Kritiek na arrestatie cartoonist Nekschot Bos verdedigt ingreep kinderopvang Feestje op oude stoomraderboot goed voor 6 Erfenissen BI meer info: www.minfin.nl Accutrimmer CADEAU! Grasschaar CADEAU! Ambtenaren verdienen meer dan ministers Verdonk doet aangifte wegens smaad Maxima viert haar 37e verjaardag Bij borstkanker minder vaak chemokuur nodig FNV wijst loonbod busbedrijven af 4 Zaterdag 17 mei 2008 pzc PETER AN STRAATE Tussen melding van discriminatie en arrestatie zat drie jaar. amsterdam - De arrestatie van de cartoonist Gegorius Nekschot heeft tot kritiek geleid van onder meer Kamerleden. Vooral de drie jaar tussen melding van discrimi natie en arrestatie afgelopen dins dag wekt verbazing. Maar ook de anderhalve dag die de cartoonist werd vastgehouden is 'raar', vol gens kamerlid Fred Teeven. Het Openbaar Ministerie (OM) in Amsterdam meent dat Gregorius Nekschot (een pseudoniem) zich in acht cartoons schuldig heeft ge maakt aan discriminatie en moge lijk het aanzetten tot haat of ge weld. De spotprenten zijn inmid dels van het internet verwijderd. Justitie heeft tientallen cartoons van Nekschot beoordeeld. De meeste spotprenten vallen binnen de grenzen van de vrijheid van me ningsuiting en de vrijheid van ar tistieke expressie. Tegen Nekschot werd in 2005 aan gifte gedaan. Bij zijn arrestatie dins dag nam de politie ook materiaal in beslag. De huiszoeking was vol gens het OM nodig om de identi teit te achterhalen van de man. De arrestatie van cartoonist Grego rius Nekschot betekent niet dat de vrijheid van meningsuiting in Ne derland extra wordt ingeperkt, al dus minister Ernst Hirsch Ballin Gregorius Nekschot werd dins- dag gearresteerd en anderhalve dag vastgehouden op het politie bureau vanwege mogelijk discri minerende spotprenten. den haag - Het kabinet kan het zich niet permitteren om een over schrijding van 1,2 miljard euro bij de kinderopvang op zijn beloop te laten. Minister Wouter Bos van Fi nanciën zei dat gisteren na de mi nisterraad. „De economische situatie is buiten gewoon kwetsbaar", aldus Bos. „We moeten uitermate voorzichtig zijn met het uit de hand laten lo pen van de overheidsuitgaven." De PvdA-minister reageerde op kri tiek dat de overheid zich onbe trouwbaar opstelt door te bezuini gen op de kinderopvang nu het be roep op de regeling veel groter is dan verwacht. Volgens Bos klop ten de ramingen uit 2005 en 2006, waarop het beleid over kinderop vang was gebaseerd, niet. „We zit ten nu met de gebakken peren," al dus Bos. In de genoemde periode zat de PvdA niet in het kabinet. Bos wees erop dat dit kabinet 800 miljoen euro extra steekt in kinder opvang. „Maar 800 miljoen is geen twee miljard." Als het kabinet niets zou doen om de kostenover- schrijding te beteugelen, zou de be lastingbetaler ervoor moeten op draaien. „Ook dan zou er kritiek komen over een onbetrouwbare overheid." Het kabinet beslist in de zomer hoe het de kosten voor kinderopvang omlaag zal brengen. van Justitie gisteren. „Daar is geen sprake van." Tussen de aangifte en de arrestatie zat volgens hem een lange periode, omdat niet bekend was wie er schuilging achter het pseudoniem. „Zijn identiteit is pas zeer recent bekend", zei Hirsch Bal lin na afloop van de ministerraad. De IXveede Kamer volgt de zaak te gen Gregorius Nekschot aandach tig. Bij diverse fracties leven zor gen dat de vrijheid van meningsui ting in het geding is. Vicepremier Bos: „Ik schrok van het feit dat in cartoons en tekeningen, die in de sfeer van artistieke uitingen liggen, ook aanleiding gevonden kan wor den voor eventuele strafvervol ging." Bos voegde daar aan toe dat hij evenzeer schrikt van mensen die aanzetten tot haat. PW-leider Wilders noemt de arrestatie 'onge hoord en smakeloos'. amsterdam - Het ministerie van Financiën zoekt de rechtmatige ei genaren van 22,5 miljoen euro. Het geld is afkomstig van niet uitbetaal de erfenissen en tegoeden uit fail lissementen. WEMEIDINGE - Zeshonderd mensen, 61.000 euro. Dat leverde het benefiet- feest van Junior Kamer de Bevelanden op de oude stoomraderboot De Ma jesteit uit 1929 gisteravond op. Meer dan de 37.000 euro waar club van jon ge ondernemers op had gehoopt. De opbrengst van de avond gaat naar Si- mavi. Het geld komt ten goede aan een project voor schoon drinkwater en Bezoek uw gazonspecialist voor Europa's eerste hybride gazonmaaier HYBRID POWER® Bezoek uw gazonspedalist j voor de krachtige accumaaier U-ION POWER"' Deze actie loopt van 1 mei 2008 t/m 31 augustus 2008 Ga naar www.WOLF-Garten.nl voor meer informatie en het dichtstbijzijnde verkooppunt den haag - Ruim dertig ambtena ren verdienen meer dan een minis ter. Dat blijkt uit de jaarverslagen van de ministeries. De overheid telde vorig jaar 33 ambtenaren van wie het salaris ho ger was dan de norm van 169.000 euro. Voor elk van hen moet de re den van overschrijding worden aangegeven. Het kan gaan om een aanvulling op pensioen, represen tatiekosten of om een 'arbeids markttoelage'. leeuwarden - Rita Verdonk, lei der van de beweging Trots op Ne derland, wil aangifte doen wegens smaad tegen de demonstranten die haar bezoek gisteravond aan Leeuwarden verstoorden. De hon derd tot honderdvijftig actievoer ders riepen door megafoons 'Rita hoer' en andere teksten en droe gen een spandoek mee met 'Ruim Rita op'. „Dit gaat veel te ver", vond Verdonk. Prinses Maxima wassenaar - Prinses Maxima wordt vandaag 37 jaar en dat zal ze weten. Veertien procent van de Nederlan ders geeft aan haar een kaartje te willen sturen voor haar verjaardag. Dit komt omgerekend neer op zo'n 1,5 miljoen Nederlanders. Gis teren werd al een deel van deze verjaardagskaarten in postzakken afgeleverd bij Villa Eikenhorst in Wassenaar. den haag - Vrouwen met borst kanker zullen in de toekomst min der vaak chemotherapie onder gaan nu er een nieuwe test is om vast te stellen hoe groot de kans op uitzaaiingen is. Emiel Rutgers, bijzonder hoogle raar Heelkundige Oncologie aan de Universiteit van Amsterdam, verwacht dat vrouwen bij minder kans op uitzaaiingen kiezen voor hormoontherapie en niet voor de belastende chemokuur. den haag - Vakbond FNV wijst het nieuwe loonbod van de streek- vervoerbedrijven af en ziet er geen basis in om de cao-onderhandelin gen opnieuw te beginnen. De bond noemt het bod een sigaar uit eigen doos. Voor volgende week staan weer stakingen gepland. Van af dinsdag rijden de bussen alleen in de ochtend- en avondspits. De reiziger hoeft dan wederom zijn strippenkaart niet af te stempelen. "S'NPS ZE-6eUfT IS KIJKT -tle je ~zo RBAf3- A/ANl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4