PZC 21 Toekomst van Ajax is ongewis 34 30/31 Nieuwe zwempakken leveren stortvloed aan records op Sterk optreden van Brian van Goethem in Juniorendriedaagse Tip? sport@pzc.nl Maandag 19 mei 2008 De ontgoocheling is groot bij de Ajax-spelers Gabri (rechts) en Kenneth Perez na de wedstrijd tegen FC Twente. foto Marcel Antonisse/ANP FC Twente in de voorronde van de Champions League. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Een teleurstellend seizoen. Edgar Davids had niet veel woorden nodig zijn gevoel te beschrijven. „Ajax moet elk jaar minimaal één prijs winnen en we staan met lege handen." Het was voor de oud-international een veelbewogen seizoen, dat giste ren eindigde met de verloren fina le in de play-offs tegen FC Twente (o-o na een 2-1-nederlaag in de heenwedstrijd) en negen maan den eerder begon met de been breuk in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Tijdens zijn vijf maanden durende absentie werd Ajax in twee Euro pese toernooien uitgeschakeld, ver trok trainer Henk ten Cate naar Chelsea en zette Jaap Stam een punt achter zijn loopbaan. Davids volgt nu misschien het voorbeeld van Stam. „Ik heb vier weken de tijd om na te denken of ik nog door wil voetballen. En zo ja: waar." Over vier weken loopt zijn contract bij Ajax af Gisteren nam hij afscheid van het publiek, dat een staande ovatie voor hem in petto had. Davids werd in de 75e minuut gewisseld voor de Spaanse spits Ismael Urzaiz, in een poging van interimtrainer Adrie Koster het benodigde doelpunt te force ren. Die treffer was Ajax niet gege ven. De sportieve oogst in zijn tweede periode als voetballer van de Amsterdamse club is nogal ka rig. In anderhalf seizoen moest Da vids met zijn club twee keer de landstitel op de laatste speeldag aan PSV laten. Hij speelde geen enkel duel in Eu ropees verband. Wel was er winst in de bekerfinale tegen AZ, vorig jaar. Met een belangrijke rol voor Davids, die de beslissende penalty achter doelman Sinouh schoot. De Ajax loopt zo'n 30 miljoen euro aan inkomsten mis. De ploeg grijpt naast een ticket voor de voorronde van de Champions League. toekomst van Davids is nog onge wis, die van Ajax ook. De nieuwe trainer Marco van Basten zal in zijn eerste seizoen geen Cham pions League spelen. Dat betekent dus ook dat Ajax voor het derde achtereenvolgende jaar de inkom sten uit dat prestigieuze toernooi misloopt. Omgerekend een slordi ge dertig miljoen euro. Dat be perkt Ajax in zijn mogelijkheden de selectie te versterken en/of de beste spelers te behouden. Zoals topscorer Klaas-Jan Huntel- aar, die overweegt de stap te ma ken naar een buitenlandse club waar hij al zijn sportieve en finan ciële dromen waar kan maken. Bij Ajax schiet dat niet op, met twee wedstrijden in de Champions Lea gue in ruim twee jaar tijd. De te leurstelling droop gisteren na de 0-0 tegen Twente van zijn gezicht. Terugblikken deed hij met gepaste tegenzin, vooruitblikken weigerde hij. „Daar is nu het moment niet voor." Zeker is dat John Heitinga, Urzaiz en Davids de club de rug toekeren. Davids (35) was verguld met de manier waarop het publiek hem tijdens zijn gang naar de zijlijn be geleidde. „De fans van Ajax zijn dit seizoen al niet verwend met re sultaten en op het moment dat ik werd gewisseld stond Ajax op ver lies. Toch namen de mensen de moeite te gaan staan en te applau disseren. Dat getuigt van respect." pagina 22: Boschker uitblinker Barry Opdam in olympisch elftal ALKMAAR - Barry Opdam is door Foppe de Haan geselecteerd voor het olympisch elftal. De verdedi ger van AZ vervangt Rob Wielae- rt, die aanvankelijk was opgeroe pen. Omdat Wielaert zich gisteren met FC Twente plaatste voor de voorrondes van de Champions League kan hij er in Peking niet bij zijn. „Opdam is een goeie vent en past goed bij de jongens van het olympisch elftal. We moeten naar Peking heel normale mensen mee hebben. Dat werkt het beste", licht te De Haan gisteravond toe. Koster belangrijkste kandidaat bij Twente AMSTERDAM - Adrie Koster is nog steeds de belangrijkste kandidaat voor de functie van hoofdtrainer bij FC Twente. Dat hebben bron nen bij de club uit Enschede giste ren bevestigd. Koster wilde niet reageren op zijn mogelijke vertrek naar Twente. „Het is in ieder geval niet zo dat ik al twee keer met de leiding van die club heb gesproken." Twente is op zoek naar een trainer, omdat Fred Rutten naar Schalke 04 ver trekt. Koster moet bij Ajax plaats maken voor Marco van Basten. Uitlatingen Uilenberg verontrusten Ajax AMSTERDAM - De directie van Ajax heeft bij de KNVB om ophelde ring gevraagd over uitlatingen van |aap Uilenberg. De scheidsrechters- baas zou deze week tijdens een bij eenkomst van arbiters spits Klaas-Jan Huntelaar als vervuiler van het Nederlandse voetbal heb ben betiteld. Uilenberg zou Huntelaar een ver vuiler vinden omdat hij tijdens kopduels vaak met zijn armen naar achteren zwaait. „Onzin", rea geerde de spits van Ajax zelf „Ik ben toch geen pinguïn." PZC wedstrijd voor scholieren: Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Koningin Beatrix! Kijk op www.pzcopschool.nl onder 'voor de koninginV^H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23