Zeeland PZC111 l'Escaut luistert naar zijn huurders Wil Vlissingen iemand die evenementen opzet of iemand die leegstand tegengaat? WALCHEREN 15 12 en 13 Kegel r s r Boek Boek over mooie, bijzondere mannen aan de Zuiderzee Maandag 19 mei 2008 Jacobskerk beleeft ook feestjaar qua aantal vrijwilligers Tip? redwalch@pzc.nl Corporatie willigt wens in om huizen te slopen in deel Bonedijkebuurt. door Wendy van den Hurk vlissingen - Bewoners van de Bonedijkebuurt in Vlissingen heb ben hun smeekbede nog nauwe lijks uitgesproken, of ook de wet houder volkshuisvesting begint al. Néérhalen, die hap! U vraagt, l'Escaut sloopt. Zo com municatief als de woningcorpora tie zich nu opstelt, zo anders was het vorig jaar. Toen stuurde de ge meenteraad van Vlissingen de cor poratie nog terug haar huis: praat nou eerst met bewoners voor je ze overvalt met een slopershamer. En aldus geschiedde. Vorige week dook corporatiedirecteur Jan van Beekhuizen een bioscoopzaal in met de Bonedijkers. Zij kregen een sloop- en renovatieplan gepresen teerd, werden uitgenodigd voor de klankbordgroep, mochten inspre ken en zo mee een visie bepalen. Al hadden ze die al lang paraat: hoe eerder sloop, hoe beter. Daar sluit wethouder Piet Polder man van volkshuisvesting zich bij aan. „Liever vandaag nog dan mor- Maar de Bonedijkers hadden hun visie al paraat: hoe eerder sloop, hoe beter gen. Tempo maken. Het enige dat ik l'Escaut nog heb meegegeven is dat wij niet willen dat alle panden waar wij als gemeente subsidie in stoppen, straks worden verkocht. Dan gaat de koper met de subsidie aan de haal. Dat kost de gemeen schap veel geld. Daarom moet dat sociale huur blijven." Dus dan gebeurt dat. Het gaat om de 220 boven- en benedenwonin gen in de Engelse wijk: dat is het hele blok tussen de Schuitvaart- gracht -waar l'Escaut aanvankelijk grachtenpanden voor in gedach ten had-, Sottegemstraat en Eedestraat, inclusief Nijverheids straat en een deel Bonedijkestraat. Op de foto zijn die straten blauw en paars. Het plan is om de wonin gen samen te voegen. Hoewel l'Es caut belooft de suggesties voor een paar koophuizen of een paar klei ne, goedkopere deelwoningen ook in overweging te nemen. De 42 huizen tussen de Arbeids- straat en de Sottegemstraat gaan te gen de grond. Daar komen twee woontorens met elk 21 koopwonin gen voor terug: een bij de Schuit- vaartgracht, de ander bij de Bone dijkestraat. Het zijn de blauwe to rens op de foto. Het eerste sloopbe- sluit kan al in oktober vallen. Om te voorkomen dat te veel mensen tegelijk op straat komen te staan, wordt er in drie fases gesloopt en gerenoveerd. Zo komt de woning markt ook niet te zeer onder druk te staan. De drie fases zijn ver deeld over anderhalfjaar. Dat was deelplan A. Deelplan B is het oranje rijtje van 42 flatwonin gen aan de westkant van de Bone dijkestraat, de nummers 61 tot 143. Die verkeren in zo'n slechte staat dat ook die worden gesloopt. Tot grote blijdschap van de bewoners. Hier komen sociale huurwonin gen terug. Wat de bewoners be treft net zo snel als het eerste deel plan, maar dat moet l'Escaut eerst bespreken met de gemeente. Er is ook nog een deelplan C, geel- gekleurd, maar de kans bestaat dat dit toch niet wordt uitgevoerd. Het betreft 18 flatwoningen aan de Ho- geweg, de nummers 6-40, en een rij van 24 flatwoningen aan de Pre sident Rooseveltlaan: de nummers 50-96. l'Escaut wilde er evenveel sociale huurwoningen voor terug laten komen, maar voor bewoners hoeft dat eigenlijk helemaal niet. Zij denken dat renovatie voldoet. En jawel: l'Escaut luistert. door Wendy van den Hurk vlissingen - Als er nu een stad is die een impuls voor haar winkel centrum kan gebruiken, is het Vlis singen wel. Raadsleden en winke liers roepen dan ook al een tijd om een stadsmanager. En die zou er dit jaar komen, verraadt het col legeprogramma. Al wordt er voor lopig alleen maar over gepraat. Op dat vlak heeft wethouder Rob van Dooren de laatste maanden al wat voorbereidend werk verricht. „Ik heb links en rechts aan winke liers, raadsleden, Kamer van Koop handel en de Stichting Vlissingen Promotie gevraagd wat ze willen. Dan blijkt dat iedereen een andere invulling in gedachten heeft voor de functie stadsmanager. De een wil iemand die evenementen orga niseert, de ander wil iemand die publiek naar de binnenstad lokt. Weer een ander wil iemand die zorgt dat er geen leegstand is en je hebt er ook die voorkeur geven aan goede contacten tussen de ge meente en de middenstand." Daarom zoekt de wethouder liever eerst een gemeenschappelijke noe mer. Dat probeert hij op een sym posium voor gemeenteraadsleden en andere belanghebbenden op woensdag 3 september. „Ja, dan pas. Vanwege de vakanties en om dat we het goed willen voorberei den. Op het symposium komt een speciaal bureau dat ervaring heeft met stadsmanagers uitleg geven en ook nog één of meerdere stadsma nagers zelf Het is de bedoeling dat we langzaamaan in een trechter komen, waar uiteindelijk de beste soort stadsmanager uitrolt." Wie dat wordt, moet volgens Van Dooren dan blijken. „We kunnen wel een vacature plaatsen, maar zo iemand kan ook ontstaan, bij wij ze van spreken. Dat iemand auto matisch bij het ontstane beeld past. Of je huurt iemand in bij een bureau dat is gespecialiseerd." Toevallig is Van Dooren zelf ook stadsmanager geweest, in Eindho ven. Daar kreeg hij de taak om uit te zoeken hoe de binnenstad veili ger gemaakt kon worden. „Maar ik kan me voorstellen dat de stadsma nager voor Vlissingen uitzoekt hoe we een gevarieerd winkelbestand kunnen krijgen en hoe we 's win ters meer mensen hierheen halen. Maar goed, dat is aan deelnemers van het symposium. De uitkomst leggen we bij winkeliers, politiek en de Kamer van Koophandel. Sa men maken we een keuze." In Eindhoven werd het een succes. „De stad moest veiliger, de inzet van mensen moest omlaag. In een kwaliteitskring hebben we een vi sie opgesteld. Zórgen dat er wordt vergaderd, dat er geld binnenkomt en vooral: dat er wordt gecommu niceerd. Dat is gelukt. De functie stadsmanager bestaat nog steeds." ZEEUWSKM l.'.fJ 1M li— Tip? redactie@pzc.nl Een 23-jarige Middelburger had het zaterdag zwaar te verduren. Eerst verloor hij met zijn voetbal team de laatste wedstrijd van het seizoen en later op de avond toen het team een bezoek bracht aan een bowlingcentrum zat het hem ook niet mee. De kegels wil den maar niet vallen. Waar schijnlijk doordat hij 's middags al wat te diep in het glaasje had gekeken om de nederlaag weg te spoelen. Ook bij het bowlen ein digde hij onderaan, dus droop hij gedesillusioneerd af naar huis. Binnen een half uur belde hij ech ter in paniek op. „Zien jullie mijn schoenen soms nog staan, want ik ontdek net dat ik m 'n bowlingschoenen nog aan heb." Luchtfoto van het Middengebied in Vlissingen. Gekleurde blokken worden aangepakt. foto l'Escaut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11