Groene Sterren stralen in Zeeland maar ook in Wouw Renners vallen bij bosjes in Axelse polders René Tiggelman en Cor Jansen delen hoofdprijs bij schaaksfrijd optiek de |onge Hildebrand niet in EK-selectie Draagt u nog steeds maandlenzen? 48 Zaterdag 17 mei 2008 PZC B Vlissingse futsallers bekronen seizoen met winnen van de beker. door Rudy Boogert WOUW - De Nederlandse, Marok kaanse en Zeeuwse vlaggen vier den het feest mee. Na het kam pioenschap in de tweede klasse pakten de futsallers van Groene Ster Vlissingen gisteravond ook de districtsbeker. In Wouw werd hoofdklasser Botafogo na een flit sende eerste helft (5-0) uiteinde lijk met 5-3 verslagen. De spelers en voornamelijke Marokkaanse aanhang zongen de kelen schor. De winst in de bekerfinale was voor de futsallers van Groene Ster de bevestiging dat ze op de goede weg zijn. Binnen vijf jaar wil het team in de eerste divisie spelen en de winst op Botafogo, dat volgend seizoen in de eerste divisie speelt, maakte dat doel tastbaar. „Het is in Zeeland best mogelijk om op hoog niveau te zaalvoetballen", oordeelde coach Mohammed Ah- rouch. Groene Ster heeft echter een lange weg te gaan. Het moest dit seizoen beginnen op het laagst mogelijke niveau, de tweede klas se. „Een te laag niveau voor ons", aldus Ahrouch. „Maar het voor deel is dat de spelers aan elkaar kunnen wennen." Aanvallend heb ben ze na de 363 doelpunten in 22 competitieduels geen geheimen meer voor elkaar. De uitschieter was de 50-0-zege op degradant TMF uit Goes. De onvermijdelijke titel was slechts een eerste tussenstation richting eerste divisie. Die ambitie is ontstaan nadat het gros van de spelers twee keer Nederlands bes te was geworden met streetsoccer. Alles moest vervolgens wijken voor eenzelfde hemelbestorming in de zaal. Ahrouch: „André Siere- veld, Najim Boughmari en ik heb- Wi De futsallers van Groene Ster pakken de dubbel. Na de titel in de tweede klasse volgt winst in de districtsbekerfinale dankzij de 5-0- zege op Botafogo. ben vorig jaar zelfs onze zomerva kantie afgezegd om sponsors te zoeken voor de club." RCS, waar vier 'Groene Sterren' op het veld spelen, verschoof deze week zelfs de vrijdagtraining naar donderdag om de spelers de kans te gunnen de bekerfinale te spelen. De aanwe zigheid van met name RCS'er Hoessein Bouzambou maakt van Groene Ster een levensgevaarlijke ploeg. Hij speelde een hoofdrol met drie van de vijf doelpunten. Na tweeënhalve minuut schoot hij met zijn 1-0 de zenuwen uit de be nen bij Groene Ster. Nog voor rust maakte zijn broertje Saïd 2-0 en zorgde Hoessein zelf voor de derde en vierde treffer. Vijf tellen voor de rust zorgde Etiënne Mallie in de korte hoek voor 5-0. Met de 'dubbel' in zicht kreeg Groene Ster het in de tweede 25 minuten nog even lastig toen Bota fogo terugkwam tot 5-3. Het laat ste fluitsignaal zorgde voor een multicultureel concert van getrom mel, gezang en geschreeuw. BERLIJN - De Duitse bondscoach Joachim Löw heeft keeper Timo Hildebrand verrassend buiten zijn voorlopige selectie voor het Euro pees kampioenschap voetbal ge houden. Löw gaf René Adler (Bayer Lever- kusen) en Robert Enke (Hannover 96) de voorkeur boven de doel man van Valencia. Hildebrand was bij het vorige EK en het wereldkampioenschap in ei gen land de derde doelman van Duitsers, achter Oliver Kahn en lens Lehmann. Kahn nam na het WK afscheid van de nationale ploeg, waardoor Arsenal-keeper Lehmann doorschoof naar de posi tie van eerste doelman. De Duitse bondscoach ruimde in zijn 26-koppige voorselectie ook een plek in voor Marko Marin, Oli ver Neuville en Patrick Helmes, die allen op het tweede profniveau van Duitsland actief zijn. De Duit sers spelen op het EK tegen Oos tenrijk, Kroatië en Polen. Barry Markus sprint naar zege eerste etappe Juniorendriedaagse. door Frits Bakker AXEL - Met de knie kapot, een bloe dende wond op zijn kin en pijn over zijn hele lijf reed Nick Nieuw- dorp gisteren over de finish in de Westsingel. Minuten achterop ge raakt door twee valpartijen in de eerste etappe van de Juniorendrie daagse van Axel. En een blik van moedeloosheid op het getekende gezicht. „Morgen doe ik niet meer mee", kreunde hij, toen hij de fiets aan zijn vader gaf Barry Markus, een spurter met dijen als die van Tom Boonen, had op de jurywagen al zijn ver haal over zijn winnende sprint ver teld. En Brian van Goethem uit Sluiskil stond een paar meter verderop te vertellen dat hij de massale valpar tij in de Bosdreef gelukkig net had kunnen ontwijken. „Ik raakte door die val wel mijn positie in het peloton kwijt en kon niet meer meesprinten." Maar verder was er, vooral in het kamp van Theo Middelkamp, veel leed aan de finish. Nick Nieuw- dorp, de kopman, was het voor naamste slachtoffer. „Ik kreeg hal verwege de koers al een keer een duw, waardoor ik niet op mijn fiets kon blijven. En op vijf kilome ter van het einde, op een polder weg, vielen ze bij bosjes. Ik kon eerst nog blijven staan, maar toen knalden er nog een paar over me heen." Jurjen de Vries, die een zakdoek te gen zijn bloedende kin klemde: „Ik kon gelukkig nog doorrijden, maar het was een enorme ravage in de polder." De eerste rit in de Axelse driedaag se, met veel ontsnappingen en in een hoog tempo gereden, eindigde ondanks alles toch nog in een mas sasprint. De Engelsman Rowe, de Zwitser Thierry, de Portugees Carvalho en de Nederlanders Commandeur en Boeve deden dappere pogingen om het peloton uit elkaar te rij den. En op de kasseien van de be ruchte Plattedijk werd zo verwoed gedemarreerd dat alleen de sterk ste renners overbleven. Maar na de val in de laatste ronde bleef er toch nog een omvangrijke groep over. Sander Vleugel, die als enige renner van Middelkamp voorin meereed, vertelde: „Ik zat net achter de val en kon door de berm toch nog aansluiten." Nick Eversdijk: „Op het eind zat ik er al niet meer bij en ik reed op vijf kilometer van de finish ook nog lek." Brian van Goethem, die in het be gin van de koers al lek had gere den en na een helse achtervolging weer voorin kwam: „Ik voelde me sterk, ben in de buurt van Terneu- zen nog een keer weggereden uit het peloton, maar heb later op de sprint gegokt. En ik dacht dat ik wel goed zat, net achter een Engel se trein van hardrijders, maar toen kwam de Italiaan voorin wringen en werd ik naar achter geworpen." Hij werd veertigste in de sprint. Barry Markus uit Hoofddorp, die als eerstejaars junior al zes over winningen op zijn naam heeft en zesde was in Parijs-Roubaix, reed een fenomenale sprint. „Mijn ploegmaat Jesper Asselman reed in de laatste bocht voor de fi nish nog weg. Hij werd door een Engelsman teruggehaald en op vijf honderd meter werd de sprint in gezet. Ik moest nog een Pool voor bijrijden, maar voelde me niet meer bedreigd." Hij won de internationaal getinte sprint voor de Portugees Daniel Freitas, de Pool Artur Kimisarek, de Deen Patrick Clausen, de Itali aan Daniele Aldegheri en de Ka- zach Arman Kamyshev. De Driedaagse van Axel gaat van start met een rit vol valpartijen. Barry Markus uit Hoofddorp wint de sprint. De Zeeuwse renners komen er niet best vanaf. Er is nu een nieuwe contactlens van een revolutionair materiaal. Deze lens: vervangt u elke twee weken; u heeft dus vaker frisse nieuwe lenzen heeft een zeer hoog zuurstofdoorlaatbaarheid (98%), dus is gezond voor uw ogen geeft een zijdezacht, vochtig en comfortabel gevoel, zelfs na een dag achter de computer en in omgevingen met droge lucht geeft verlichting voor ogen die droog aanvoelen bij het dragen van contactlenzen is zelfs geschikt om mee te slapen Kom nu langs en probeer deze nieuwe lens geheel vrijblijvend. Lange Vorststraat 40, Goes - tel 0113-211272 OOST-SOUBURG - René Tiggelman en Cor Jansen deelden de hoofd prijs van de eerste editie van het Walchers kampioenschap schaken. Beide spelers haalden 5,5 punten uit zeven duels. Tiggelman werd uiteindelijk tot toernooiwinnaar uitgeroepen van wege het feit dat hij meer weer- standspunten verzameld had. De slotronde was erg spannend, omdat er vier koplopers waren. Een van hen, de voor Middelburg spelende Cor Jansen, had de mak kelijkste loting in de persoon van clubgenoot Alex Jonkheer. Jansen stond beter en duwde Jonkheer steeds meer achteruit. Uiteindelijk mocht lansen de felici taties in ontvangst nemen. Soubur ger Jeroen Hekhuis, die samen met Jansen, Hans Groffen en René Tiggelman de koppositie deelde, had toen al een nederlaag geïncas seerd tegen Roeland Alders. Er werd slordig gespeeld en dat kostte een stuk. Hekhuis ging nog even door, maar moest uiteindelijk toch capituleren. De topper op papier was die tus sen Hans Groffen en René Tiggel man. Waar beide spelers nog re miseerden onderling in de interne Souburgse competitie, was Tiggel man deze keer Groffen de baas. Een kwaliteit werd veroverd en netjes uitgebuit door de Souburgse topspeler. Hierdoor viel Groffen buiten de prijzen en ging Tiggelman er met de hoofdprijs vandoor. Derde werd Roeland Alders. Walchers kampioenschap, laatste ron de: Hans Groffen-René Tiggelman 0-1, Roeland Alders-Jeroen Hekhuis 1-0, Cor Jansen-Alex Jonkheer 1-0, Peter Noorlan- der-Mattis van Doeselaar remise, Ronald Lauer-Maarten Westerweele 0-1Jos de Jager-Pepijn Gillissen 1-0. Eindstand: 1. René Tiggelman 5,5 punten (30,0 wp), 2. Cor Jansen 5,5 (29,0 wp), 3. Roeland Alders 5,0, 4. Jeroen Hekhuis, Hans Groffen, Michael Wise 4,5, 7. Peter Noorlander 4,0, 8. Wim Stange, Mattis van Doeselaar, Henk Massink, Alex Jonk heer, Maarten Westerweele, Pjotr Hout man 3,5 WIELRENNEN Pescocostanzo. Ronde van Italië. Zeven de etappe, Vasto - Pescocostanzo: 1Bo- sisio (Ita) 176 km in 4.45.51, 2. Kirienka (WRu) 0.46, 3. Sella (Ita) 1.02, 4. Carde nas (Col) 1.33, 5. Di Luca (Ita) 2.04, 67. Eltink 14.51, 74. Engels, 156. Löwik 28.11,175. De Groot. Algemeen klasse ment: 1. Visconti (Ita) 32.03.01, 2. Russ (Dui) 0.09, 3. Bosisio 5.43, 4. Di Luca 7.27, 5. Sella 7.36, 6. Cardenas 7.46, 7. Ricco 7.53, 8. Nardello (Ita), 9. Contador 7.56, 10. Pellizotti 8.11, 77. Eltink 29.34, 103. Engels 41.54, 118. Löwik 47.53, 158. De Groot 1.04.16. Axel. Juniorendriedaagse. Eerste etap pe, Philippine-Axel: 1 Barry Markus, GB-Vorselaar, 2.39.55, 2. Daniel Freitas, NatSel Portugal z.t, 3. Artur Kimisarek, NatSel Polen, z.t, 4. Patrick Clausen, Nat Sel Denemarken z.t, 5. Daniele Aldegheri, NatSel Italië z.t, 6. Arman Kamyshev, Nat Sel Kazachstan z.t, 7. Milan van den Ende, Milan Restore Cycling z.t, 8. Jelle Lugten, Restore Cycling z.t., 9. Wesley Kreder, GB-Vorselaar z.t., 10. Jaun Lukas, NatSel Zwitserland z.t., 40. Brian van Goethem, Mixteam Zeeuws Vlaanderen z.t, 48. San- der Vleugel, ZRTC Theo Middelkamp z.t, 61. Dave de Best, Mixteam Zeeuws Vlaan deren op 0.20, 64. Michael Vingerling, Mixteam Zeeuws Vlaanderen op 0.37, 145. Nick Eversdijk, ZRTC Theo Middel kamp op 4.29, 146. Alex Gresnigt, ZRTC Theo Middelkamp op 4.29, 147. Ramon Vleugel, ZRTC Theo Middelkamp op 4.29, 154. Nick Nieuwdorp, ZRTC Theo Middelkamp op 7.46. Waod-koers te Kortemark (Bel). Cat E: 6. Wim de Waal, Axel. Cat G: 13. Edward Batersby-Vlissingen. Waod-koers te Zeveneken (Bel). Cat A: 11. Maurice Minnaar, Middelburg. Cat B: 4. Rudi Rabout, Heinkenszand, 6. Fonny Kint, Driewegen. Cat D: 3. Kenny Wille, Hulst. Cat F: 2. Rudi Lammens, Oostburg. Cat G: 10. Edward Batersby, Vlissingen. Waod te Beveren. Cat B: 7. Rudi Rabout, Heinkenszand, 9. Peter Mol, Kapelle. Cat E: 2. Wim de Waal, Axel. Cat G: 12. Edward Batersby, Vlissingen. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 92