Michel Leonhart verlaat HW'24 Groningen accepteert boete brand Emanuelson ontbreekt 'in EK-selectie Oranje Sam Ysebaert gaat naar Patro Eisden Trinko Keen moet het NK laten schieten Peter Reijn naar Terneuzen Versterkingen voor Serooskerke Manchester City toch in Uefa Cup Milram ontslaat Alessandro Petacchi Montgomery 46 maanden in gevangenis '50 Zaterdag 17 mei 2008 PZC Michel Leonhart wil HVV'24 in de tweede klasse houden. „Dat is een erezaak", zegt de trainer. foto Peter Nicolai "Oefenmeester (41) zwicht voor aanbod van Belgische Vrasene. door Frits Bakker hulst - De 41-jarige voetbaltrainer Michel Leonhart zal volgend jaar niet meer actief zijn bij HW'24 in Hulst. Hij vertrekt naar de Bel gische club Vrasene. De verbinte nis tussen de trainer en de club, die nog liep tot en met volgend sei zoen, wordt op verzoek van Leon hart ontbonden. „Ik kan mezelf sportief verbeteren en krijg de me dewerking van HW." Het afscheid van de kleurrijke trai ner, die twee kampioenschappen behaalde in Hulst en in de komen de weken gaat proberen HW in de nacompetitie in de tweede klas se te houden, komt min of meer als een verrassing. „Het heeft ook niets te maken met zaken die bij HW speelden", verzekert Leon hart. „Ik heb best een bewogen jaar achter de rug, met wat conflict- jes, met een morrende achterban, maar ik ging er zelf vanuit dat we het in de nacompetitie zouden red den. En ik had veel zin om met een vernieuwde selectie aan mij vierde jaar bij HW te beginnen." De sportieve ambitie van Michel Leonhart heeft die plannen door kruist. De in Clinge woonachtige trainer die een sportzaak heeft in Sint Gilles Waes, is in de winter al benaderd door Vrasene. „Toen had ik net besloten om bij HW voor een jaar bij te tekenen." Vorige week was er een nieuw con tact. „Ze waren van plan om de trainer te ontslaan en hebben geïn formeerd of ik me vrij kon maken bij HW." Het gesprek dat Leon hart en de clubleiding van Vrasene -4wee dagen geleden hadden, heeft geleid tot een nieuwe stap in zijn trainerscarrière. „Ik heb HW van af het eerste gesprek op de hoogte gehouden. Ze beseffen dat het voor mij een stap omhoog is, naar een club met veel ambitie, met goedbetaalde spelers, met een prachtige entourage. En ze willen me niet tegenhouden." De Belgische club speelt in de eer ste klasse provinciaal met tegen- zeist - Urby Emanuelson moet het Europees kampioenschap voet bal aan zich voorbij laten gaan. De Ajacied viel gisteren af uit de voor lopige selectie van Oranje. Ook Kew ialiens (AZ), Hedwiges Madu- ro (Valencia) en Danny Koever mans (PSV) maken niet langer deel uit van de selectie van bonds coach Marco van Basten. Khalid Boulahrouz, die niet bij de voorlopige selectie zat, moet zich dinsdag wel melden in Noordwijk voor de eerste trainingsweek van Oranje. De technische leiding van het Nederlands elftal wil inzicht krijgen in de fysieke gesteldheid van de Sevilla-verdediger, die weer fit is na enkele maanden blessure leed en dus nog kans maakt op deelname aan het EK. Eerder deze week liet Clarence See- dorf weten niet in te gaan op een eventuele selectie voor het EK. De middenvelder van AC Milan meld standers als Lovendegem, Malde- gem, FC Eeklo, Sint Gilles Waes en Kemzeke. Bert van Puyen- broeck, een ex-trainer van Beve- ren, stond er dit jaar aan het roer, maar werd vorige week ontslagen. Hij werd afgerekend op de tegen vallende resultaten. Vrasene had vorig jaar duur ingekocht, maar eindigde in de competitie op de tiende plaats. Voor Leonhart wordt Vrasene zijn derde club als hoofdtrainer na Hul- sterloo en HW'24. Hij was eerder ook al speler/trainer bij Sinaai. Met Hulsterloo behaalde hij een kampioenschap en speelde hij na competitie, met HW'24 promo veerde hij in twee jaar van de vier- Michel Leonhart dient zijn con tract bij HW'24 niet uit. De trai ner uit Clinge vertrekt naar Bel gië en gaat aan de slag bij Vrase ne. de zich af, omdat hij bij Van Bas ten het vertrouwen mist. Door het afvallen van Emanuelson, Jaliens, Maduro en Koevermans, en de te rugkeer van Boulahrouz bestaat de voorlopige groep nu nog uit 26 spe lers. Van Basten moet zijn defini tieve selectie van twintig veldspe- lers en drie doelmannen op 28 mei bij de Europese voetbalbond Uefa inleveren. De selectie telt nu nog vier keepers. Selectie. Doel: Sander Boschker, Edwin van der Sar, Maarten Stekelenburg en Henk Timmer. Verdediging: Wilfred Bou- ma, Tim de Cler, John Heitinga, Joris Mat- hijsen, Mario Melchiot, André Ooijer, Kha lid Boulahrouz. Middenveld: Ibrahim Afel- iay, Giovanni van Bronckhorst, Orlando Engelaar, Nigel de Jong, Denny Landzaat, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Demy de Zeeuw. Aanval: Ryan Babel, Klaas-Jan Huntelaar, Dirk Kuijt, Ruud van Nistelrooij, Robin van Persie, Arjen Rob ben en Jan Vennegoor of Hesselink. de naar de tweede klasse. Het Hulster avontuur kenmerkte zich dit jaar door een paar aanvaringen met spelers, onder meer met Jeroen Claessen en Jaimy de Vis ser. „In dagen dat het wat minder gaat bij HW, is het een rumoerige club", heeft Leonhart wel ervaren. „De voorzitter, Gerard van de Voorde, heeft dit jaar meer voor brandweerman gespeeld dan dat hij leiding aan de club gaf Ik heb eens iemand horen zeggen: HW is het Dynasty van Zeeuws Vlaan deren. Zelf noem ik het ook wel het kleine Hoek, omdat ze daar ook geen gemakkelijke achterban hebben." Het is in elk geval niet de reden ge weest voor zijn vertrek. „Die voet balcultuur tref je in België zelfs nog meer aan dan hier. Als het om een contract van een trainer gaat, zit je bij HW steviger in het zadel dan bij elke Belgische club. Als je maasmechelen - Hoek-spits Sam Ysebaert heeft een contract gete kend bij de Belgische club Patro Eisden. De topscorer met elf goals vertrekt bij Hoek, omdat hij in Maastricht gaat wonen. Patro Eis den uit Maasmechelen speelt in de vierde klasse nationaal. „Het is een mooie club, met veel publiek, die zijn thuiswedstrijden op zaterdaga vond speelt", aldus Ysebaert. goes - Trinko Keen heeft afgezegd voor het NK tafeltennis dat van daag en morgen in Eindhoven ge houden wordt. De 36-jarige Arn hemmer heeft te veel last van een heup, die verschijnselen van slijta ge vertoont. Door de absentie van Keen kan Danny Heister het recor daantal nationale titels verbeteren. Bettine Vriesekoop heeft het re cord (30) nu in handen. Heister (36) staat op 29. daar twee maanden niet presteert, vlieg je er zo uit. En dat is bij dit HW absoluut niet het geval." Michel Leonhart benadrukt dan ook dat het zeker geen vlucht is. „Het is een sportieve stap vooruit, meer niet. Ik ken de ambities van Vrasene, ze gaan opnieuw verster kingen aantrekken, (onder andere ex-Hoek speler Wesley de Smet)." Met HW wil hij afscheid nemen in stijl. Morgen speelt de club in de nacompetitie de eerste wed strijd thuis tegen Zierikzee. „ik weet dat mijn aangekondigde ver trek geen invloed zal hebben op het elftal." Het bestuur van HW wil wach ten met het aantrekken van een opvolger voor duidelijk wordt op welk niveau HW'24 volgend sei zoen uitkomt. „Overleven geniet prioriteit", zegt voorzitter Gerard vande Voorde. „Alles staat in het teken van behoud." goes - Peter Reijn voetbalt ko mend seizoen voor Terneuzen. De Zeeuws-Vlaming begon het afgelo pen seizoen bij Hoek, maar stopte er al snel omdat hij de trainingen niet kon combineren met zijn stu die in Tilburg. Met de trainingen van Terneuzen lukt dat wel. Ook Dennis van Leeuwen stapt over naar Terneuzen. Hij voetbal de dit seizoen bij RIA W. goes - Voetbalclub Serooskerke heeft zich versterkt met twee spe lers. De zaterdagtweedeklasser kan ko mend seizoen een beroep doen op Eddy de LoofF, die bij Zeelandia Middelburg op een zijspoor is be land, en op Marvin Etsburg van TSC uit Oosterhout. Etsburg stapt over naar de Wal- cherse club omdat hij tegenwoor dig in Zeeland werkt. KNVB eist 15.000 euro boete en duel zonder publiek voorwaardelijk. zeist - De aanklager betaald voet bal heeft FC Groningen een schik kingsvoorstel gedaan van 15.000 euro boete voor de brand in sta dion Euroborg op 13 april. Door de brand op de tribune kon de competitiewedstrijd tegen Ajax niet doorgaan. Groningen kreeg als voorwaardelij ke straf het spelen van een wed strijd zonder publiek. De club heeft na intern beraad besloten de straf te aanvaarden. De brandjes in Euroborg ontston den toen supporters van FC Gro ningen vlak voor het eerste fluitsig naal wc-rollen in brand staken en op het speelveld gooiden. Spelers van beide ploegen klaagden over ademhalingsproblemen, waarna de wedstrijd werd afgelast. Achteraf bleken de brandblussers niet goed te functioneren en zaten de nooddeuren in het betreffende vak op slot. Bij de brand vielen 28 gewonden. De wedstrijd tussen FC Gronin gen en Ajax werd woensdag 16 april ingehaald. De Amsterdam mers wonnen in Euroborg met 2-1. manchester - Manchester City heeft een teleurstellend seizoen toch afgesloten met Europees voet bal. De ploeg van trainer Sven-Goran Eriksson kreeg op basis van het Fair Play-klassement alsnog een ticket voor de voorronde van de Uefa Cup. Engeland won het klassement van de Europese voetbalbond, waar door het een extra ploeg mag af vaardigen naar het bekertoernooi. berlijn - De Italiaanse wielrenner Alessandro Petacchi is door zijn Duitse ploeg Milram ontslagen. Het internationale sporttribunaal CAS legde de 34-jarige sprinter vo rige week een jaar schorsing op vanwege doping. „Wij keuren elk gebruik van verboden middelen af. We willen een schone sport en prestaties op een natuurlijke ba sis", stelt Milram in een verklaring. white plains - Voormalig atleet Tim Montgomery is door een rechtbank in de VS veroordeeld tot een gevangenisstraf van 46 maanden. Hij kreeg de straf we gens bankfraude, in een zaak waar in eerder zijn voormalige vriendin Marion )ones werd veroordeeld. In 2005 werd Montgomery, voor malig wereldrecordhouder op de 100 meter, door sportautoriteiten geschorst na een dopingaffaire.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94