Toch zorg In Nieuwland PZCI29 koopzondag 18 mei WOONPLAZA f MIDDELBURG 42 en 43 37 Aanrijding bij Kortgene Geel Voltooid verleden tijd Boxspring t Eerlijke shirts, koffie, chocola: Goes aast op Fairtrade-status Zaterdag 17 mei 2008 Reddingsplan voor katholieke kerken in Zeeland Tip? redwalch@pzc.nl Conflict tussen Middelburg en Zorgstroom opgelost. door Emile Galon MIDDELBURG - De zorgvernieuwing in Middelburg gaat door, ook in de kleinere kernen van de gemeente. Zorgaanbieder Zorgstroom en de gemeente Middelburg zijn na in tensief overleg met onder andere staatssecretaris Jet Bussemaker (Mi nisterie Volksgezondheid, Welzijn en Sport) en enkele topambtena ren van haar ministerie toch weer tot elkaar gekomen, zo bevestigen wethouder Albert de Vries en di recteur Leon Phernambucq. Onaf hankelijk van elkaar geven ze aan dat dat ook betekent dat de bouw van een nieuw zorgcomplex in Nieuw- en Sint Joosland door kan gaan. Begin dit jaar ontstond onenig heid tussen Zorgstroom en De Vries over de zorgvernieuwing in de gemeente. Volgens Phernam bucq zou het te duur voor zijn in stelling zijn om in een plaats als Nieuw- en Sint Joosland op een kleinschalige manier verpleeghuis zorg aan te bieden. In dat zorgcom plex zouden volgens plan twee wo ningen komen voor elk zes men sen. Phernambucq vertelde dat dat zijn organisatie een verlies van 43.000 euro op jaarbasis zou opleveren. Hij vond dat onverantwoord. Wet houder De Vries toonde zich toen zeer onaangenaam verrast en stel de dat er afspraken waren gemaakt met de zorginstellingen. Onder an dere dat er niet alleen gebouw zou worden in de grotere wijken maar dat er ook kleinere eenheden zou den komen. De Vries en Phernambucq maken komende week precies bekend hoe de nieuwe samenwerking vorm krijgt. De details worden mo menteel nog uitgewerkt. Vooruitlo pend maakte De Vries wel duide lijk dat hij blij is dat de zorgver nieuwing, zoals hij die al jaren voor ogen heeft, toch door kan gaan. Hij liet doorschemeren dat door te schuiven met zorgbudget ten het gelukt is om Zorgstroom zover te krijgen weer mee te doen zodat hij niet op zoek moet naar andere zorgaanbieders om de plaats van Zorgstroom in te ne men. In de hele gemeente komen 33 woonserviceszones met daarbij ook evenzoveel zorgcomplexen. De Vries: „Ze komen dus in elke wijk en ook in elk dorp." De be langstelling voor de zones is vol gens hem zeer groot. ftl Gemeente en Zorgstroom hebben met het ministerie een oplossing gevonden voor het financieren van zorgcomplexen in de kleinere plaatsen. VLISSINGEN - Nou hè hè... Eindelijk! Het in Vlissingen zo verguisde Dokkershavendoek is gisterochtend van de Timmerfabriek gehaald. En meteen hingen de hoogwer kers er een nieuw tegenaan. Van weliswaar hetzelfde ontwerp, maar dan met de échte naam van de nieuwe woonwijk op het Scheldeterrein: Scheldekwartier. Nog in frisse blauwe letters ook. Klaar om maandag de Plas- terk-miljoenen in ontvangst te nemen, foto Ruben Oreel PZC wedstrijd voor scholieren: Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Kijk op www.pzcopschool.nl onder voor de koningin KORTGENE - Op de kruising van de Oost Westweg en /ie Deltaweg bij Kortgene zijn gisteren rond 15.45 uur twee personenauto's op elkaar gebotst. Een 72-jarige man uit de gemeente Veere, komende over de afrit van de ie Deltaweg uit de richting Goes, verleende geen voorrang aan een 42-jarige bestuurder uit Goes, die van links kwam. Bij de aanrijding raakte niemand gewond. Wel liepen beide auto's ernstige schade op. Welkom in het'groenste'warenhuis van Nederland! Geopend van 12:00 tot 17:00 uur Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 "MJ (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) ^2 Donderdag en Vrijdag koopavond Jg 1 1 Kijk voor meerinformatie op www.intratuin.nl intratuin zeeuwse Tip? redactie@pzc.nl Om hun nicotinebehoefte te ver vullen moeten de rokers op het bureel elke dag de trappen af, de deur uit naar buiten. Zo ook de ze week met dat schone weer. Voor één van hen was die tocht begin deze week een crime. Met zijn felgele zomertrui trok hij de aandacht van zowat alle vliegen de medewezens. Zo gauw hij bui tenkwam werd-ie bedekt onder een deken van wriemelende beest jes. De oudste roker kon er wel om lachen. Wie doet er nu toch zo'n felgeel truitje aan!" Enkele dagen later ging de oudste roker de trap af voor zijn paf. Zonder te beseffen dat hij dit keer een geel overhemd droeg. Eenmaal buiten kwam dat besef snel. 1 naast Hotel Ameville Elke re zondag van de maand geopend! Cratis parkeren! "frendhopper. collection IttfdGoedSlapen www.woonplazamiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31