Gedenkbos is Boxen Lisiduna illegaal Vierkoppig zwemteam The Sharks is klaar voor waterspelen OM wacht toch onderzoek politie af LEICHT Keukens 5% EXTRA KORTING, OOK OP APPARATUUR Kerkdiensten op landelijke radio Maaskant viert 6o-jarig bestaan 3 0 Zaterdag 17 mei 2008 PZC S Mortiereboülevard 3A - M'burg www.leichtkeukensmiddelburg.nl Reisense meiden verheugen zich op sportspektakel. door Esme Soesman DREISCHOR - Winnen of verliezen? Het zal de vier meiden van team The Sharks eigenlijk worst zijn. De zussen Erin (to) en Lisa (11) van Oeveren, nichtje Indy Holm (9) en vriendin Franka Verwest (11) zijn al superblij dat ze zijn ingeloot voor de Ola Waterspelen. Het vier tal doet vandaag mee aan de voor rondes van het waterspektakel in Sportpunt Zeeland in Goes. Een soort Olympische Spelen voor kin deren. „We houden heel erg van zwemmen", verklaren de deelne mers hun belangstelling. „Ik zag de reclame op tv en wilde meteen meedoen", vertelt Erin. Mooi cadeautje voor haar zondag verjarende zus, bedacht ze ook nog. Dus werd er een vierkoppig team (deels uit Dreischor, deels uit Zierikzee) bij elkaar gezocht. Erin verheugt zich nog het meest op de Kolorki Rolrunrace, een spel waar bij je je in een soort groot hamster rad moet voortbewegen. Lisa gaat voor de Roei je ratrace, met een schatkist als bootje. Franka weet BURCH-HAAMSTEDE - De omroep Ikon zendt vier kerkdiensten op het eiland de komende weken rechtstreeks uit op de landelijke Radio 5. Het gaat om twee dien sten in de Gereformeerde Kerk in Haamstede (morgen en 1 juni) en twee in de Grote Kerk in Brou wershaven (25 mei en 8 juni). De diensten gaan allemaal uit van het niet zo goed. De zussen en nichtje Indy hebben tijdens de va kantie aardig getraind. Franka had andere dingen te doen. Geeft niets, geeft de rest eensgezind aan. „Zij is écht heel snel". Behalve de sportieve training moest er ook [TR Zwemteam The Sharks uit Dreischor is ingeloot voor de Ola-waterspeien. Het sportieve evenement wordt gehouden in Sportpunt Zeeland in Goes. het boek Openbaring. Voorgangers zijn dominee Jeroen Hartel (Haam stede) en dominee Wim Jansen (Brouwershaven). De diensten beginnen alle keren om tien uur. Bezoekers wordt ech ter gevraagd een half uurtje eerder te komen, zodat het radiogeluid al vast goed afgestemd kan worden op het aantal bezette plekken. creatief worden aangepoot. Zo moest er een teamnaam worden bedacht („Haaien zijn wel wild, dus hebben we voor The Sharks gekozen") en zijn er t-shirts en een vaandel gemaakt met een pas send beeldmerk erop. De meiden hebben er zin in. En natuurlijk is het leuk als ze de Zeeuwse voor ronde doorkomen. Al is het alleen maar omdat er leuke prijsjes zijn te verdienen. Franka: „Maar het gaat toch vooral om het plezier." Nabestaande van Sobibor-slachtoffer zoekt herdenkplek. door Esme Soesman SCHUDDEBEURS - Vier bomen zijn op haar initiatief neergezet. En hoewel het Bos van de Toekomst in Schuddebeurs sinds eind 2003 vol is, koestert de al jaren in Goes wonende Sifa Dasberg de diepe wens daar nog een boom aan toe te voegen. Ter nagedachtenis aan haar oma, die in 1943 in het vernie tigingskamp Sobibor is vergast. Pratende over haar in 1942 in Aus chwitz omgebrachte moeder schie ten bij Dasberg de tranen nog al tijd in de ogen. Toch is de boom die zij vijf jaar geleden voor haar moeder plantte in het gedenkbos bij Schuddebeurs alles behalve een treurige plek. „Voor mij is dit geen begraafplaats. Eerder een eerbe toon", verwoordt Dasberg haar ge voel. Het over de 160 bomen tellen de gedenkbos van Staatsbosbeheer is haar 'eigen plekje'. In 1942 werd Dasbergs' moeder in het concentratie- en vernietigings kamp Auschwitz vermoord. Nog maar acht jaar oud was dochter Si- fa toen. Moeder werd opgepakt in een melkwinkel omdat ze zonder Davidster rondliep, vertelt Das berg. Positief als altijd verwachtte haar moeder snel weer thuis te ko men, maar dat gebeurde niet. Dasberg leefde moedig verder. Lan ge tijd zonder gedenkplek voor haar moeder. „Maar de laatste ja ren kreeg ik het gevoel: ze heeft daar recht op." Zoals Dasberg ook een aan haar moeder gewijd plek je inrichtte in het Oorlogsverzets museum in Rotterdam. „Ik ben apetrots", wijst ze op het bordje dat naast de voor haar moeder ge plante boom staat: 'Als aandenken aan mijn lieve moeder Ruhamma Baumgarten-Dasberg die in 1942 in Auschwitz vermoord is en die ik mijn hele leven lang heb ge mist! Je dochter Sifra.' Eindelijk heeft haar moeder die zo verdiende respectvolle plek. Maar daar bleef het niet bij voor Das berg. Zij plantte ook een boom voor de familie K. Kuiper, voorma lig directeur van Diergaarde Blij- dorp in Rotterdam. Uit dankbaar heid omdat deze familie haar in de oorlog in huis nam. Ook haar hartsvriendin Leya Schoonenberg kreeg een eigen boom, als dank voor haar vriend schap. Tot slot plantte Dasberg een vriendschapsboom voor An van Houten en Iet van Heijningen. Twee vriendinnen die ernstig ge wond raakten bij een ongeval in Spanje, maar met veel 'moed en 'Dit is een bos met een ziel: Soms droevig, soms blij' doorzettingsvermogen' wisten op te krabbelen. Respect, liefde, ge mis, dankbaarheid en bewonde ring. Elke boom heeft een andere betekenis. „Dit is een bos met een ziel," stelt Dasberg vast. „Soms droevig, soms blij. Maar als je ziet wat voor moois hier staat...ik ben altijd positief als ik hier vandaan kom." Blijft over de wens ook nog die ene boom voor oma te plan ten. Zoals ook het geval was met het eerbetoon voor haar moeder is deze wens geleidelijk gegroeid. Dat het bos bij Schuddebeurs inmid dels vol is, snapt Dasberg. Toch hoopt ze dat Staatsbosbeheer haar wens ooit inwilligt. Een ander ge denkbos is namelijk geen optie. „Oma hoort hier gewoon bij." Van links naar rechts Lisa, Indy, Franka en Erin. foto Dirk-Jan Gjeltema Toekomstbossen en geboortebossen Behalve in Schuddebeurs legde Staatsbosbeheer een Bos van de Toe komst aan bij Dishoek op Walcheren. Beide gedenkbossen zijn vol. Buiten Zeeland zijn op verschillende plaatsen eveneens toekomstbossen en geboortebossen verrezen. Bij Dronten worden in het Koningin Wilhelminabos bomen geplant ter na gedachtenis aan mensen die aan kanker zijn overleden. Scholier Ole Thijs in afwachting onderzoek nog niet vervolgd. door Emile Calon MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie wacht toch met vervolging van scholier Ole Thijs tot het on derzoek door de Rijksrecherche naar het optreden van de politie tijdens het scholierenprotest no vember vorig jaar is afgerond. De Middelburgse scholier moest gisteren bij het OM verschijnen. Anderhalf uur voor die officierszit ting zou plaatsvinden, werd zijn advocaat gebeld met de medede ling dat ze was uitgesteld. Tijdens de zitting zou hem voorgesteld worden een werkstraf van meer dan twintig uur uit te voeren. Want volgens het OM heeft hij die 23e november agenten belemmerd hun werk te doen. Raadsvrouw Claudine Kouijzer is tevreden dat het OM toch beslo ten heeft het onderzoek naar het gedrag van de Walcherse politie af te wachten. In februari had ze al om uitstel van de zitting gevraagd. Tot giste ren werd dat verzoek echter gene geerd. De advocate blijft het wel jammer vinden dat het OM al wel heeft besloten de scholier te vervol gen. Het scholierenprotest liep des tijds uit de hand. In opdracht van het OM onderzoekt de Rijksrecher che of agenten onnodig geweld ge bruikten. Het verwacht dat dat on derzoek binnen twee weken ge reed is. Bij het protest in Middelburg wer den zes scholieren opgepakt. 1\vee omdat ze hun ID-kaart niet kon den tonen, vier omdat ze volgens de politie op de een of andere ma nier strafrechtelijk in overtreding waren. Eén van hen heeft al een taakstraf gekregen. STELLENDAM - Maaskant Shipyards bestaat zestig jaar. Dat wordt ge vierd met de uitgave van een boek over de geschiedenis van de scheepswerf en een receptie van daag voor genodigden. Maaskant is - evenals De Schelde in Vlissingen - onderdeel van de Damen Shipyard Group. Vorig jaar sloot Maaskant haar vestiging in Bruinisse, vanwege de teruggelo pen vraag naar mosselkotters. Alle medewerkers konden aan de slag in Stellendam. Maaskant bouwt momenteel aan een schip voor Vroon Offshore Services. door Ton van den Nouweland BURCH-HAAMSTEDE - Zeventien zee containers, die worden gebruikt als paardenbox op manege Lisidu na in Burgh-Haamstede, staan daar illegaal. Het gemeentebestuur mag ze onder bestuursdwang la ten verwijderen. Oorspronkelijk stonden alle contai ners buiten het bouwblok van de manege. Ze stonden op grond met de bestemming groenvoorziening. Na overleg verplaatste de eigenaar van Lisiduna de containers, maar de gemeente is daar niet tevreden over. Eén van de containers, in ge bruik als hondenhok, staat nog steeds in de groenstrook. Het boxencomplex is ook de ge meentelijke welstandscommissie een doorn in het oog. Eind januari heeft deze commissie de manege per brief laten weten dat alsnog goedkeuring kan volgen, als de boxen groen worden geschilderd en worden voorzien van een iets dat op een dak lijkt. „Maar tot op heden zijn de tekeningen niet aan gepast," schrijven ambtenaren aan burgemeester en wethouders. Tenslotte heeft ook de brandweer kritiek op de boxen. Wanden en bovenzijden zijn niet voldoende brandwerend. Lisiduna kreeg tot 10 april de tijd om dit aan te pas sen, maar ook dat is niet gebeurd. Omdat het complex nu niet vol doet aan bestemmingsplan, bouw besluit en welstandseisen, zien B en W voldoende redenen de bouwvergunning te weigeren en staan de containers daar illegaal. Op 08-05-2008 is op verzoek van Leonard Michael Verhoek en Cornelia Adriana Verhoek-Knop een exploot betekend door N.L. Ouwersloot, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In dit exploot worden de gezamelijke erfgenamen van Cornelis Bolle (overleden op 12-02-2008) gedagvaard om op woensdag 4 juni 2008 om 10.00 uur niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een procureur te verschijnen ter zitting van de Rechtbank Middelburg, alsdan aldaar gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg. In dit exploot wordt van gedaagden een geldbedrag gevorderd. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondememersweg 5 4691 SL Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 96