'Emergis moet beter weten' Muskusratten zorgen voor overlast in Goes Geef Holland geef, doe ook aan cultuur in je buurt. e GIRO 5050 makelaar M2Makelaars.nl Japin naar Goes op zoek naar woonruimte? of wilt u woonruimte verhuren? www.rotsvast.nl Nieuw- en Sint Joosland krijgt zorgcomplex na oplossen ruzie Drie gewonden ongeluk Yerseke Fancy fair Veere Autoteam Opel Agila €10.995,- PZC Zaterdag 17 mei 2008 I 3 3 T7a GOES - Schrijver Arthur Japin komt donderdag naar de biblio theek in Goes. Van 18.45 tot 19.30 uur signeert hij boeken, waarna hij vragen beantwoordt en een le zing geeft. Kaarten a 7,50 euro zijn te koop in boekhandel Het Paard van Troje en de bieb. Raadsleden boos over miscommunicatie rond Vlissingse drugsopvang. door Wendy van den Hurk VLiSSlNGEN - Als Emergis met om wonenden had overlegd over de komst van het Huiskamerproject voor Drugsgebruikers (HKPD) in hun straat, dan zouden die niet zo afwijzend reageren. Dat denken Vlissingse raadsleden, die even boos zijn als de bewoners van de Dr. Stavermanstraat en de achter gelegen Singel. Zij vernamen deze week dat verslavingszorginstelling Emergis het oude kantoor van de Kredietbank inricht tot drugsop vang voor honderd man. „Hoe lomp kun je zijn?", reageert Trix de Roos van de SP. „Dat een maatschappelijke instelling als Emergis zó met mensen omgaat! De instelling maakt dezelfde fout als l'Escaut vorig jaar, toen die aan kondigde 576 huizen te gaan slo pen. Kijk wat voor commotie dat teweegbracht." Als Emergis het pand dan toch wilde kopen, waar om heeft ze dan geen inspraak avond gehouden? „Een stuk uitleg had veel gescheeld", zegt De Roos. „Want nu begrijp ik goed dat de bewoners hun kwaadheid richten op wat er komen gaat." Goede communicatie had mis schien geleid tot meer begrip, zegt ook Rijnco-Jan Suurmond van het CDA. „We zijn er al jaren mee be zig in Vlissingen, altijd is er gecom municeerd en nu is het: bam, dit is het. Emergis had dit protest moe ten zien aankomen. Juist dan is het belangrijk om te communice ren. Eerst praten mét mensen, dan pas óver ze." Dat geldt volgens Suurmond ook voor de raad. „Wij zijn gekozen volksvertegenwoordi gers. Ik begrijp dat het college het wel al wist en ja, dan moet ik zeg gen: heren, licht ook de raad in. Al heb je geen historisch besef van het dossier, heb dan wel besef van Vlissingse raadsleden vinden dat zij en omwonenden beter geïnformeerd hadden moeten worden over de verhuizing van de Vlissingse drugsopvang. de impact die dit heeft. We leren het ook niet hè, in Vlissingen." Toch is het gegaan zoals het hoort, zegt WD-raadslid Marianne Rein- ders, die tot voor kort de commu nicatie-afdeling van Emergis leid de. „Bewoners zijn persoonlijk geïnformeerd. Maar ja, een slechte boodschap komt altijd te laat. Een ander punt is inderdaad communi catie van college naar raad." Dat was een taak van Emergis, stelt gemeentevoorlichter Mirjam longejan. „Overigens gaat het hier sec om een verhuizing. Volgens al le regels mag het."Emergis was gis teren niet bereikbaar. Ook bij de ingehuurde voorlichter - die altijd bereikbaar zou zijn - klonk een antwoordapparaat. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl Fenijn Antiek Curiosa antiek - curiosa - brocante kunst - theater vw - tijdschriften/dagbladen - strand Sint Bavodijk 31 4504 AB Nieuwvliet 0117-372377 ferini@zeelandnet.nl openingstijden: elke dag 9-18 uur, woensdag gesloten door Eroiile Caloro middelburg - Het Walcherse dorp Nieuw- en Sint Joosland krijgt een nieuw zorgcomplex. De komst daarvan stond op de tocht door een ruzie tussen de gemeente Mid delburg en zorgaanbieder Zorg- stroom. De kou is uit de lucht na intensief overleg, waarin ook staatssecretaris Jet Bussemaker en een aantal van haar topambtena ren een rol speelden. De onenigheid ging over méér dan alleen het complex in het Nieuw en Sint Joosland. Tussen de twee partijen ontstond begin dit jaar on enigheid over de zorgvernieuwing in de gemeente Middelburg als ge heel. Zorgstroomdirecteur Leon Phernambucq verklaarde toen dat het te duur voor zijn instelling zou zijn om in een plaats als Nieuw en Sint Joosland op een kleinscha lige manier verpleeghuiszorg aan te bieden. In dat zorgcomplex zou den volgens een plan van de ge meente twee woningen moeten komen voor elk zes mensen. Pher nambucq vertelde dat dat zijn orga nisatie een verlies van 43.000 euro op jaarbasis zou opleveren. Hij vond dat onverantwoord. Wethouder Albert de Vries toon de zich vervolgens zeer onaange naam verrast en stelde dat er af spraken waren gemaakt met de zorginstellingen. Die hielden on der andere in dat er niet alleen ge bouwd zou worden in de grotere wijken, maar dat er ook kleinere eenheden in dorpen zouden ko men. De Vries en Phernambucq maken komende week precies bekend hoe de nieuwe samenwerking vorm krijgt. Volgens hen worden de details momenteel nog uitge werkt. Knaagdieren zijn gezien in watergang bij flat Weidezicht. door Michiel Bouwman GOES - Bewoners van de flat Wei dezicht in Goes-zuid hebben de af gelopen dagen muskusratten gesig naleerd. Gisteren onderzochten medewerkers van het waterschap de oevers van de Groote Waterlei ding. Daarbij zijn drie holen gevon den, één aan de zijde van de skate- baan en twee aan de zijkant, tus sen het bos en de flat. Het waterschap onderneemt maan dag waarschijnlijk actie door klem men of fuiken uit te zetten. „Dat gebeurt nu nog niet, omdat een ge vangen muskusrat dan enkele da gen dood in het water ligt", legt Sandra Minneboo van het water schap uit. De muskusratten ondergraven IJl Bewoners van de Goese flat Weidezicht merken de afgelopen tijd muskusratten op. Het waterschap begint maandag met het vangen van de beesten. YERSEKE - Bij een ongeluk op de Zanddijk-Molendijk (N673) bij Yer seke zijn gisterochtend rond zeven uur drie mensen gewond geraakt. Een 21-jarige automobiliste uit Yer seke kwam bij een inhaalmanoeu vre frontaal in botsing met een be stelauto en raakte daarbij bekneld. Ze liep beenletsel op en verwon dingen aan een ooglid en haar mond. Beide inzittenden van de bestelauto, uit Yerseke afkomstige mannen van respectievelijk 26 en 37 jaar liepen kneuzingen op. De brandweerkorpsen van Kruinin- gen en Yerseke bevrijdden de vrouw uit haar auto. De gewon den zijn naar het ziekenhuis ver voerd. De N673 was enige tijd dicht voor het verkeer. Dat werd omgeleid. Op de bochtige Zanddijk-Molen dijk gebeurden de laatste zes jaar bijna vijftig ongelukken. Intussen zijn maatregelen getroffen, maar te hard rijden lijkt de oorzaak van de meeste ongelukken. oevers, waardoor die verzwakken. Dat levert risicovolle situaties op wanneer bijvoorbeeld vissers of spelende kinderen op zon zwakke oever staan. Die kunnen dan ge makkelijk wegzakken. De muskus rat is van een afstandje moeilijk te onderscheiden van een bruine of zwarte rat, maar vormt op gezond heidsgebied geen bedreiging voor de mens. De bruine en zwarte rat daarentegen wél, die kunnen ziek tes overbrengen en vallen daarom onder de verantwoording van de gemeente. Eén van de bewoners die de 'wa terkonijnen' opmerkte is Gerard van Damme, bewoner van Weide zicht. „Je ziet ze zwemmen. Fiet sers staan soms stil om er naar te kijken. Ze hebben jongen en stou wen de nesten vol met voedsel. Het waterschap heeft recent de oevers nog helemaal vernieuwd, zonde als die nu weer kapot wor den gegraven door die beesten." De afgelopen jaren is het aantal ge vangen muskusratten in Zeeland snel teruggelopen. Waren er in 2004 nog 17.000 gevangen, vorig jaar was dat aantal nog maar 4900. VEERE - Peuterspeelzaal de Veerse Mopjes in Veere houdt zaterdag 24 mei een fancy fair bij de speelzaal in de Kerkstraat. Van 11 tot 14 uur kunnen er spelletjes worden ge daan, wafels gegeten en tweede hands kinderspullen gekocht. Goes Klein Frankrijk 31(0113) 23 79 23 voel je v r i Krabbendijke Westweg 5, (0113) 502010 Vlissingen Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 461710 Geef aan de Anjeractie van het Prins Bernhard Cultuurfonds Prins Bernhard a Cultuurfonds Bewonder onze 1 De nieuwe Temptation modellen. Uw pakketvoordeel is maximaal 5.800,-! U/0 RENTE Betaal in 3 jaar, zonder één cent rente! Nu vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99