Sport PZC Istvan Bakx doorstaat de eerste test BenZeker Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? Justine L 49 47 51 Veel valpartijen tijdens eerste dag van Axelse Juniorendriedaagse Zaterdag 17 mei 2008 Danilo di Luca test in Giro voor het eerst zijn tegenstanders Tip? sport@pzc.nl Vlissinger wacht nu stage met Jong Oranje en Olympisch team. door Jam Dagevos GOES - Het sprookje rond Istvan Bakx duurt voort. De Vlissingse voetballer moet zich maandag in Oisterwijk melden voor een ge combineerde trainingsstage van Jong Oranje en het Olympisch elf tal. Afgelopen week werkte de aanval ler van KV Kortrijk met de natio nale selectie een trainingsstage af op Papendal. Gisteren voerde bondscoach Foppe de Haan een schifting door. Hij liet Ruud Vor mer (AZ), Leroy George (FC Utrecht), Tom Hiariej en Stefan Nijland (Groningen) afvallen en voegde Hedwiges Maduro toe aan het keurkorps. Maduro hoorde eer der op dag dat hij niet langer be hoort tot de voorlopige selectie van Oranje voor het Europees kampioenschap. Bakx overleefde de eerste schifting dus en behoort nu tot een select gezelschap van 24 spelers. Van die 24 voetballers zijn er 18, onder wie Istvan Bakx, die komende vrijdag in actie kunnen komen bij de in terland tegen Jong Zwitserland. Het EK-kwalificatieduel wordt in Tilburg gespeeld en begint om 20.00 uur. Daags na de wedstrijd tegen Zwitserland wordt de 24-koppige gecombineerde selectie van Jong Oranje en het Olympisch Elftal bekendgemaakt, die van 24 mei tot en met 1 juni in Zweden verblijft voor een Vierlandentoer- nooi. „Ik had gedacht dat ik bij de afval lers zou behoren", vertelde Istvan Bakx gistermiddag, „en dat ik met het beloftenelftal naar het toer istvan Bakx (rechts) met de selectie op weg naar de training op Papendal. Maandag wacht hem een nieuwe stage. nooi in Toulon zou gaan, maar vrij dagmorgen (gistermorgen) vertel de de bondscoach dat ik me maan dag in Oisterwijk moest melden. Nog een weekie dus en da's hart stikke mooi." Bakx doorstond de eerste trainings- week op Papendal goed. „Ik ben goed opgevangen", aldus Bakx. „Qua oefeningen was het pittig. Ik heb de hele week stijve heupen en buikspieren gehad. En als je jon gens als Aissati en Makaay in een positiespel bezig ziet, dat is onge looflijk. Dat is van een héél hoog niveau. De handelingssnelheid ligt enorm hoog, maar ik had niet het gevoel dat ik de plank missloeg of niet meekon. Het was erg leer zaam en nuttig. Ik heb ervan geno ten." Bakx maakt nu ook nog altijd kans op deelname aan het olympisch voetbaltoernooi. „Toch ga ik daar maar niet vanuit. Voor de Olympi sche Spelen komen 18 man in aan merking en als je ziet wie er alle maal op de lijst staan, dan lijkt het me sterk dat ik daar ook toe ga be horen. De olympische slectie wordt 23 juni pas bekend. Er kan nog zoveel gebeuren. Ik reken ner gens op en geniet van het mo ment." Selectie Olympisch elftal/Jong Oranje: Doel: Piet Velthuizen (Vitesse), Kenneth Vermeer (Willem II). Verdediging: Ryan Donk (AZ), Calvin Jong-A-Pin (SC Heeren veen), Christian Kum* (ADO Den Haag), Dirk Marcellis (PSV), Erik Pieters (FC Utrecht), Robbie Wielaert** (FC Twente), Gianni Zuiverloon (Heerenveen). Midden veld: Ismaïl Aissati, Otman Bakkal* (bei den PSV), Wout Brama (Twente), Luigi Bruins, Jonathan de Guzman (beiden Feyenoord), Siem de Jong (Ajax), Kees Luijckx (Excelsior), Hedwiges Maduro* (Valencia). Aanval: Nordin Amrabat (VVV Venlo), Istvan Bakx (KV Kortrijk), Roy Bee- rens (SC Heerenveen), Royston Drenthe (Real Madrid), Marvin Emnes (Sparta), foto Vincent Jannink Roy Makaay** (Feyenoord), Gerald Sibon** (SC Heerenveen). Niet speelgerechtigd voor Jong Oranje, wel voor Olympisch elftal. Dispensatiespeler (geboren voor 1 ja nuari 1985); Wielaert is niet beschikbaar indien FC Twente zich plaatst voor de voorronde van de Champions League. Spelers zonder sterretjes zijn speelgerech tigd voor zowel Olympisch elftal als Jong Oranje. Pj^l Istvan Bakx maakt nog altijd deel uit van de slectie van Jong Oran je en het Olympisch Elftal. Maan dag wacht de voetballer een nieu we trainingsweek. In onze familie werd vroeger met res pect over ome ]an gesproken. Ome Jan - ook wel Terneuzen genoemd vanwege zijn enorme neus - had veel geld en was daarom een belangrijk man. Zijn mening werd zeer serieus genomen. Hoe hij aan zijn geld was gekomen vertel de het verhaal niet, dat was ook niet be langrijk. En dat hij alleen de lagere school had afgemaakt telde ook niet mee. Wie geld heeft, heeft veel verstand, leerde ik in mijn jonge jaren. Tegenwoordig geldt zoiets ook voor top sporters. Ook al ben je wereldkampioen mensergerjenieten voor eenorigen, je bent iemand waar je niet omheen kunt. Ie krijgt allerlei moeilijke vragen voorge legd in het sportjournaal, je wordt uitge nodigd voor talkshows en je opent win kels in binnensteden die er allemaal het zelfde uitzien. De reacties op het stoppen van Justine Henin waren om die reden bijna eenslui dend: een verstandig, weloverwogen be sluit, een dappere maar juiste beslissing, een stap die getuigt van zelfkennis en nog veel meer van die blabla. Slechts een enkele journalist durft te be twijfelen of Henin het wel bij het goede eind heeft. De man van de Belgische krant De Morgen vroeg Henin vorige week in Hamburg of ze nog wel genoeg energie had om door te gaan. Die vraag werd bijna als een belediging opgevat. Na tuurlijk had ze genoeg energie! Ze wilde nog zeker drie jaar doorgaan! Een week la ter vertelde ze de toegestroomde journa listen lachend (en met een huilende coach Rodriquez naast zich), dat ze er mee stopt. Meisje Henin is sinds haar vijfde bijna al leen met tennis bezig. Hoe vaak is ze op de kermis geweest, is ze verliefd gewor den, heeft ze de krant gelezen? Hoe lang heeft ze gesproken over haar onmacht om vrienden te maken, haar diepste ziele- roerselen met haar ex-man gedeeld? Hoe vaak is ze in het mondaine nachtleven he lemaal uit haar dak gegaan? Justine Henin is de belangrijkste sport vrouw van België ooit. Ze heeft alleen aan prijzengeld meer dan 12 miljoen euro verdiend. Maar na twintig jaar voorname lijk eten, slapen en tennissen is ze natuur lijk geen vrouw van de wereld. De beslis sing van Justine Henin om al op haar 25e te stoppen is niet weloverwogen of dap per. Kim Gevaert en Tia Hellebout zullen in België maar even de fakkel overnemen. „We kunnen nu wachten op een perscon ferentie waarin Henin aankondigt dat ze niet meer tennismoe is en haar co me-back plant", schrijft de man van De Morgen. En zo is het. Ze gaat het tennis missen. Misschien wel eerder dan ieder een denkt. Justine, a bientöt! Koen de Vries D BenZeker, vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49