i5 spectrum Het mannelijk lid in gestrekte stand RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE 'stamgast' Marjan Berk PZC Zaterdag 17 mei 2008 Dit is de tijd van de pre-vakantie. Was het vroeger de paasvakantie, dan is het nu de voorjaarsvakantie in mei die aan de Grote Zomervakantie voorafgaat. Oma wordt ingezet als logeeradres, maar oma moest ook optreden op 'Broadway Den Hoorn 2008', het twee-jaarlijkse huiskamertheaterfestival op Texel, waarbij het kleine dorp Den Hoorn zich nu al twintig jaar manifesteert als podium voor ge vestigd en aanstormend talent voor alles wat zich in de Nederlandse kleinkunstarena beweegt. Los van de artistieke prestaties die daar gedurende drie dagen in 35 huiskamers vier keer per avond wor den geleverd, moet het van mijn hart dat de orga nisatie van dit alles respect afdwingt en uitblinkt in perfectie. En dat alles op vrijwillige basis. Ik mocht ook weer meedoen en zo kwam ik dit jaar terecht in het kleinste en misschien wel oudste huisje in Den Hoorn, het zeventiende eeuwse voormalige loodshuisje van de familie Van Dapperen, die de voorkamer had gestoffeerd met 25 klapstoelen en een stoel voor mij. Op twee avonden vier maal een half uur mocht ik het pu bliek bezighouden en alle vier de voorstellingen waren tot de laatste poppenstoel bezet. Het aardi ge van dit festival is, dat iedere deelnemer twee avonden optreedt en één avond de kans krijgt om zelfkennis te nemen wat er verder nog aan origi neel, nieuw of gevestigd talent speelt. Als verster king had ik mijn tienjarige kleinzoon Leander mee genomen, die zijn grootje bewaakte en van artistie ke adviezen voorzag ('Oma, je kunt de tweede keer beter eerst dat ene verhaal over die betaal cheques doen en daarna dat stuk over je bontjas!') Bovendien rekent hij bij belangstellenden na af loop de meegebrachte boeken af en zorgt er voor dat ik ze signeer. Zelf gingen we met zijn tweeën de eerste avond een kijkje nemen bij nieuw en enigszins gevestigd talent. We troffen het. Tijdens het eerste optreden belichtte een dame met schit terende stem en even schitterende pianist in een half uur het ongerief aan haar 'doos', veroorzaakt door het zitten op een nieuw model fietszadel. De oren van mijn kleinzoon zijn al lang gewassen door alle uitingen in de moderne media over on- dergordelse zaken, die keek daar niet van op. Daar na namen wij een kijkje bij de voorstelling van een al meerdere malen gelauwerde cabaretier, die ons een half uur lang op niet mis te verstane wijze over de kuren van zijn voortplantings- en piasap paraat onderhield, ook wel '1..1' genoemd. Mijn kleinzoon, vanwege zijn formaat in deze huiska mer op de eerste rij gezeten (anders keek hij maar tegen ruggen en hoofden van volwassenen aan!) kreeg nu zo aanstekelijk de slappe lach, dat hij het publiek wist mee te slepen. Maar na afloop sprak hij: „Oma, jij behandelt dit lichaamsdeel toch een beetje beschaafder! Jij hebt het tenminste over 'de mannelijke anatomie in gestrekte stand!'" Daarnaast was het weer zo schitterend, dat we overdag genoten van het strand, de tochten met de gehuurde fietsen en het bezoeken van een tot expositieruimte ingerichte 'boet' schapen- schuur), waar ik bezweek voor zeven stenen meer koeten van keramiste Ellen de Vries. Mijn klein zoon ging ogenblikkelijk papiertjes met de namen van zijn neefjes en nichtjes er opplakken en bin nenkort zal deze meerkoetenfamilie in mijn Kalen- bergse tuin aan de slootkant prijken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 129