n met Goes zorgde voor label in de gang Inspectie hefit extra toezicht medische dienst per direct op Studio Sonérie Figuurcorrectie- en afslonkcenter VIJF VRAGEN OVER STADSVILLA VARIO 4 199.000,- PZC Zaterdag 17 mei 2008 43 Desondanks was het nog een hele klus om Fair Wear-bedrijf te wor den. Westveer: „Net als bij een Iso-certificering is het een moeilijk traject. Je moet door heel wat pro cessen heen. Dat gaat soms best 'Overheidsorganisaties als Defensie, gemeenten en waterschappen vragen erom' ver. Zo moet je kunnen aantonen dat toeleverende bedrijven vol doen aan health and safety-nor- men. Zo kijken ze of er blussers en medicijnkastjes aanwezig zijn en of er aan aids-voorlichting wordt gedaan. Ook informeren ze naar Eisen voor Fairtrade Goes In een Fairtrade-gemeente in de orde van grootte van Goes moet in 70 procent van de ho reca Fairtrade-producten te ver krijgen zijn. Hetzelfde geldt voor 40 pro cent van de giftshops en 20 procent van de vrije tijds-/recreatiebedrijven. Er zouden 5 kledingwinkels en 6 supermarkten fairtrade producten moeten aanbieden, alsmede 6 bedrijven uit de ca tegorie 'overig'. Daarbij kun je denken aan een marktkraam, een bouwmarkt met FSC-hout of een viswinkel. de hoogte van de lonen, of over uren worden uitbetaald, of men sen lid mogen zijn van de vak bond en of sociale lasten worden afgedragen." Conform de Fair Wear-voorwaar- den is nu 90 procent van alle kle- dingproductie van PWG gecontro leerd. „Dat gaan we langzaam op schroeven naar 95 procent." Het Fair Wear-label valt helemaal in het Fairtrade-beleid van de ge meente Goes. Maar zelfs hier ligt nog zendingswerk open voor de Goese werkgroep Fairtrade. De kof fie en thee PWG serveert, is niet van Fairtrade of Max Havelaar. Geld speelt hier een rol. Westveer: „Tja, de prijs zou eerlijk gezegd de enige overweging zijn." Begonnen in Garstang Het publieksinitiatief begon in Groot-Brittannië, waar Gar stang zichzelf in 2000 tot eer ste Fairtrade Gemeente van de wereld bombardeerde. In België is de campagne in middels met succes afgerond. In Nederland zijn Goes, Til burg, Eindhoven, Houten, Leeuwarden en Groningen aan de slag. Goes en Gronin gen willen een Noord-Zuidlijn door Nederland trekken. Meer informatie: www.fairtra- degemeenten.nl, www.ikbenver- kocht.be, www.maxhavelaar.nl, www.wereldwinkels.nl, www.ic- co.nl, www.fairwear.nl, www.fairtrade.nl er lekstroom op de overgang", zegt hij. Hij vreest dat bij de werkzaam heden aan het Zeeuwse spoor meer van dit soort constructies zijn gemaakt. „Dat lijkt me bijna onmogelijk", reageert een woordvoerder van Prorail. „We hebben ook geen mel ding van een storing op dat traject gehad. Het is natuurlijk sneu voor de bewoners, het paard en de eige naresse van het paard, maar het kan bijna niet. De spoorstaven in Nederland zijn de meeste geaarde die je maar kunt hebben." - Thermo Fysische Methode (TFM) - Door gebruik van INFRAROOD AFSLANKCABINE - (snelle vetverbrandfng en huidversteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (+-30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup, armen enz) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Gewaarborgde cm-garantie Gratis en vrijblijvende figuuranalyse Bel snel: 0118-594098 www.studiosanerie.nl Openingstijden: ir.a. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.0Ó i5 00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder Klaverblad Zeeland houdt vanaf maandag een meidactie over vergoedingen door zorg verzekeraars en de helderheid van de voor waarden van zorgpolissen. Naam: Sylvia Tuinder Leeftijd: 40 jaar Woonplaats: Middelburg Beroep: beleidsmedewerker voor het-patiënten platform Klaverblad Zeeland in Goes Wie houdt deze meldweek? „Dat zijn de regionale organisaties die onder de naam Zorgbelang wer ken. In Zeeland is dat Klaverblad Zeeland. De Nederlandse Patiënten en Consumenten Federatie hoort daar ook bij." Waarom is deze meldweek nodig? „We krijgen geregeld klachten van mensen die medicijnen, consulten, behandelingen of hulpmiddelen niet vergoed krijgen van hun zorgverze kering terwijl ze daar wel op gerekend hadden. We registreerden deze klachten wel, maar willen dat nu gedetailleerd doen. Dus met namen van zorgverzekeraars, soort verzekering, namen van hulpverleners en met welke middelen mensen problemen hebben gehad." Wat denken jullie deze week aan problemen op te sporen? „We hopen te ontdekken wat er speelt. Om hoeveel geld het per verze kerde gaat. Of mensen van tevoren hadden kunnen weten dat hun zorg verzekeraar die medicijnen niet vergoedt, of dat de voorwaarden van de zorgverzekeraar voor meerdere uitleg vatbaar zijn. Zijn zorgverleners niet duidelijk over vergoeding? Weten mensen dat ze soms vooraf toe stemming moeten vragen bij hun zorgverzekeraar?" Waar kunnen mensen terecht met hun meldingen? „De meidactie loopt van maandag 19 tot en met vrijdag 30 mei. Mensen kunnen elke dag bellen tussen 9.00 en 13.00 uur met de vrijwilligers bij Zorglnfo Klaverblad Zeeland (0113-212783). De vragenlijst staat ook op de website www.klaverbladzeeland.nl." Wanneer horen we meer van de resultaten van de meldweek? „Dat wordt eind juni, als we de uitkomsten terugkrijgen. Het is een lan delijke meldweek, de Zeeuwse meldingen worden bij die van de overige provincies gelegd. Dan gaan we in gesprek met de zorgverzekeraars. Zij horen op te treden als zaakwaarnemers voor hun klanten en de zorg in te kopen die hun klanten zoeken en nodig hebben." door Marcel Modde MIDDELBURG - Het verscherpt toe zicht op de Geneeskundige Hulp verlening bij Ongevallen en Ram pen (GHOR) in Zeeland is per di rect opgeheven. De Inspectie voor de Gezondheids zorg heeft dat besloten na bestude ring van het plan van aanpak van de Veiligheidsregio en gesprekken gisteren met directie, bestuur en medewerkers van de dienst. De in specteur is gerustgesteld over de wijze waarop het personeelstekort is ingevuld. Die maatregel garandeert een snel le opkomst van geneeskundige hulpverleners in geval van een grootschalig ongeluk of ramp. De paraatheid liet in Zeeland volgens de inspectie te wensen over. Het verscherpt toezicht is bijna een jaar van kracht geweest. De formatie van GHOR-bureau bin nen de Veiligheidsregio is de afge lopen maanden uitgebreid. Daar door zijn in nood het etmaal rond en zeven dagen per week voldoen de coördinatoren beschikbaar. De inspectie heeft aangegeven 'zeer positief te zijn over de voort varendheid waarmee wordt ge werkt aan de kwaliteitseisen. Ook is het vertrouwen uitgesproken in de verdere voortgang van het ver beteringstraject. met het Fair Wear-keurmerk. foto's Ronald den Dekker Goed voor generaties LUXHAUS De nummer 1 in Climatic Gevel-technologie Aktieprijs: Vanaf Energiezuinig en ecologisch Koel in de zomer en warm in de winter door Climatic Gevel-technologie 30 jaar garantie op de constructie Bel 0111-451204 of kijk op www.luxhaus.nl voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45