bezorgt ons handenvol werk Spannende strijd bij ringrijders Dijksira wil oorlogsmonumenten Koninklijke eer voor musicus Jaap Eversen in Vlissingen in kaart brengen Wielrenner breekt sleutelbeen bij val Vals papiergeld w pzc Maandag 19 mei 2008 13 door Marlies Lampert kapelle - De eerste ringrijwed- strijd van het seizoen in Zuid-Be veland, zaterdag, werd een span nende dag met twee koplopers die de groene sjerp met elkaar uitwis selden. De jeugdige Klazina Boogaard, die al meerdere malen heeft laten zien uitstekend te kunnen ringrijden, vond de zeer ervaren Leo Wabeke uit Wemeldinge tegenover zich. Overigens werden zij op de voet gevolgd door Cora van Wijngaar den. Het was uiteindelijk Wabeke die met 27 van de dertig ringen de eerste plaats behaalde, terwijl Boogaard en Van Wijngaarden met 26 ringen op de tweede en derde plaats belandden. De bekers werden in Kapelle verre den over de laatste acht ringen, waarvan Rudi de Vos als enige geen enkele ring miste en zodoen de de eerste beker won. De kamp om de tweede en derde beker le verde een spannende strijd op. Co- ra van Wijngaarden won knap de tweede beker op de veertien milli meter ten koste van Jan Besuijen. De pollepel ging naar Peter de Vos en Renate Hendrikse won de gas- tenbeker. Debutant Theo Wagen aar ging in zijn eerste wedstrijd di rect met de beker voor de zes jong ste rijders naar huis en Jan Be suijen won de beker voor de zes oudste rijders. De eerste prijs ver siering bij de koudbloeden was voor Marja Goedhart en bij de warmbloeden voor Lauri van Zijl. Negen van de honderdvijftig vrijwilligers, die de Vlissingse Sint Jacobskerk telt. Boven, van links naar rechts: Wim Rauwe, Leo Smit en Jaap van Luijk. Onder, van links naar rechts: Matrijn Clowting, Riet Rauwe, Jannie Dijkstra, Attie van Luijk, Marja Spuijbroek en Anneke Schuller. foto Lex de Meester Op 14 mei 2008 is door C.A.H.M. Venhorst - van Gastel, gerechtsdeurwaarder te Goes, op verzoek van Elsabé Helena Vrugt, wonen de te 's-Gravenpolder, gemeente Borsele, in deze zaak woonplaats kiezende te Goes aan de Van de Spiegelstraat 12, ten kantore van de advocaat en procureur Mevrouw Mr W.E. de Wit - de Witte, een exploot betekend aan Marinus Schoolmeester, laatstelijk wonen de te 's-Gravenpolder, gemeente Borsele aan de Prunusstraat 130, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, de grosse van de beschikking d.d. 19 maart 2008 gegeven door de Rechtbank Middelburg, waarbij de voorlopige voorziening tijdens de echtscheidingsproce dure tussen partijen is vastgesteld. Een afschrift van voornoemd exploot kan worden verkregen bij voornoemde gerechts deurwaarder. Venhorst Lochten Gerechtsdeurwaarders Wijngaardstraat 41 4461 DB GOES Sommige monumenten zijn verzakt, begroeid of slecht onderhouden. door Wendy van den Hurk vlissingen - Burgemeester Wim Dijkstra viel met de herdenking op de Noorderbegraafplaats in Vlis singen van de ene verbazing in de ander. Want wat heeft zijn stad veel oorlogsmonumenten. Maar wat zien sommige er slecht uit. Het monument voor de burger slachtoffers bijvoorbeeld. „Bijzon der dat het bestaat", vindt Dijk stra. „Maar het monument is hele maal aan het verzakken. En zo zijn er wel meer. Sommige slecht on derhouden, sommige niet eens goed zichtbaar. Of ze zijn begroeid met mos. Dat is niet altijd erg, maar je moet bewust kiezen hoe je het wilt hebben." En dat gaat de gemeente Vlissin gen doen. Dijkstra laat alle oorlogs monumenten inventariseren. „We gaan eens kijken of we ze hier en daar kunnen opknappen of ze la ten adopteren. Dat ben ik wel va ker tegengekomen. Dan adopteren scholen, individuen of wie dat maar wil een monumentje, dat ze gaan bijhouden en verzorgen zoals ze dat voor het graf van een gelief de zouden doen." Op die manier blijft de oorlog on der de aandacht. Iets dat Dijkstra heel belangrijk vindt. „En veel Vlis- singers ook. Dat merk ik al bij zes tigjarige huwelijken. Het leeft nog heel erg bij de mensen." Opper-lid van Juliana Korpsen benoemd tot lid Orde Oranje-Nassau. door Wendy van den Hurk middelburg - Hij dacht alleen voor de reünie in de Nieuwe Kerk in Middelburg te komen, maar ging prompt met een opgespeld lintje naar huis. Opper-lid Jaap Eversen van de Middelburgse Juliana Korpsen is zaterdag benoemd tot Lid in de Or de van Oranje Nassau. Niet alleen omdat hij 'toevallig' vijftig jaar lid is. Ook om zijn ver diensten voor de vereniging. Eversen schreef veel muziek voor het korps en organiseerde veel mu zikale evenementen. Hij was één van de oprichters van het orkest Humoreske, waar hij nu nog veel tijd in steekt. Door veel leden van de Middel burgse vereniging wordt Eversen gezien als een inspirator. Zelf deed hij die in de jaren tachtig op in Amerika, waar hij als korps-pio nier ging luisteren hoe het ook kon. Hij nam een nieuwe muziek stijl mee naar huis, naar Middel burg. Daar is het Drum Bug- le-koor uit voortgekomen, dat nog steeds bestaat. Eversen is ook nog een dirigent en blaast zelf ook nog regelmatig mee op zijn klarinet en trompet. 's-heer arendskerke - Een veertig jarig fietser uit Kapelle heeft gister middag zijn sleutelbeen gebroken bij een val op de Kwekerijweg in 's-Heer Arendskerke. Hij reed in een groepje wielrenners en raakte om tien voor één het stuur van een metgezel. De Kapellenaar raak te uit balans en kwam ten val. Hij is voor behandeling naar het zie kenhuis gebracht. middelburg - In een drietal win kels op Walcheren zijn gisteren val se biljetten van 100 euro aangebo den. Ze zijn volgens de politie nau welijks van echt te onderscheiden „Oplettendheid is geboden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13