Checkpoint moet dicht 'Delta-dividend voor slachtoffers rampen' PZC Politie leest op afstand mee met chattende en mailende verdachte Aanrijding met vorkheftruck ontregelt treinverkeer •k 15° HET WEER: Regen Zaterdag 17 mei 2008 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 115 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Burgemeester Lonink wil coffeeshop halfjaar sluiten. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Coffeeshop Check point gaat zes maanden dicht. Dat wil burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Daarnaast moet het ca fé en het restaurant van naam ver anderen. Volgens Lonink vergroot Checkpoint met het café en het restaurant de aantrekkingskracht en daar wil hij een einde aan ma ken. De voorgenomen sanctie is een di rect gevolg van het overtreden van de gedoogvergunning voor ver koop van softdrugs vorig jaar. Op t juni deed justitie een inval bij Checkpoint. Daarbij werd een voorraad van 4,5 kilo softdrugs aangetroffen, waaronder 3.610 joints. De landelijk vastgestelde maximaal toegestane voorraad is 500 gram. Lonink is blij dat het on derzoek van justitie is afgerond en dat hij nu kan optreden. „We kon den het afgelopen jaar niets doen en dat tastte het rechtsgevoel in de samenleving aan." De burgemees ter baseert zich bij het voorgeno men besluit op de wet Damocles. Deze wet reguleert de verkoop, af levering en verstrekking van drugs. De sanctie op het overtre den van de regels voor hoeveelhe den drugs is zes maanden sluiting. De sluiting moet in juli of augus tus ingaan. Checkpoint heeft twee weken om op het voorgenomen- besluit te reageren. Woordvoerder Frank Deij van Checkpoint wil geen commentaar Wegens het overtreden van de gedoogvergunning voor verkoop van softdrugs moet de Terneu- zense coffeeshop Checkpoint een halfjaar dicht. geven. „Ik kan er inhoudelijk hele maal niets over zeggen, omdat ik de stukken van de gemeente net binnen heb." Deij zegt dat Check point de komende twee weken wil benutten om te beslissen wat de coffeeshop zal doen. Eind mei is er een besloten hoorzitting. Lo nink: „We leven in een rechtsstaat, dus we moeten hoor en weder hoor toepassen." Begin juni wordt het besluit definitief Lonink moet daarbij laten meewegen wat de ge volgen van sluiting zijn. „Ik denk daarbij aan de orde en veiligheid in de binnenstad van Terneuzen. pagina 3: commentaar Volkstuin stijgt in populariteit GOES - De volkstuin stijgt in waar dering. Het beeld van oudere schofFelaars verschuift ook in Zee land steeds meer naar jongeren en vrouwen met groene vingers. Ze worden aangemoedigd door ge stegen voedselprijzen en de voor keur voor onbespoten groenten. Volgens de belangenorganisatie van volkstuinders AWN zien ook gemeenten steeds vaker de waarde van volkstuincomplexen in en worden die locaties na verloop van tijd lang niet meer automa tisch geofferd voor woningbouw. pagina 2/3: eigen voedselparadijsje Beperkte visserij op mosselzaad toegestaan DEN HAAG - Minister Verburg heeft onderzoeksinstituut Imares giste ren toegestaan beperkt mosselzaad te vissen in de Waddenzee. Alleen voor het onderzoek naar de effecten van mosselzaadvisserij op de Waddennatuur mag worden ge vist. Mosselkwekers mogen voor Imares 0,75 miljoen kilo zaad op vissen en op kweekpercelen in de Waddenzee verzaaien. In februari verbood de Raad van State voorlo pig de commerciële mosselzaadvis- serij, omdat onduidelijk is of daar door natuurschade ontstaat, pagina 35: natuurclubs met tegenzin akkoord EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 12 en 13; Beurs: 16; Economie: 17 en 19; Bui tengebied: 21 t/m 23; Weer: 26; Strips: 27; Agenda: 41; Cultuur: 44 en 45; Sport: 47 t/m 53; Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Me dia met daarin Televisie: 60 t/m 63. DE Hacken is crimineel reageer op www.pzc.nl UW 'g i Zeeland Nazomerfestival moet zichzelf kunnen bedruipen W— 45% jönëëns ~~~~1 55% aantal reacties: 689 DEN HAAG - De politie hackt gere geld computers van verdachten. Door op afstand in te breken op computersystemen kan de politie de harde schijven doorzoeken, op zoek naar belastend materiaal. Ze kan onder meer foto's bekijken, mails lezen en meekijken met chat-gesprekken. Dat blijkt uit gesprekken met diver se bronnen rond de politie. De raad van hoofdcommissarissen be vestigt gebruik te maken van deze vergaande opsporingstactiek. „We moeten kijken welke opsporings methode past bij de steeds verder voortschrijdende technologie. Dit valt daaronder", aldus een woord voerder van de raad. Hij bena drukt dat de politie in nauw over leg met justitie opereert. De poli tie maakt onder meer gebruik van 'trojan horses', dit zijn speciale pro grammaatjes die ongemerkt op een computer worden geïnstal leerd en de politie van binnenuit toegang geven tot het systeem. pagina6 en 7: gluren met webcam door Ben Jansen MIDDELBURG - Het dividend dat de provincie van energiebedrijf Delta krijgt, moet deels naar de slachtof fers van de cycloon in Myanmar en van de aardbeving in China. „Kan best", vond Gert-Jan Bouter- se van de SP gisteren in de Staten van Zeeland, „want we hebben het over een winstuitkering van 28,6 miljoen euro. Da's een gi- ga-bedrag, waar we best wat van kunnen missen." Hij had het over een 'aanzienlijke' bijdrage voor de bestrijding van de gevolgen van de rampen. Uit de eerbiedige stilte die na Bouterses woorden viel, bleek dat de andere Statenleden zijn opvatting deelden. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA) verzekerde dat het dagelijks provinciebestuur dinsdag de sug gestie van Bouterse serieus zal be spreken. mm3 ÈF Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555547 De Vier Vrijheden van Roosevelt en Zeeland Spectrum 1 t/m 9 RIJSWIJK - Een intercity botste gisteren tegen een vorkheftruck en dat had grote gevolgen, ook al vie len er geen gewonden. Het treinverkeer tussen Rot terdam en Den Haag was gisteren door het ongeluk een groot deel van de dag ontregeld. Ook de interci ty tussen Amsterdam en Vlissingen ondervond hin der van de botsing, die zich voordeed op een spoor wegovergang tussen Delft en Rijswijk. De heftruck was daar midden op het spoor stil komen te staan. In de trein zaten circa driehonderd passagiers. Zij moch ten uit veiligheidsoverwegingen pas na tweeënhalf uur overstappen in een andere trein. Spoorbeheerder Prorail verwachtte gisteravond dat het treinverkeer vanmorgen (zaterdag) weer normaal is. foto Sander Koning/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1