Buren werkplaats ongerust Dit gedenkbos is geen treurige plek Geef Holland geef, Nachtportier Netanya hoeft alleen op zaterdag cv wc ciilv in je buurt. M2Makelaars.nl Concert op zoek naar woonruimte? of wilt u woonruimte verhuren? www.rotsvast.nl Fancy fair Veere GIRO 5050 Dorpsraad wil gesprek met jeugd Zaamslag w PZC Zaterdag 17 mei 2008 33 VLISSINGEN - De Reünisten Matro- zenkapel van de Koninklijke Mari ne treedt vanmiddag vanaf 14.30 uur op in het atrium van zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. De leden van de kapel komen uit heel Nederland. Er zijn ook acht Zeeuwen bij. Koudekerkseweg en omgeving boos over slechte communicatie. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Een aantal bewo ners van de Koudekerkseweg en Joost de Moorstraat in de Middel burgse wijk 't Zand is ontstemd over de manier waarop de gemeen te met hen communiceert over de komst van een sleutelwerkplaats vlakbij hun woningen. De werk plaats moet komen in de garage van het voormalig tankstation aan de Koudekerkseweg. Een aantal omwonenden is boos omdat ze, na een verzoek aan de gemeente om op de hoogte te worden gehou In 1942 werd haar moeder in het concentratie- en vernietigings kamp Auschwitz vermoord. Nog maar acht jaar oud was haar doch ter toen. Moeder werd opgepakt in een melkwinkel omdat ze zonder Davidster rondliep, vertelt Das berg. Positief als altijd verwachtte haar moeder snel weer thuis te ko men, maar dat gebeurde niet. En zoals dat gaat, leefde Dasberg moe dig verder. Lange tijd zonder ge- denkplek voor haar moeder. „Maar de laatste jaren kreeg ik het gevoel: ze heeft daar recht op. Ik ben apetrots", wijst ze op het bord je dat naast de voor haar moeder geplante boom staat: 'Als aanden ken aan mijn lieve moeder Ruham- ma Baumgarten-Dasberg die in 1942 in Auschwitz vermoord is en die ik mijn hele leven lang heb ge mist! Je dochter Sifra.' den van de plannen, steeds via de krant hierover moet vernemen. De sleutelwerkplaats is bedoeld voor jongeren, die er na schooltijd, tussen vier en zes, en op zaterdag middagen kunnen knutselen aan hun eigen scooters. Ondernemer Pieter Remijn krijgt er de leiding. Hij begint er een reparatiebedrijf voor brommers en neemt vier jon geren in dienst om ze het vak te le ren. Het is de bedoeling na de zo mer open te gaan. Het project is tot stand gekomen op initiatief van de gemeente in samenwer king met de Stichting Welzijn Mid delburg. Het pand is eigendom van de gemeente; Remijn huurt het. Het gaat in principe om een tijdelijk project. Middelburg komt shoarmazaak voor deel tegemoet. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Shoarmazaak Neta- nya aan de Vlasmarkt in Middel burg hoeft maar één nacht per week - die van zaterdag op zondag - een nachtportier in te zetten. Dat heeft de gemeente bepaald. De eigenaar van Netanya had be zwaar gemaakt op de eis van de ge meente dat er een nachtportier aanwezig moet zijn. De gemeente komt Netanya nu voor een groot deel tegemoet door slechts één nacht per week een portier te ei sen. De gemeente verleende Netanya in februari de nachtvergunning voor dit jaar met daarbij een aan tal extra eisen, waaronder de aan wezigheid van een nachtportier tussen 24.00 en 5.00 uur. Netanya is de enige alcoholvrije nachtzaak in Middelburg waarvan dit wordt geëist. De shoarmazaak maakte daarom bezwaar bij de Voorzienin- genrechter en bij de Commissie ZAAMSLAG - De dorpsraad van Zaamslag wil op zeer korte ter mijn een gesprek met de jongeren en hun ouders uit dat dorp om de incidenten van de laatste koningin nenacht te bespreken. Wijkwethouder Frank van Hulle van de gemeente Terneuzen is ge vraagd een dergelijke bijeenkomst te begeleiden. „Door met jongeren uit een bepaalde leeftijdscategorie en hun ouders in gesprek te gaan, kunnen zaken die nu nog onbe sproken blijven wellicht aan de or de komen. Ik denk dat zo'n bijeen komst goed kan zijn voor het her stel van het vertrouwen binnen de dorpsgemeenschap", aldus de wet houder. De dorpsraad en Van Hulle spra ken deze week over de problemen van twee weken terug. Daarbij gaf de dorpsraad aan nadrukkelijk be trokken te willen zijn bij het op stellen van een plan van aanpak. Vijf omwonenden van de garage uiten in een brief aan de gemeente hun ongenoegen over het gebrek aan communicatie over de plan nen. Ze hebben vragen over het project en over wat het precies voor hun buurt gaat betekenen. In de brief schrijven ze ook: 'Wij zijn uiteindelijk verlost van het tanksta tion dat jarenlang overlast heeft veroorzaakt. Een type inrichting dat volgens de huidige inzichten niet in een woonwijk thuis hoort. Wij verkeerden dan ook in de ver- Enkele omwonenden vinden dat ze door de gemeente op de hoogte hadden moeten worden gehouden over de plannen voor een jongerensleutelwerkplaats. Bezwaarschriften van de gemeen te. De rechter wees het bezwaar af; de gemeente niet. Volgens de eigenaren van Netanya is het niet eerlijk dat zij als enige shoarmazaak een nachtportier moeten inhuren en dat zij verant woordelijk wordt gesteld voor de openbare orde. De gemeente vindt echter dat er bij Netanya zoveel klachten zijn over overlast dat zo'n eis gerechtvaardigd is. Toch wordt het bezwaar van de shoarmazaak voor een groot deel gegrond ver klaard: de eis van een nachtportier geldt alleen nog voor de nacht van zaterdag op zondag, wanneer zich de meeste overlast voordoet. Omwonend van Netanya klaagden eerder over rommel op straat, met knoflook besmeurde ramen, onno dig parkeren voor de deur, geluids overlast, ruzies en vechtpartijen. Volgens de gemeente traden de lei dinggevenden van de shoarma zaak hier onvoldoende tegen op. Daarom is er nu de nachtportier. Het verzoek van Netanya om ver goeding van de kosten van de be zwaarprocedure is door de ge meente afgewezen. onderstelling dat er op korte ter mijn woningen voor in de plaats zouden komen.' Wethouder Albert de Vries erkent 'dat het netter was geweest de om wonenden persoonlijk op de hoog te te houden'. Maar volgens hem hoefde dat formeel niet, omdat er geen bestemmingsplanwijziging nodig was. „Waarschijnlijk hebben ze daarom niets meer gehoord. Het idee is trouwens ook bespro ken op wijktafels." De commissie maatschappelijke za ken van de Middelburgse gemeen teraad praat woensdag 18 juni over geld voor de sleutelwerkplaats. De verontruste omwonenden maken tijdens deze vergadering gebruik van hun inspreekrecht. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T 0118 -611412 E. middelburg@rotsvast.nl VEERE - Peuterspeelzaal de Veerse Mopjes in Veere houdt zaterdag 24 mei een fancy fair bij de speelzaal in de Kerkstraat. Van 11 tot 14 uur kunnen er spelletjes worden ge daan, wafels gegeten en tweede hands kinderspullen gekocht. Fenijn Antiek Curiosa antiek - curiosa - brocante kunst - theater wv - tijdschriften/dagbladen - strand Sint Bavodijk 31 4504 AB Nieuwvliet 0117-372377 ferini@zeelandnet.nl openingstijden: elke dag 9-18 uur, woensdag gesloten door Esme Soesman SCHUDDEBEURS - Vier bomen zijn op haar initiatief neergezet. En hoewel het Bos van de Toekomst in Schuddebeurs sinds eind 2003 vol is, koestert de al jaren in Goes wonende Sifa Dasberg de diepe wens daar nog een boom aan toe te voegen. Ter nagedachtenis aan haar oma, die in 1943 in het vernie tigingskamp Sobibor is vergast. Pratende over haar in 1942 in Aus chwitz omgebrachte moeder schie ten bij Dasberg de tranen nog al tijd in de ogen. Toch is de boom die zij vijf jaar geleden voor haar moeder plantte in het gedenkbos bij Schuddebeurs alles behalve een treurige plek. „Voor mij is dit geen begraafplaats. Eerder een eerbe toon." Het meer dan 160 bomen tellende gedenkbos van Staatsbos beheer is Dasbergs 'eigen plekje'. Geef aan de Anjeractie van het Prins Bernhard Cultuurfonds PTins Bernhard f Cultuurfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35