oonoori Wj 40 jaar zorg df 1 2 I Zaterdag 17 mei 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Muis en Leeuw Net als columnist Willem van Dam (PZC, 15 mei) probeer ik af en toe wat nieuws via Omroep Zeeland op mijn scherm te krij gen. Sinds de nieuwe programme ring wordt het Zeeuwse nieuws ge lijk met het NOS journaal van 18.00 uur uitgezonden en de we reld gaat dan vóór Zeeland. Wat later op de avond probeer ik het nog een keer. Ik krijg dan meestal een lichtblauw beeld dat beweegt en op de achtergrond hoor ik een paar vrouwen Om roep Zeeland schreeuwen. Het ge luid lijkt uit een Oostenrijkse kel der te komen. En heel vaak zie en hoor ik twee volwassen mannen rare sprongen en vreemde geluiden maken. Dat zijn Muis en Leeuw. Wat ze doen weet ik niet, daarvoor kijk ik te kort. Lekker dat er laat op de avond op de radio Met Het Oog op Morgen is. Gewoon goede radio voor vol wassenen. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes ProRail Dankzij het gedram van spoorbe- heerder ProRail, dat beslist een dubbelbaans geëlektrificeerd spoor wilde vanaf het Sloe, is gekozen voor de oplossing, die nu groten deels gereed is. Een eenvoudiger oplossing van een enkelbaans spoor vanaf Heinkenszand langs de Zuidzijde van de A58 werd on voldoende geacht, omdat dit om streeks 100 miljoen euro zou kos ten. ProRail is nu nagenoeg klaar om het containerverkeer van, straks mogelijk drie terminals te verwer ken, maar de stad Goes zit volop in de problemen, want er is na tuurlijk niet genoeg geld voor een bevredigende oplossing van geluid en trillingen voor de traverse van Goes. De klok terugdraaien kan niet meer, maar ik voorspel, dat over ui terlijk tien jaar er toch een nieuw spoor zal worden aangelegd ten zuiden van Goes. Maar dan hebben we al heel wat geluidshinder en trilingen moeten verduren. Aad J. de Beijer Dwarsweg 4, 's-Heer Arendskerke Jazzfestival 2 Vorig jaar stonden er negatieve in zendingen omtrent het nieuwe Jazzfestival te Middelburg in deze rubriek. Ik heb destijds getwijfeld of ik een brief zou inzenden om dat het festival bij de eerste oplage al mijn hart gestolen had. Of er sprake is van oud zeer bij oud orga nisatoren weet ik niet. Dit keer reageer ik wel. Ik wil de organisatie bedanken voor het ge weldige festival. De sfeer op het Abdijplein was wederom gewel dig. Het geluid was super geregeld en de programmering was zeer bij zonder geslaagd. Van een in het begin nukkige Ar chie Shepp tot een swingende Ma- ceo Parker die notabene in Middel burg optrad. Ik vind dit zeer bij zonder en prijzenswaardig. Het be zoekerstal was misschien aan de la ge kant, ik hoop dat de organisatie uit de kosten komt. Ik zelf heb in ieder geval drie da gen genoten van het festival. Ik hoop dat er volgend jaar weer zo'n mooi festival kan staan en dat er dan alleen positieve reacties in de krant zullen staan. Rob Hettema Everingseweg 10, Oudelande Jazzfestival 3 Hierbij reageer ik op de brief van de heer Borgreve. Als ik het zo lees is deze heer een oude stijl jazzlief hebber, waar niets op tegen is. Het enige wat ik hier in zijn stuk proef is dat erna de Dixieland en New Orleans niets meer komt. Deze meneer moet gewoon zijn strooien hoedje opzetten en een glas bier nemen en niet te verge ten 'de paraplu', en lekker door de stad gaan lopen. Want het zal je toch gebeuren dat er iets verandert in de muziek of organisatie. Openstaan voor vernieuwing dat is het laatste waar je op zit te wach ten, hakken in het zand dus. Deze meneer heeft waarschijnlijk ook nog een postduif in plaats van een Agathos bestaat 40 jaar! Dit bijzondere jubileum geven we kleur met een jubileum concert in Goes. U bent daarbij van harte welkom! Bestel gratis toegangskaarten met de bon of via info@agathos-thuiszorg.ni. Vermeld in uw e-mail duidelijk naam, adres, woonplaats én het aantal gewenste kaarten voor het concert van uw keuze. Stuur mijtoegangskaarten voor het concert in Naam:Straat:.... Postcode:Woonplaats:i i Ik wilrolstoelgeschikte plaatsen reserveren 1 Opsturen zonder postzegel naar: Agathos, Antwoordnummer 824, 2900 WB Capelle a/d IJssel mobiele telefoon. Laat staan een computer. En als meneer de recensie had gele zen, had hij daaruit kunnen verne men dat de organisatie zich niet verschuilt achter het weer, maar in zet op een meerjarenplan. Dus kortzichtigheid alom. En om met een spreekwoord te eindigen: de beste stuurlui staan aan wal. Irma Klooster Zacharias Jansenstraat 15, Middelburg Clubliefde Clubliefde... soms vraag je jezelf wel eens af of dat nog wel bestaat. Het lijkt wel of voetballers over het algemeen net zo gemakkelijk een andere kleur shirt aantrekken dan waar zij oorspronkelijk in be gonnen zijn. Dinsdag 13 mei stond in de PZC vermeld dat de gebroe ders Dennis en Gérard de Nooijer kozen voor hun club RCS uit Oost-Souburg in plaats uit te ko men voor het Zeeuws elftal tegen Sparta uit Rotterdam waar zij ooit hun profcarrière begonnen. Zij vin den hun RCS belangrijker in deze situatie, omdat zij in de nacompeti- tie mag strijden voor promotie naar de eerste klasse. Wellicht een goed voorbeeld, en tevens voor al le andere voetballers eens iets om over na te denken. Over clubliefde gesproken, het blijkt nog te bestaan. Dennis en Gérard, voor jullie een dikke pluim. Adrie van den Berge Wilgenstraat 76, Oost-Souburg Kinderopvang In de PZC van 16 mei wordt het kinderopvangprobleem niet in de historische context belicht. Tot 1975 was één kostwinner voldoen de om een gezin met twee a drie kinderen te verzorgen. De kosten voor uitwonende studenten wa ren volledig aftrekbaar. Daarna was het beleid gericht op volledige arbeidsparticipatie van vrouwen onder de vlag van eman cipatie. Dat kon alleen door lonen niet mee te laten groeien in relatie tot de sterk stijgende kosten voor levensonderhoud. De combinatie van meer werknemers tegen lage re lonen is een economische kata lysator. Nu kan vrijwel geen enkel gezin zonder twee inkomens. Nuchter gesteld: in twintig jaar zijn dus de salarissen omlaag ge bracht in relatie tot het gezinsbud get. Moederschap wordt in onze maatschappij gestraft: en onder schat qua economische waarde. Een thuismoeder met kinderen tot 5 jaar dient inkomen te krijgen, zonder de bemiddeling van du bieuze bureautjes, die miljoenen consumeren. En kinderopvang van oudere kinderen is een zaak voor de overheid, die immers met diezelfde moeders graag de econo mie wil aanjagen. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Prostitutie De overheid'zal onderzoek doen naar illegale prostitutie in bekende hotelketens langs de snelweg, is te lezen in de PZC van 14 mei. Ook wordt mensenhandel vermoed. Mijns inziens, is er bij prostitutie altijd sprake van mensenhandel; immers de klant, of gast zo u wilt, huurt voor een bepaalde tijd of klus een menselijk lichaam en dat is handel. Waarschijnlijk de oudste in de ge schiedenis. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen www.agathos-thuiszorg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12