Dure olie is een ramp voor vissers Vliegende Hollander is even terug Geef Holland geef, doe ook aan cultuur in je buurt. www.rotsvast.nl GIRO 5050 Politiek Hulst hekelt werkplan van politie M2Makelaars.nl z PZC Zaterdag 17 mei 2008 33 Hoge olieprijs dunt vissersvloot van Breskens verder uit. door Conny van Gremberghe BRESKENS - De Nederlandse visse rijsector heeft zwaar te lijden on der de hoge olieprijs. De steeds ho ger oplopende prijs voor stookolie brengt individuele vissers behoor lijk in de problemen. „Ik verwacht dan ook dat de sane ring van de Nederlandse vissers vloot nog lang niet aan zijn eind toe is", zegt voorzitter Jacques de Bliek van de Breskense visserijver eniging Ons Belang. „Ook dit en komend jaar zullen er, als de olie prijs blijft stijgen, bedrijven ver dwijnen." Volgens De Bliek komt de sector steeds meer onder druk te staan. „Naast de olieprijs hebben de vis sers te maken met de quota, de steeds strengere milieuregels en ontwikkelingen in de visconsump- tie die niet in het voordeel uitpak ken van de Nederlandse visserij. Ik heb het dan over de vloed aan uitheemse vissoorten die in de winkels aanspoelt." Die vis is in vergelijking met de tra ditionele vis stukken goedkoper, zegt De Bliek. „Wij dreigen als sec tor langzaamaan een nichemarkt opgedrongen te worden en dat pakt slecht uit voor de overgeble ven vissers. Die moeten om hun kosten te kunnen opbrengen om zetten draaien en dat wordt steeds moeilijker. Als mensen straks drie maal zoveel voor een tongetje moe ten betalen als voor een kweekvis- je uit Vietnam, dan komt dat Ne llys Door de hoge olieprijzen dreigt de vissersvloot van Breskens ver der in te krimpen. Ook vreest de Breskense visserijvereniging voor sluiting van de vismijn. derlandse tongetje niet meer op ta fel", zegt De Bliek. Naast de internationale proble men kampen de Breskense vissers ook aan het thuisfront met proble men. Gevreesd wordt bijvoorbeeld voor het voortbestaan van de Bres kense vismijn. „Iedereen weet dat de gemeente Sluis financieel geen armslag heeft. De vismijn kost ook jaarlijks geld. De fusie met Vlissin- gen heeft daar weinig verandering in gebracht. Wij sluiten niet uit dat de gemeente Sluis straks zegt dat ook bij de mijn nog wel iets te besparen valt." De Bliek stelt dat Ons Belang alles in het werk wil stellen om de vis mijn voor Breskens te behouden. „Is die weg, dan is het ook gedaan met Breskens als visserijplaats. Wij denken dat als we er in slagen om Breskens als dagverse aanvoer- haven op de kaart te houden, de mijn zeker behouden kan blijven. Zeker als we er samen met de ge meente voor zorgen dat we de mijn een meerledige functie mee geven." De problemen van de Breskense vissers komen aan de orde tijdens de jaarvergadering van Ons Belang op vrijdag 23 mei in de vismijn van Breskens. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118- 611412 E. middelburg@rotsvast.nl Geef aan de Anjeractie van het Prins Bernhard Cultuurfonds ird jf Cultu Prins Bernhard f Cultuurfonds Amerikaanse classics te zien in Stekene STEKENE - De Belgische grensplaats Stekene is zondag een beetje Ame rikaans. Op het industriepark wordt vanaf 10.00 uur een bijeen komst van Amerikaanse auto's ge houden. Hierbij zijn klassiekers als een Chevrolet Corvette, Mustang, Camaro en ook verschillende ty pes Cadillac te bewonderen. Ook de liefhebbers van trikes komen aan hun trekken. Behalve de show van de bolides zijn er kraampjes, demonstraties ait brush en bo dypainting en muziek. Dorpsfeest niet kermis in Lamswaarde LAMSWAARDE - Lamswaarde viert van zaterdag 24 tot en met maan dag 26 mei kermis op het Waaike van Babs aan de Jacques de Waal straat. Verschillende verenigingen uit het dorp werken samen in de organisatie van het dorpsfeest. Voor de kinderen staat er een mo lentje en springkussen en zijn er verschillende spelletjes. In café de Lamsoren is een schieting op zater dag, zondag en maandag. Maandag avond sluit Harry Bakker in de Lamsoren de kermis af Zwemvierdaagse in Kloosterzande KIOOSTERZANDE - In zwembad De Honte in Kloosterzande is van 2 tot en met 6 juni de jaarlijkse zwemvierdaagse. De deelnemers la ten zich sponsoren en de op brengst is voor Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties. Dit jaar gaat de aandacht vooral uit naar de jeugd in Colombia en Bosnië-Herzegovina. In beide ge bieden liggen nog veel landmij nen, die vooral onder kinderen veel slachtoffers maken. Info bij het zwembad: 0114-681307. Rommelmarkt ten bate van zorgboerderij TERNEUZEN - Het plein rond de Ter- neuzense scholengemeenschap Zeldenrust-Steelantcollege is zater dag 24 mei de locatie voor een gro te rommelmarkt. Naast een aantal kramen met een groot aanbod aan artikelen is er tussen 10.00 en 16.00 uur ook zang en dans. Ook staan er informatiekramen van di verse instellingen. De opbrengst van de rommelmarkt, georgani seerd door leerlingen van het Zel- denrust, is voor de zorgboerderij Binnenste Buiten in Terhole. HULST - Politiek Hulst mist de ei gen prioriteiten in het werkplan van de politie. De fracties moch ten aangeven waar de politie meer aandacht aan zou moeten beste den. Maar van die suggesties zien de meeste partijen niks terug. Meer snelheidscontroles in woon wijken en op 6o-kilometer wegen in de polders, het bestrijden van drugsoverlast rondom scholen, op treden tegen zwerfvuil en honden poep en meer voorlichting geven op scholen over bijvoorbeeld lover boys, wilden ze. In plaats van deze wensen, zagen de partijen in het werkplan echter een opsomming van hoeveel bonnen voor snel heids- of andere verkeersovertre dingen de politie wil uitschrijven. „Ia, daar hebben we niet om ge vraagd", riep Annelies Hegger van Progressief Hulst tijdens de advies commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken. Haar WD-collega Luciën Reyns vond het werkplan een staaltje 'burgertje pesten'. De ande re fracties konden zich daarbij wel aansluiten. Hoewel de meeste wensen van de fracties niet in het werkplan zijn terug te vinden, besteedt de poli tie er wel aandacht aan, zegde bur gemeester Jan-Frans Mulder toe. Kapitein Van der Decken overhandigt het eerste exemplaar van het stripboek over de Vliegende Hollander aan wet houder Jaap Bos. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Om heel zijn levens verhaal op te schrijven met zo'n ouderwetse ganzenveer, dat zou wat veel van het goede geweest zijn. Dus had de Vliegende Hollan der het handig opgelost met een stripverhaal, vond wethouder Jaap Bos. Nadat de oude kapitein met een motorsloep de nevel over de Herengracht had getrotseerd, kwam hij in Terneuzen aan land. Daar werd hij onder meer opge wacht door stripduo Mare Verhae- gen en Jan Kragt en kinderen van basisschool De Piramide. Die wil den van alles van hem weten. Of hij blij was, wanneer hij tijdens zijn zeereizen op een eiland stuit te, vroeg Stefan. Daar liet de Van der Decken geen misverstand over bestaan: vers voedsel immers, na al die ingezoute bonen. Terneuzen was weer een klein beetje meer van de Vliegende Hol lander, stelde Bos vast. En zijn ver haal over het VOC-complot gaat dan ook vast vlot van de hand. Fenijn Antiek Curiosa antiek - curiosa - brocante kunst - theater wv - tijdschriften/dagbladen - strand Sint Bavodijk 31 4504 AB Nieuwvliet 0117-372377 ferini@zeelandnet.nl openingstijden: elke dag 9-18 uur, woensdag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65