Zealand VJ ru Goes heeft meevallertje PZCI29 37 BEVELANDEN-THOLEN 42 en 43 Geen veldnamen in Riethoek WOONPLAZA MIDDELBURG Boxspring d opzondag 18 mei Botsing auto's Kunstvis Zaterdag 17 mei 2008 Reddingsplan voor katholieke kerken in Zeeland Tip? redgoes@pzc.nl Eerlijke shirts, koffie, chocola: Goes aast op Fairtrade-status goes - De nieuwe wijk Riethoek in Goes krijgt namen van schrij vers. Dat heeft het college van B en W besloten. Daarmee passeert het de Vereni ging Dorpsbelangen Kloetinge, die opperde oude veldnamen te ge bruiken. Volgens het college slui- i. ten 'schrijvers' beter aan bij de 1 straatnaamgeving in Oostmolen- park I en II, waar Riethoek aan grenst. Wethouder Joost Adriaan- se (SGP/CU) is de enige in het col lege die veldnamen verkiest. naast Hotel AmeviHe Trendhopper Elke re zondag van de maand geopend! Gratis parkeren! www.woonplazamiddelburg.nl PZC wedstrijd voor scholieren: Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Kijk op www.pzcopschool.nl onder voor de koningin Welkom in het'groenste'warenhuis van Nederland! Geopend van 12:00 tot 17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinriaieweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin kortgene - Op de kruising Oost Westweg/ie Deltaweg bij Kortge ne zijn gisteren om 15.45 uur twee auto's op elkaar gebotst. Een 72-ja- rige man uit de gemeente Veere verleende geen voorrang aan een 42-jarige bestuurder uit Goes. Nie mand raakte gewond, wel liepen beide auto's forse schade op. ZEEl'W Tip? redactie@pzc.nl Om hun nicotinebehoefte te ver vullen moeten de rokers op het bureel elke dag de trappen af, de deur uit naar buiten. Zo ook de ze week met dat schone weer. Voor één van hen was die tocht begin deze week een crime. Met zijn felgele zomertrui trok hij de aandacht van zowat alle vliegen de medewezens. Zo gauw hij bui tenkwam werd-ie bedekt onder een deken van wriemelende beest jes. De oudste roker kon er wel om lachen. „Wie doet er nu toch zo'n felgeel truitje aan!" Enkele dagen later ging de oudste roker de trap af voor zijn paf Zonder te beseffen dat hij dit keer een geel overhemd droeg. Eenmaal buiten kwam dat besef snel. Financieel vooruitzicht voor de komende jaren stemt minder vrolijk. door Frank Balkenende goes - Goes houdt 3,5 miljoen eu ro over van het boekjaar 2007. Een fors bedrag, dat de indruk wekt dat de gemeente niet goed heeft begroot. Echter, één gereserveerd miljoen voor de spoorverdieping moet nog worden uitgegeven en verder vielen de rentelasten mee. Volgens wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, financiën) zijn renteontwikkelingen moeilijk in te schatten. Om toch iets beter de vinger aan de pols houden, zal de gemeente vaker tussentijds de be- j. groting bijstellen. Toch is ze blij dat de gemeente 3,5 miljoen euro overhoudt in plaats van tekort- komt. Dat biedt de mogelijkheid i om wat extra geld opzij te zetten voor bijvoorbeeld infrastructuur. Goes wacht op dat front nog pitti ge uitgaven. De halfverdiepte spoorbak inclusief tunnels bij de Van Hertumweg en de Kloetingse- I weg vergt immers meer dan de S veertig miljoen euro die er nu f voor op de plank ligt. Er worden bedragen genoemd van vijftig tot zestig miljoen euro, wat betekent dat er geld bij moet of dat moet worden gekozen voor een sober der plan dat wellicht voor de lange termijn minder goed scoort. Ook plannen voor wegen (zuidelij ke invalsweg tussen Nansenbaan en Van Hertumweg), de mogelijke vervanging van de Ringbrug door een aquaduct (kosten naar schat ting vijftien miljoen euro) en ver schillende aanpassingen van krui singen vergen nog vele miljoenen. Goes stopt daarom van het over schot alvast 2,1 miljoen in de pot voor infrastructuur. Eén miljoen blijft staan voor medefinanciering van de spoorbak. De rest wordt verdeeld over kleinere posten. Voor de komende jaren is het fi nanciële vooruitzicht niet al te rooskleurig. Goes houdt volgend jaar nog een bedragje over, maar duikt daarna in de rode cijfers, tot min 760.000 euro in 2012. Belang rijkste oorzaken: nieuwbouw voor het Goese Lyceum (locatie Van Dusseldorpstraat, zestien miljoen euro) en stijgende salariskosten die in 2012 de gemeente voor een extra uitgave van één miljoen euro stellen. De belastingen gaan in 2009 met 2,7 procent (het inflatiecijfer) om hoog. Om financieel wat meer lucht te krijgen, schrijft de gemeen te extra af op een aantal investerin gen. Goes houdt over 2007 zo'n 3,5 miljoen euro over, maar ziet de komende jaren rode cijfers op doemen. Bovendien wachten er nog forse investeringen. GOES - Op de Oude Vismarkt in Goes is gisteren een kunstwerk van Paul Keizer en Albert Dedden onthuld. Het is het eerste van drie beeldende kunstwerken die de gemeente dit jaar in de binnenstad plaatst. Keizer: „Hier werd vroeger vis verkocht. We hopen dat mensen bij het zien van dit werk het niet kunnen laten om, net als de verkopers van toen, heel hard 'VIS' te roepen." De twee nog te plaatsen beelden volgen in september in de Ganzepoortstraat en tegen het eind van het jaar bij de Stenen Brug. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77