Zeeland PZC I 29 Scepsis over regiopromotie VJ Intratuin Koudekerke koopzondag 18 mei ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 37 'Verleng termijn enquête groenbeheer' Dorpsraad wil gesprek met jeugd Zaamslag Eerlijke shirts, koffie, chocola: Goes aast op Fairtrade-status Zaterdag 17 mei 2008 Reddingsplan voor katholieke kerken in Zeeland Tip? redtern@pzc.nl Hulst twijfelt aan nut en noodzaak van dure promotie en acquisitie. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een grote meerderheid van de politieke fracties in Hulst staat zeer sceptisch tegenover de oprichting van een stichting die het wonen, werken en recreëren in Zeeuws-Vlaanderen gaat promo ten in de rest van het land. De frac ties hebben hun twijfels over het nut en de noodzaak van de stich ting en noemen de jaarlijkse bijdra ge van de gemeente Hulst, 54.000 euro, 'bepaald niet misselijk'. De stichting is een uitvloeisel van de stuurgroep regiopromotie, waar in onder andere de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten, het bedrijfsle ven en de zorg- en vastgoedsector vertegenwoordigd zijn. De stuur groep ontwikkelde initiatieven om meer mensen naar Zeeuws-Vlaan deren te lokken; het meest spraak makende initiatief was wel de stand op de emigratiebeurs, begin maart in Nieuwegein. Ook de cam pagne 'Uw Nieuwe Toekomst' loopt sindsdien. Volgens de stuur groep laten zo'n twintig mensen per week via de website weten geïnteresseerd te zijn in een nieu we toekomst in Zeeuws-Vlaande- ren. De initiatiefnemers willen het voorwerk van de stuurgroep ver sterken door een stichting op te richten die de promotie van wo nen en werken in het land moet voortzetten. De kosten (twee ton Een meerderheid van de gemeen- teraad in Hulst twijfelt aan deel name aan de stichting regiopro motie Zeeuws-Vlaanderen. Deel name kost Hulst 54.000 euro. jaarlijks) worden gedeeld onder het bedrijfsleven en de drie ge meentes. Voor Hulst komt dit neer op 54.000 euro. Het Hulster college stelt tien voor waarden aan deelname. De politie ke fracties in de adviescommissie Algemeen Bestuurlijke Zaken zit ten niet bepaald te juichen om de oprichting van de stichting. „Sa menwerken met de gemeente Ter- neuzen? Als ik kijk naar de skihal, dan krijgen wij van Terneuzen al leen maar tegenwerking", zegt frac tievoorzitter Annelies Hegger van Progressief Hulst. „En ik vind het allemaal maar vaag wat die stich ting moet gaan doen." Het CDA mist de vakbonden als partner in de stichting en de WD had het verzuchtend over 'wéér iets nieuws'. Burgemeester Jan-Frans Mulder stelt dat niet in de stichting stap pen, een gemiste kans is. Deson danks maakten de meeste fracties een voorbehoud en wordt in de ko mende raadsvergadering verder ge discussieerd over het onderwerp. Ook politiek Sluis en Terneuzen moeten zich nog over de oprich ting van de stichting buigen. TERNEUZEN - De vwo'ers buigen zich maandag over Nederlands, evenals de havisten. De eindexa menkandidaten van mavo en vmbo beginnen met beeldende vakken. Kortom: de eindexamens zijn er weer. De traditie wil dat vóór inspanning ont spanning komt. Dus vierden veel leerlingen giste ren met ludieke en creatieve bedenksels 'laatste schooldag' voordat ze aan de grote klus begin nen. Vwo 6 van het Terneuzense Zeiden- rust-Steelantcollege maakte het wel erg bont: in alle vroegte lastten de leerlingen onder meer een auto rond een boom op het schoolplein. Nou nog blokken. foto Peter Nicolai ■P| stuur je examenfilmpje naar de PZC! Kijk op www.pzc.nl/eindexamen Welkom in het'groenste' warenhuis van Nederland! Geopend van 12:00 tot 17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk voor meer informatie op www.intratuin.nl intratuin door Eugèroe Verstraeten TERNEUZEN - De termijn waarbin nen inwoners en dorps- en wijkra den kunnen meedoen aan de en quête over het groenonderhoud in Terneuzen moet verlengd worden. Dat betoogt onafhankelijk raadslid Pim Broekhuysen in schriftelijke vragen. De officiële termijn sloot 3 mei maar het raadslid denkt dat niet ie dereen de kans heeft gehad om mee te doen. Volgens ambtelijke informatie zouden alle dorpsraden en ondernemersverenigingen een uitnodiging hebben gekregen om aan de enquête mee te doen. Nu blijkt dat de organisaties in Philip pine in ieder geval van niets wis ten. Broekhuysen zegt de indruk te hebben dat de gemeente slordig- heidsfouten heeft gemaakt, in de haast om nog voor de zomer met een groenbeheerplan te komen. Hij wil weten hoeveel reacties er per kern zijn binnengekomen en of andere wijk- en dorpsraden wel zijn aangeschreven. ZAAMSLAG - De dorpsraad van Zaamslag wil op zeer korte ter mijn een gesprek met de dorps jeugd en hun ouders organiseren om de incidenten van de laatste koninginnenacht te bespreken. Wijkwethouder Prank van Hulle is gevraagd om zo'n bijeenkomst te begeleiden. „Door met jongeren uit een bepaalde leeftijdscategorie en hun ouders in gesprek te gaan kunnen zaken die nu nog onbe sproken blijven wellicht aan de or de komen. Ik denk dat zo'n bijeen komst goed kan zijn voor het her stel van het vertrouwen binnen de dorpsgemeenschap", aldus Van Hulle. De raad en Van Hulle spra ken deze week over de problemen van twee weken terug. De raad gaf aan nadrukkelijk betrokken te wil len zijn bij het opstellen van een plan van aanpak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61