Ontsluiting Borssele weer op de agenda Week fitte vijftigers Muskusratten zorgen voor overlast in Goes LEICHT 5% EXTRA KORTING, 00K OP APPARATUUR Drie gewonden bij frontale aanrijding op Molendijk Yerseke Schrijver Arthur Japin geeft lezing in Goes Annie M. G. Schmidt speurtocht in Kapelle Stroomstoring treft Nieuwland Informatiemiddag over juridisch loket in Goes Borselse seniorenraad houdt scootmobielrit Vierdaagse Biezelinge, Oudelande en Vosmeer Yogalessen voor kinderen in Goes aBHl ~Jj|| 3 O Zaterdag 17 mei 2008 pzc B 1 klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 www.vicvaar.nl Mortiereboulevard 3A - M'burg www.leichtkeukensmiddelburg.nl door Luc Oggel yerseke - Bij een ongeluk op de Zanddijk-Molendijk (N673) bij Yer seke zijn gisterochtend rond zeven uur drie mensen gewond geraakt. Een 21-jarige automobiliste uit Yer seke kwam bij een inhaalmanoeu vre frontaal in botsing met een be stelauto en raakte daarbij bekneld. Ze liep beenletsel op en verwon dingen aan een ooglid en haar mond. Beide inzittenden van de bestelauto, uit Yerseke afkomstige mannen van respectievelijk 26 en 37 jaar liepen kneuzingen op. De brandweerkorpsen van Kruinin- gen en Yerseke bevrijdden de vrouw uit haar auto. De traumahe likopter was opgeroepen, maar Waterschap pakt ongenode gasten maandag aan. door Michiel Bouwman coes - Bewoners van de flat Wei- dezicht in Goes-Zuid hebben ze de afgelopen dagen gesignaleerd: muskusratten. Gisteren onderzoch ten medewerkers van het water schap de oevers van de Groote Wa terleiding. Daarbij zijn drie hollen gevonden, één aan de zijde van de skatebaan en twee aan de zijkant, tussen het bos en de flat. Het waterschap onderneemt maan dag waarschijnlijk actie door klem men of fuiken uit te zetten. „Dat gebeurt nu nog niet, omdat een ge vangen muskusrat dan enkele da gen dood in het water ligt", legt een woordvoerster van het water schap uit. De beesten zorgen voor overlast door oevers te ondergra ven, waardoor die verzwakken. Dat levert risicovolle situaties op wanneer bijvoorbeeld vissers of spelende kinderen op zo'n zwakke oever staan. Die kunnen dan ge makkelijk wegzakken. werd afbesteld toen bleek dat de gewonden stabiel waren. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De N673 was wegens technisch on derzoek enige tijd afgesloten voor het verkeer. Dat werd omgeleid. Op de bochtige Zanddijk-Molen dijk gebeurden de afgelopen zes jaar bijna vijftig ongelukken. Intus sen zijn maatregelen getroffen, maar te hard rijden lijkt de oor zaak van de meeste ongelukken. De Reimerswaalse wethouder Cees Knuit gaf, naar aanleiding van een ongeluk met een vracht wagen begin dit jaar, aan in over leg te willen met de provincie, eige naar van de weg. Hij was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. De muskusrat is van een afstandje moeilijk te onderscheiden van een bruine of zwarte rat, maar vormt op gezondheidsgebied geen bedrei ging voor de mens. De bruine en zwarte rat daarentegen wèl, die kunnen ziektes overbrengen en vallen daarom onder de verant woordelijkheid van de gemeente. Eén van de bewoners die de 'wa terkonijnen' opmerkte, is Gerard van Damme, bewoner van Weide- zicht. „)e ziet ze zwemmen. Fiet sers staan soms stil om er naar te kijken. Ze hebben jongen en stou wen de nesten vol met voedsel. Het waterschap heeft recent de oevers nog helemaal vernieuwd, zonde als die nu weer kapot wor den gegraven door die beesten." De afgelopen jaren is het aantal ge vangen muskusratten in Zeeland snel teruggelopen. Werden er in 2004 17.000 gevangen, vorig jaar waren het er nog maar 4900. Bewoners van de Coese flat Weidezicht merkten de afgelo pen tijd muskusratten op. Het waterschap begint maandag met het vangen van de beesten. Gemeente Borsele en eigenaar kerncentrale gaan met Vrom praten. door Harmen van der Werf borssele - Het gaat er misschien dan toch van komen, van de afslui ting van de weg langs de kerncen trale Borssele en van een tweede, volwaardige ontsluiting voor het dorp Borssele. De gemeente Borse le en het energiebedrijf EPZ, eige naar van de kerncentrale, hebben over de kwestie binnenkort over leg met een topambtenaar van het ministerie van Vrom. Wethouder Marga Vermue (CDA, verkeer) werd er langzamerhand een beetje moedeloos van. „Er zijn verwachtingen gewekt bij de inwo ners van Borssele door hen vorig jaar direct bij het project te betrek ken. Zij steunden het plan ook van harte, maar het bleef na een laat ste informatieavond in augustus vorig jaar wel erg stil." goes - Schrijver Arthur |apin komt donderdag naar de biblio theek in Goes. Van 18.45 tot 19.30 uur signeert hij eerst boeken, waar na hij wordt geïnterviewd door Goese Lyceum-leerlingen en zelf een lezing geeft. Kaarten a 7,50 eu ro zijn te koop in boekhandel Het Paard van Troje en de bieb. Japin bezoekt ook het Goese Lyceum. kapelle - In Kapelle is woensdag middag vanaf twee uur een Annie M. G. Schmidt-speurtocht. Scholie ren van groepen vier, vijf en zes mogen meedoen. Beklimming van de kerktoren, de lievelingsplek van Annie, is in de speurtocht opgeno men. Inschrijven kan bij boekhan del Lectori en de bibliotheek in Ka pelle. Startpunt is de bibliotheek. goes - Voor kinderen vanaf acht jaar beginnen maandagavond in het ROC-gebouw aan de Bessen- straat 4 in Goes speciale yogales- sen. Volgens initiatiefneemster Or- Voorzitter Pieter Hazelager van de dorpsraad Borssele: „Ik heb er hele maal niets meer van gehoord, ter wijl het hele plan ons zeer prettig in de oren klonk." Het plan komt erop neer dat de weg langs de kerncentrale voor het gewone verkeer dichtgaat en de hekken van het bedrijf een stuk opschuiven. Om het dorp Borssele goed bereikbaar te houden, zou den polderwegen naar Vlissingen- Oost worden aangepast, zodat ver keer daar goed kan rijden. Voor zo wel bewoners die in Vlissingen- Oost werken als bedrijven op het Borsselse bedrijventerrein Quisten- burg - zeker voor busbedrijf AMZ - is dat aardig. AMZ-bussen hoe ven dan niet meer door 's-Heeren- hoek richting Goes. De weg langs de kerncentrale gaat wellicht dicht. Borssele krijgt een tweede ontsluiting. Het plan liet op zich wachten, maar staat weer op de agenda. nieuw- en sint joosland - Een deel van Nieuw- en Sint loosland heeft gisteren een uur zonder stroom gezeten. De melding kwam om 9.40 uur binnen bij Del ta. Om 10.45 uur was het meeste leed geleden, stelt een Del ta-woordvoerder. Bewoners van de Molendijk, Scheldepoortstraat en omgeving hadden geen stroom. goes - De gezamenlijke ouderen bonden in Goes houden maandag een voorlichtingsmiddag over het juridisch loket, waar een ieder te recht kan met vragen over juridi sche zaken. Dat kan van alles zijn, van familiekwesties tot huur- en woonrecht. De bijeenkomst is in de zaal van jeugdcircus Hogerop, Bergweg 41. Aanvang 14.00 uur. pha Vercruysse kan yoga ook heel heilzaam en vooral ontspannend zijn voor kinderen. De lessen zijn vanaf 18.00 uur. Meer informatie op www.flowingmotions.nl Het hele project is ingegeven door onderzoek naar de externe veilig heid van de kerncentrale. De stu die is uitgevoerd door het interna tionaal atoomagentschap IAEA op verzoek van het ministerie van Vrom. De conclusie was dat de si tuatie niet slecht is, maar dat die beter kan door de weg bij de kern centrale te sluiten. Omdat het onderzoek is gedaan op verzoek van Vrom, is voor zo wel de gemeente Borsele als EPZ duidelijk wie voor de kosten moet opdraaien. EPZ heeft bonderden miljoenen in de interne veiligheid geïnvesteerd en is bereid de uitbrei ding van het gesloten gebied te be talen. Het gesprek dat binnenkort plaatsvindt, zal er vooral over gaan hoeveel Vrom bijdraagt aan de in- frastructuurkosten, geraamd op één tot anderhalf miljoen euro. Wethouder Vermue hoopt van harte dat Vrom over de brug komt. „Het is anders toch zonde van alle energie geweest." ovezande - De seniorenraad Bor sele houdt dinsdag een tocht voor scootmobielrijders vanuit Ovezan- de. Het startpunt is om 13.30 uur het verenigingsgebouw 't Tref punt. De afstand van de rit is der tien kilometer. De organisatie advi seert de accu van de scootmobiel vooraf goed op te laden. Eindpunt is de Witte Hoeve in Ovezande. biezelinge - Het avondvierdaagse- seizoen barst maandag los. Bieze linge, Oud-Vossemeer en Oudelan de gaan lopen. Vertrekpunt in Bie zelinge is vanaf 18.15 uur bij basis school De Linge. De kantine van W Vosmeer is startpunt in Oud- Vossemeer, vanaf 18.00 uur. In schrijven kan in Oudelande bij ba sisschool De Schakel om 18.30 uur. kruiningen - Bij wijze van voor proefje op de Senior Games die volgend jaar in Zeeland zijn, biedt de gemeente Reimerswaal vijftig plussers een fitweek aan. De fitweek begint maandag om 13.30 uur in Yerseke met nordic walking onder begeleiding. Dins dag staat een landbouwfietstocht op de rol over 29 kilometer. Start plaatsen zijn in Oostdijk, Rilland, Yerseke, Krabbendijke, Kruiningen en Waarde van 9.00 tot 10.00 uur. Woensdag zijn er golflessen op de golfbaan bij Rilland, om 13.00 uur. In Den Inkel bij Kruiningen vol gen donderdag om 10.00 en 13.00 uur nordic walking-tochten. De af sluiting is vrijdagmorgen in sport hal Kruiningen met oud-Holland se spelen. Meer info bij Roland Peekei, 0113-395218. Op 08-05-2008 is op verzoek van Leonard Michael Verhoek en Cornelia Adriana Verhoek-Knop een exploot betekend door N.L. Ouwersloot, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In dit exploot worden de gezamelijke erfgenamen van Cornelis Bolle (overleden op 12-02-2008) gedagvaard om op woensdag 4 juni 2008 om 10.00 uur niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een procureur te verschijnen ter zitting van de Rechtbank Middelburg, alsdan aldaar gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg. In dit exploot wordt van gedaagden een geldbedrag gevorderd. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLThoien Ravage op de Zanddijk-Molendijk. Bij de frontale botsing raakten drie men sen gewond. foto Manfred Berrevoets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78