Wang In Han Beatrix bijgepraat over ontvolking Miljoenen Chinezen dakloos Reis zaterdag 17 en zondag 18 mei met 40% korting door heel Zeeland met de trein! De mooiste momenten beieef je opnieuw bij NostalgieNet We rijden weer! Wij nodigen u uit het nieuwe spoor te testen. Balkenende en Verhagen naar Bush Kat en muis zetten Tirana in het donker Ga mee! Zweed verkoopt eigen vrouw als seksslavin Poetin zou macht nog niet uit handen geven 1 O I Zaterdag 17 mei 2008 PZC NostalgieNet is dé Nederlandse tv-zender over al die mooie en bijzondere momenten van de jaren 50,60 en 70 en 80, Gewoon te ontvangen op de kabel in bijna heel Nederland. Ook NostalgieNet kijken? Vraag ernaar bij uw kabelexploitant of kijk voor een voorproefje op www.nostalgienet.nl H NOSTALGIE fL LmI NET 'de kilometer des doods' noemt. „Er zijn alleen nog bergen puin, duizenden mensen liggen er on der", vertelt hij, terwijl hij auto's tegenhoudt vol met wanhopige mensen, die willen gaan zoeken naar hun familieleden. „Hier is niets meer, het heeft geen zin hier te komen. Het is levensgevaarlijk door de naschokken en de gassen in de lucht. Sorry dat ik het zeg, maar er hangt hier een giftige lucht." Het is de lucht van de do den. Mensen zijn bezig de bergen puin met hun handen te ruimen, hopend hun bekenden te vinden. Anderen zitten verslagen aan de straat. Bijna iedereen draagt een stofinasker, om zich te bescher men tegen de scherpe geur en het dikke stof in de lucht. Voor de school spelen vier jochies met hun masker. Het zijn de enige kinderen tussen de groep wanho- 'Hier is niets meer, het heeft geen zin hier te komen. Het is levensgevaarlijk' KURESSAARE - Zoek de verschillen. Dat is de opdracht die koningin Beatrix zich heeft gesteld bij de trits staatsbezoeken aan de Balti- sche staten. Gistermiddag sloot ze haar driedaagse reis naar Estland af Over een maand wordt ze ver- wacht in Litouwen. Letland be zocht ze in 2006. 1 Op de slotdag van haar bezoek aan Estland reisde Beatrix naar het ei land Saaremaa. In het kasteel van de hoofdplaats Kuressaare werd het koninklijk gezelschap bijge praat over de toenemende ontvol king, die de kwaliteit van het le ven op het slechts 35.000 mensen tellende eiland bedreigt. Zeventig jaar geleden had Saaremaa nog 64.000 inwoners. Na het herkrij gen van de onafhankelijkheid in 1991 zijn vooral veel jongeren weg getrokken. Een probleem overi gens dat in de buurlanden Letland en Litouwen nog veel groter is. He le dorpen zijn ontvolkt, alleen be jaarden wonen er nog. Een won- dermedicijn tegen die trek naar de grote steden en het door het lid maatschap van de EU toegankelij ker buitenland is er niet, zo hoor de koningin Beatrix. Dat Saaremaa veel heeft te bieden, kreeg de ko ningin in vogelvlucht te zien, al werkte het weer voor het eerst tij dens het staatsbezoek niet mee. Officiële dodencijfer door aardbeving bedraagt 22.069. PEKING - Meer dan 4,8 miljoen mensen zijn in de Chinese provin cie Sichuan dakloos geworden door de aardbeving eerder deze week. Dat maakte vicegouverneur Li Chengyun van Sichuan gisteren bekend. Volgens de functionaris zijn in zijn provincie 4.807.200 mensen gedwongen een tijdelijk onderko men te zoeken. Maar in aangren zende provincies zijn nog eens tienduizenden mensen dakloos ge worden. Zo verloren in een dis trict van de provincie Gansu 50.000 mensen hun huis. De autoriteiten vrezen dat de aard beving met een kracht van 7,9 op de schaal van Richter meer dan 50.000 mensen het leven heeft ge kost. Het officiële dodental staat in tussen op 22.069, aldus het persbu reau Xinhua. De Europese Com missie heeft twee miljoen euro noodhulp uitgetrokken voor over levenden van de aardbeving. De Nederlandse regering heeft beslo ten een half miljoen euro ter be schikking te stellen. Brussel en Den Haag geven daarmee gevolg aan een speciaal verzoek van de Chinese regering en het internatio nale Rode Kruis. Het Rode Kruis heeft in totaal 12 miljoen euro no dig om honderdduizend mensen in het rampgebied te voorzien van voedsel, drinkwater, medicijnen, tenten, warme kleding en dekens. Han Wang heeft geen nieuwe generatie meer. Onder het puin van de totaal verwoeste school liggen honderden kinderen. door onze correspondent Remko Tanis Vier dagen na de hevige aardbeving maakt hoop in China plaats voor rouw. Overal worden do de lichamen onder het puin gevon den. Dou Ming Hong staat al drie dagen voor de berg puin van wat tot maandagmiddag 14.28 uur de school was van haar 12-jarig zoon tje Feng. Haar hoop om hem weer te zien, verandert langzaam in angst voor het ergste. Donderdagochtend is er voor het laatst een leerling levend gevon den. Het aantal dode kinderlicha men dat uit het puin wordt ge haald, is vele malen groter. Af en toe gaat Dou (38) naar de tent die zij met dertig anderen deelt, en probeert te slapen. „Maar hoe kan ik slapen, als ik weet dat mijn enig kind daar ligt", wijst zij naar het verwoeste gebouw. „Ik ben naar de school gerend toen de beving begon. Het gebouw was al ingestort. Dit is te verschrikkelijk om waar te zijn." Op de enkele muur die nog over eind staat, is op het schoolbord de les geschreven waar een klas mee bezig was toen de aarde begon te beven. Nu liggen de leerlingen be dolven onder het beton. Zeker ze venhonderd van de duizend kinde ren worden hier vermist. Mensen die vastzitten, overleven meestal niet langer dan 72 uur na een be ving. Die tijd is hier al verstreken. De school in Han Wang, een volle dig verwoest dorp, staat halverwe ge een weg die een politieagent DEN HAAG - Premier Jan Peter Bal kenende en minister Maxime Ver hagen van Buitenlandse Zaken brengen van 5 tot 8 juni een be zoek aan de Amerikaanse hoofd stad Washington. Op 5 juni worden zij op het Witte Huis ontvangen door president Bush. Gespreksonderwerpen zijn onder meer de internationale politieke si tuatie, waaronder de ontwikkelin gen in Afghanistan, en de econo mische samenwerking tussen de VS en Nederland. TIRANA - Een kat die jacht maakte op een muis in het belangrijkste elektriciteitsstation van de Albane se hoofdstad Tirana is er de oor zaak van dat delen van de stad 72 uur zonder stroom hebben geze ten. Dat maakte het elektriciteits bedrijf gisteren bekend. De kat en muis raakten elektrici teitskabels, verklaarde een woord voerster van het bedrijf „We heb ben foto's van de geëlektrokuteer- de dieren gemaakt, want dit heb ben we nog nooit meegemaakt", voegde zij eraan toe. pige ouders, die toekijkt hoe de ste nen één voor één worden wegge- tild. Dit is ook geen plek voor kin deren. Een plek waar ouders be zwijken, als het lichaam van hun kind uit het puin wordt gehaald. Een vader kan niet meer staan als hij ziet hoe zijn dode zoon wordt weggetild. Twee anderen grijpen hem onder zijn armen, proberen hem te dragen. Zijn benen sleuren slap over de grond, terwijl hij on gecontroleerd huilt en schokkerig kreten uitslaat. Voor velen was het kind onder het puin hun enige zoon of dochter. Vaders en moeders rouwen er nu openlijk. Er klinkt gehuil en ge schreeuw. Velen zitten wezenloos op straat. Zij beseffen dat het puin een tombe is geworden. Hun re den om te leven is weg. Hoe lang MOSKOU - Premier Vladimir Poe- tin, tot voor kort nog Russisch pre sident, heeft een nieuw uitvoe rend overheidsorgaan, het presi dium, opgericht dat volgens hem de regering beter laat functione ren. Het bestaat uit zeven van Poe- tins vice-premiers en zeven minis ters uit het kabinet van president Medvedev. Analisten zien de stap van Poetin als een signaal dat hij voorlopig de macht niet uit han den geeft. Volgens ex-premier Kas- janov herinnert de term 'presi dium' aan de Sovjet-periode. STOCKHOLM - Een Zweed heeft zijn 19-jarige verstandelijk gehandi capte vrouw als 'seksslavin' aan ze ker honderd mannen verkocht. De 44-jarige man moet onder meer wegens mensenhandel en soute neurschap voor de rechter verschij nen. De man huwde de vrouw vo rig jaar en bood haar direct daarna aan op internet voor seksuele dien sten. Twee mannen van 35 en 37 zijn wegens medeplichtigheid aan geklaagd. De hoofdverdachte staat ook terecht wegens de verkrach tingvan minderjarige meisjes. Treinkaartjes met 40% korting zijn verkrijgbaar bij de NS-kaartautomaat of bij een NS-verkooppunt. Deze aanbieding is alleen geldig op 17 en 18 mei 2008 in de trein op het traject Vlissingen - Roosendaal v.v.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10