Nijland haalt gif uit aanval Terneuzen Wolfaartsdijk staat op rand van promotie De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Biljarters Schuttershof mogen naar finale NK Koewacht kansrijk na 4-1-overwinning Van der Want snel in marathon van Leiden 28 I Maandag 19 mei 2008 PZCW Jonathan Constancia (rechts) probeert Yordi Nijland af te schudden. Dat lukte hem gisteren vaker niet dan wel. foto Peter Nicolai De eerste slag is voor RCS in strijd om plek in finale met Terneuzen. door Rudy Boogert TERNEUZEN - Na vier wedstrijden schorsing maakte Yordi Nijland gis teren zijn rentree tegen Terneu zen. Niks geen gebrek aan ritme, hij speelde alsof hij al jaren in het eerste van RCS meeloopt. De ver dediger leidde met een vroege goal de 3-2-zege in en haalde de angel (lees Jonathan Constancia) uit de aanval van Terneuzen. Niet slecht voor een A-junior van zeventien. Terwijl het zweet nog uit zijn weel derige haardos druppelde, ontving Nijland van alle kanten de schou derklopjes. „En dan te bedenken dat hij noodgedwongen bij de se lectie is gekomen", zei zijn trainer Romeo van Aerde. „In de voorbe reiding had ik bij de Sloepoort Cup een verdediger nodig. Hij wil de wel. Ik heb met mijn mond open naar hem zitten kijken." Gisteren showde hij waarom. Hij speelde Terneuzens balgoochelaar Jonathan Constancia uit de wed strijd. Vlak voor rust was Constan cia twee keer ongrijpbaar, maar Nijland won het man-tegen-man gevecht ruimschoots op punten. „Je weet dat-ie er wel eens voorbij zal gaan, maar ik heb hem gewoon heel kort gedekt, zodat hij niet kon kappen en draaien." Dat was een groot verschil met het laatste competitieduel waarin Ter neuzen op eigen veld met liefst 5-1 won van RCS. Constancia had toen geen last van de bijter Nij land - deze was immers geschorst - en besliste het duel met zijn drib bels en ingevingen. Nóg een ver schil: nu nam RCS een vroege voorsprong. Na tweeënhalve mi nuut scoorde Nijland al uit een scrimmage. Het werd nóg erger voor Terneu zen. Vier minuten later schoot de balgoochelaar van RCS, Hoessein WW RCS wint met 2-3 bij Terneuzen in de strijd om een finaleplaats voor promotie naar de eerste klasse. Komende zondag volgt de return in Oost-Souburg. Schorsingen De RCS-spelers Gérard de Nooijer en Hoessein Bouzam bou kregen gisteren een gele kaalrt die hen de return tegen: Terneuzen kost. Bij Terneuzen viel topscorer Si- nan Coban in de eerste helft uit met een enkelblessure; Ter neuzen hoopt dat hij zondag weer inzetbaar is. Hoessein Bouzambou scoorde gisteren in zijn achtste opeen-* volgende wedstrijd In de drie nacompetitieduels heeft hij er al zes gemaakt. is- Terneuzen heeft dit seizoen in elke uitwedstrijd gescoord. Bouzambou, de 0-2 al achter doel man Dennis Wondergem. „Maar toen gingen we achteruit lopen", zag Van Aerde. Terneuzen drukte de Souburgers steeds verder terug en in het laatste kwartier voor rust werd de druk té hoog. In die periode moest Nijland twee keer passen bij een actie van Con stancia. Maar niet noodlottig. Dat werden wel twee corners van Rem- co van Leeuwen. De eerste kopte Gérard de Nooijer achter zijn ei gen doelman (1-2), de tweede knik te Dwight van Hulle binnen (2-2). Twee minuten na rust tikte Bou zambou, op aangeven van Dennis de Nooijer, de 2-3 binnen. De aanvallende stijl van beide ploe gen leverde nog diverse kansen op. RCS mikte ze echter naast en over het doel, Terneuzen stuitte telkens op invaller-doelman Tim Blind (neefje van). RCS vierde de winst alsof het de finale van de nacompe- titie al had bereikt. „Maar er is nog niks aan de hand", vond Dwight van Hulle van Terneuzen. „Wij gaan in Souburg net als anders spe len en scoren altijd." Terneuzen-RCS 2-3 (2-2). 3. Yordi Nij land 0-1, 7. Hoessein Bouzambou 0-2, 34. Gérard de Nooijer 1-2 (eigen doel punt), 44. Dwight van Hulle 2-2, 48. Hoes sein Bouzambou 2-3. Scheidsrechter: A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Jarno Waebeke (Terneuzen), Hoessein Bouzam bou, Gérard de Nooijer (RCS). Aantal toe schouwers: 350. ROOSENDAAL - Wolfaartsdijk staat met anderhalf been in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg van Marcel de Nijs won za terdag haar eerste duel in de twee de ronde van de nacompetitie met 1-4 van Alliance. Bij rust leidde Wolfaartsdijk met 1-2. In de 27e minuut kwam de Beveiandse ploeg op voorsprong. De in de competitie ook al zo productieve Harm Fluijt nam de treffer voor zijn rekening. Acht minuten later kwam Alliance, dat in de derde klasse B op de 10e plaats eindigde, op gelijke hoogte via Danny van Loon. Toch ging Wolfaartsdijk met een voorsprong rusten want drie minuten voor de thee was op nieuw Fluijt trefzeker: 1-2. In de 57e minuut gooiden de bezoekers het duel op slot. Routinier Wilfred van den Dries maakte 1-3. Het slot akkoord was van Leon Tavenier, die uit een strafschop scoorde. Volgende week heeft Wolfaarts dijk in de thuiswedstrijd tegen ZSC'62 aan een punt genoeg om zich definitief te verzekeren van het derdeklasserschap. GOES - Tijdens het regionaal kam pioenschap biljarten voor recrean tenteams werd OBV Schuttershof uit Domburg tweede en plaatste zich daarmee voor het NK recrean ten dat in juni in Nieuwegein wordt gehouden. Voor de Domburgers is 2008 nu al een bijzonder jaar. De zogeheten postcoderonde werd winnend afge sloten waarna ze ook de districtsti- tel pakten. Een plaats in de regio nale eindstrijd was zeker. De twee de plaats achter het ongeslagen De Vriendenkring 65+ uit Loon op Zand was voldoende voor het NK. Schuttershof haalden drie punten uit drie wedstrijden. KOEWACHT - De aanvallende kwali teiten van Koewacht gaven giste ren tegen Sluiskil de doorslag in het tweede duel van de nacompeti tie voor een plaats in de vierde klasse. Uitblinker Dominique Verlinde had met drie doelpunten en een assist een groot aandeel in de 4-1-winst. De aanvoerder van Koe wacht scoorde twee keer uit een strafschop. Omdat RSV, volgende week de tegenstander van Koe wacht in Rucphen, slechts met 2-0 van Sluiskil won, heeft de ploeg van trainer Erik Rijckaert aan een gelijkspel voldoende om het vier deklasserschap veilig te stellen. GOES - Middelburger Frank van der Want was gisteren goed op dreef tijdens de marathon van Lei den. De Middelburger werd op het winderige parkoers achttiende in 3 uur en 35 seconden. Middelburger John Guequièrre fi nishte in 3.45.15, Peter van Stee uit Lewedorp bleef net binnen de vier uur: 3.59.36. In de halve marathon liet korfbal trainer JaapJan Ritsema zien aan leg te hebben voor hardlopen. Hij noteerde 1,26.42. Andere tijden: Ronnie Krocké (Oost-Souburg) 1.36.32, André Crucq (Vlissingen) 1-39-37, Hans van der Welle (Mid delburg) 1.43.57. BenZeker.i vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28