop van het nacompetitieduel af Veere devalueerde het tweede duel in de halve finale van de pro- motiestrijd door een eclatante 8-o-overwinning tot een formali teit. Opnieuw mag Veere zich op gaan maken voor de finale van de na competitie, waarin voor het derde seizoen op rij een gooi gedaan wordt naar de tweede klasse. De andere finalist komt uit de twee kamp tussen AZW en VCK. „Wij wilden het dit seizoen beter doen dan het vorige en dat is gelukt. Vo rig jaar eindigde Veere als derde in de competitie én kwamen we in de finale", gaf Veere-trainer Carlos de Jonge voor het duel aan. Zijn ploeg finishte dit seizoen achter kampioen Duiveland als tweede in de derde klasse A en schakelde in de eerste ronde Tholense Boys uit. „Dit verzin je niet!", reageerde De Jonge ruim twee uur na zijn eerde re uitspraken. Hij had niet kunnen bevroeden dat het vanaf de eerste balomwenteling leek alsof er maar één ploeg op het veld stond. Na veertien tellen stond de 1-0, goal Arcon Brasser, al op het scorebord. Veere kende zo de droomstart en het toch al zo gehavende Rillandia kreeg een eerste dreun te verwer ken Waar de donkere wolken zich voor Rillandia gedurende het duel steeds verder samenpakten, klaar de de lucht voor Veere meer en meer op. Uiteindelijk stokte de doelpuntenmachine na een 4-o-ruststand pas bij 8-0. „Onge looflijk. We hebben ze totaal over klast", jubelde Joachim Cornelisse, met drie goals topscorer bij Veere. Na de 1-0 scoorde Rillandia-speler Menno van Tilburg nog wel, maar zijn goal werd wegens buitenspel afgekeurd. Daarna kon het geha vende Rillandia - Mehmet Dolma, Marco Minnaard, Nico de Frel en John Westrate ontbraken - slechts achter Veere aanlopen. Edwin van Tatenhove, Cornelisse en Giacomo Wattel tilden voor rust de stand al naar 4-0. Alle goede bedoelingen van Rillandia-trainer Jeff Ramsche konden een minuut na rust de kast al in, want via René-Michel Gerritsen werd het na 73 tellen 5-0. Cornelisse (6-0 en 8-0) en Ar con Brasser strooiden daarna nog meer zout in de gapende Rillan- dia-wonden. Naast Veere één plaatste ook het tweede team zich voor de nacom- petitiefinale, waarin zaterdag de re serves van Bruse Boys wachten. „Volgende week wordt een forma liteit, maar we gaan er toch nog een wedstrijd van maken. Want, we moeten ook verder", blikte De Jonge vooruit naar de finale. Hij gaf wel aan er spelers gespaard gaan worden. „Giacomo (Wattel) en Edwin (Van Tatenhove) staan na vandaag op scherp en René-Mi chel (Gerritsen) stond dat al." Veere - Rillandia 8-0 (4-0). 1 Arcon Brasser 1-0,11Edwin van Tatenhove 2-0, 24. Joachim Cornelisse 3-0, 40. Gia como Wattel 4-0, 46. René-Michel Gerrit sen 5-0, 58. Joachim Cornelisse 6-0, 73. Arcon Brasser 7-0, 88. Joachim Cornelisse 8-0. rdediger Edwin van Tatenhi foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29