eland muziek op de vloedlijn Participatie in cultureel centrum landelijk wonen.n Barmhartige Samaritaan voor EHBO'er Knullige overvaller uit Hulst belooft rechter leven te beteren ZPZC Zaterdag 17 mei 2008 31 door Eugène Verstraelen SAS VAN CENT - De realisering van een nieuw cultureel centrum in Sas van Gent zou een mooi proef project zijn om ervaring op te doen met burgerparticipatie. Dat betoogt onafhankelijk raadslid Pim Broekhuysen in schriftelijke vragen aan burgemeester en wet houders. De gemeenteraad stelt volgende week de beleidsnotitie burgerparti cipatie vast. Voordat het meer be trekken van burgers bij het ge meentelijk beleid op grote schaal wordt ingevoerd, wfl de gemeente ervaring opdoen met drie proef projecten. Broekhuysen wijst erop dat cultureel centrum De Speye in Sas van Gent volgend jaar vrijwel zeker wordt gesloopt. Daarvoor in de plaats komen appartementen. Het cultureel centrum en de biblio theek komen in de nieuw te bou wen brede school aan de Canada laan. Omdat deze voorzieningen dicht bij de burgers staan zou dit volgens Broekhuysen een ideaal proefproject zijn. Volgens hem moet in ieder geval worden voor komen dat Sas van Gent tijdelijk zonder cultureel centrum komt te zitten. „Met andere woorden, de Speye pas slopen als het totale pro ject 'brede school' gereed is." En dit jaar 'La Mer' van Debussy. Hakze durft niet te voorspellen hoe het publiek zijn aanwezigheid op het strand deze zomer zal be oordelen. „Alle mensen horen an ders en zien anders. Omdat ik heel kleurrijk schilder zal het wel veel mensen aantrekken. En wat grap pig is dat veel mensen terugko men om te zien hoe ver ik gevor derd ben." De gemeente Sluis vindt het een eer dat Dirk Hakze voor Cad- zand-Bad heeft gekozen. „Wat ons vooral aanspreekt is de interactie tussen kunstenaar en publiek", zegt beleidsambtenaar Tiny Maen- hout. „Het is een live gebeuren. Cadzand-Bad onderscheidt zich hiermee van andere badplaatsen." The Colours of Music is volgens Maenhout ook een beetje symbo lisch voor de 'facelift' van Cad zand-Bad. „We staan aan de voora vond van de ontwikkelingen in Cadzand-Bad. Inmiddels is een aantal bouwvergunningen afgege ven. Het project van de kunste naar betekent in feite de aftrap voor de ontwikkelingen en sluit goed aan bij de slogan 'Natuurlijk Stijlvol'." Sluis hoopt uiteraard ook dat de aanwezigheid van de kunstenaar op het strand van Cad zand-Bad extra bezoek stimuleert. „Dat verwacht ik wel", zegt Hakze. Kunstenaar Dirk Hakze creëert van 12 juni tot 19 september een panorama van 72 schilderijen op het strand van Cadzand-Bad. foto Wim Kooyman door Vif Jansen BREDA - De wijze waarop een 41-ja- rige Hulstenaar op 12 februari een overval wilde plegen op een benzi nestation in Breda was wel erg knullig. Met een sjaal om zijn ge zicht schoof hij een plastic tas on der het luikje door, hield een mes voor het glas en riep: 'Geld'. Toen de vrouw hartgrondig 'neen' riep, ging hij er vandoor. De vrouw is echter zo geschrokken, dat ze ont slag heeft genomen. De man stond destijds stijf van de drugs en alcohol. Het idee van de overval was in hem opgekomen, toen hij langs het tankstation wan delde. Tot gisteren ontkende hij de dader te zijn, al spraken camera beelden en een getuigenverklaring tegen hem. Gisteren ging hij in eens overstag; in het huis van be waring was hij tot het besef geko men dat hij zo niet verder kan. De Hulstenaar wil met een strenge begeleiding zijn leven weer op po ten krijgen: werken, de verslaving bezweren, de kinderen, die in een pleeggezin zitten, weer thuis krij gen. De rechtbank liet zich overtui gen en hield de zaak aan tot juli, zodat de reclassering een rapport over de mogelijkheden kan opma ken. Theo de Winne krijgt op één na hoogste onderscheiding. door Eugène Verstraeten WESTDORPE - Theo de Winne (73) uit Westdorpe is onderscheiden met de zilveren Barmhartige Sama ritaan, de op één na hoogste on derscheiding in de EHBO. Een de legatie van EHBO district Zeeland reisde gisteravond naar Westdorpe om het ereteken uit te reiken. Dat gebeurde in restaurant De Tukker, tijdens de diploma-uitreiking aan twaalf nieuwe EHBO-geslaagden. Theo de Winne is 50 jaar lid van EHBO-vereniging St. Raphael en heeft zowat alle denkbare onder scheidingen al ontvangen voor zijn bijzondere verdiensten voor de EHBO. Zowel het bronzen, zil veren als gouden bondsinsigne werden hem al op de revers ge speld, evenals het bondskruis der de klasse en eerste klasse. Theo de Winne was 25 jaar bestuurslid van de Nationale Bond district Zee land en zat 21 jaar in de bonds raad. Die functies legde hij vijfjaar geleden neer. Hij blijft zich inzet ten voor de EHBO Westdorpe, waarvan hij vice-voorzitter en veertig jaar bestuurslid is. Gisteren werd ook secretaris Henny van Dorsselaer, die 45 jaar lid is van de EHBO, in het zonnetje gezet. Theo de Winne is onderscheiden met de zilveren Barmhartige Samaritaan, de op één na hoogste onderscheiding in de EHBO. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63