Knieblessures krijgen rugbyster Volleyballers vol vertrouwen naaif Slovenië na geslaagde start van EK-kwalifïcatietoernooi Zwemsters Australië maken grote indruk Atleet Abebe mag niet in Nederland blijven Elfde landstitel hockeysters Den Bosch Wisse worstelt met het hoogspringen Elsbeth Vink mag weer naar Peking De Nederlandse rugbysters (rechts) in de achtervolging op een speelster van Frankrijk. foto Dwight Rompas/GPD 24 Maandag 19 mei 2008 pzc j santa clara - De Australische S zwemsters hebben op de eerste dag van de Grand Prix in Santa Clara indruk gemaakt, j Cate Campbell won de 100 vrij in 53,30 seconden en maakte onder anderen Marleen Veldhuis duide lijk dat het straks in Peking hard zal gaan in de finale. Natalie Coug- hlin ging in haar kielzog mee naar 53.39. een verbetering van haar Amerikaans record. De Australische Bronte Barratt ze gevierde op de 400 vrij in 4.04,57. rijswijk - De Ethiopische hardlo per Gadisa Abebe moet Nederland verlaten. Hij krijgt geen permanen te verblijfsvergunning. Woensdag dient de 25-jarige wegatleet zich te melden bij het vertrekbureau. Abe be is sinds 2003 asielzoeker. Hij baarde vorig jaar opzien in de Zevenheuvelenloop, waar hij 45.09 liep en als beste Nederlan der werd gehuldigd. De Atletiek- unie had hem toestemming gege ven voor Nederland te lopen. den BOSCH - De hockeysters van Den Bosch hebben voor de elfde keer de landstitel veroverd. De ploeg van scheidend trainer Her man Kruis won in eigen huis ook de tweede finale play-offwedstrijd in de best-of-three om het kam pioenschap van het Amsterdam. Den Bosch won met 3-2. Maartje Paumen maakte in de winnende treffer. Den Bosch won een dag eerder al het eerste onderlinge tref fen, na strafballen. zwolle - Atlete Yvonne Wisse zit het dit seizoen nog niet mee bij het hoogspringen. In Zwolle kwam de Vlissingse kandidate voor de olympische meerkamp tij dens een competitiewedstrijd niet hoger dan 1 meter 70. Haar pr ligt op 1.81. Voor Wisse was 'Zwolle' de laatste wedstrijd voor een belangrijke meerkamp in Oostenrijk. Daar zal ze meerdere pr's moeten noteren om bij de limiet voor Peking in de buurt te komen. Met speerwerpen haalde Wisse 36 meter 26. Op de 4x400 meter droeg ze bij een eindtijd van 3.51.47. sankt wendel - Mountainbikester Elsbeth Vink heeft zich bij het EK in Sankt Wendel verzekerd van een ticket voor de Olympische Spe len. De zesde plaats was ruim schoots voldoende om zich voor de derde maal te kwalificeren. De titel ging naar Sabine Spitz uit Duitsland. Bij de mannen heersten de Zwit sers. Florian Vogel greep de titel voor zijn landgenoot Sauser en de Deen Fuglsang. De Nederlanders bleven ver verwijderd van het po dium. Rudi van Houts was de bes te op de dertiende plaats. Hij slaag de er daarmee nog niet in zich te kwalificeren voor de Spelen. Ook Bart Brentjens slaagde daarin niet. Verjongde ploeg van Peter Blangé staat in Rotterdam geen set af. rotterdam - De Nederlandse vol leyballers reizen eind mei vol ver trouwen af naar de Sloveense plaats Maribor voor het tweede deel van het EK-kwalificatietoer- nooi. Het sterk verjongde team van bondscoach Peter Blangé won afgelopen weekeinde in Rotter dam met overmacht de eerste drie duels en is koploper in groep B. „Dit is natuurlijk een droomscena- rio", zei Blangé na de winst op ach tereenvolgens Azerbeidzjan (25-9 25-14 25-17), Letland (25-19 25-19 25-20) en Slovenië (25-23 25-13 25-13). De bondscoach koos na de uitschakeling op het olympisch kwalificatietoernooi in Turkije in januari voor jongere spelers. De 22-jarige Jelte Maan nam de libero- plek in van veteraan Marko Klok (40) en de eveneens 22-jarige spel verdeler Yannick van Harskamp kreeg de voorkeur boven Nico Fre- riks (26). De gemiddelde leeftijd in Rotterdam lag op 24 jaar. „De sfeer is nu ook anders, opge wekter, gretiger, een soort 'jon- ge-honden-die-worden-losgela- ten-gevoel", zei de lichtgeblesseer- de Kay van Dijk (kuit). Ook pas ser-loper Robert Horstink, de uit blinker op het toernooi, merkt een duidelijk verschil. Hij hoort met zijn 26 jaar ineens tot de oudjes. „Ik moet op de training er nu echt een tandje bij doen. Die gasten gaan maar door, dat ben ik niet ge wend in Italië. Daar trainen we maximaal 2 uur", aldus de speler van Treviso. Het jeugdige elan kwam vooral tot uitdrukking in creatieve aanvalsop- zetten van Van Harskamp, maar ook verdedigend. Blangé: „Ik heb die Horstink zien duiken zoals hij Het Nederlandse volleybalteam begint aan de nieuwe EK-cydus met een verjongd team. De ploeg verliest geen set tijdens het eerste kwalificatietoernooi. nog nooit gedaan heeft." Ook ser verend had Nederland de zaakjes goed op orde, maar het nieuwe team kwam zelf amper onder druk te staan. Nederland is 29e van de wereld, Slovenië 49e, Letland 55e en Azer beidzjan 81e. De Slovenen, op pa pier de sterkste tegenstanders, kon den gisteren alleen in de eerste set meekomen. Daarna gingen ze er net zo hard af als Letland en Azer beidzjan. De vier landen spelen eind mei in Slovenië nog een keer tegen elkaar. De nummer r van de groep plaatst zich voor het EK in Turkije volgend jaar september. De nummer 2 krijgt nog een kans via een play-off.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26