De Bourgondiër is niet bourgondisch Reddingsplan voor katholieke kerken $mak m ZOith t$eooi*deCin$ Omleiding door Delta Tour HETELUGHTVERWARMING Emblemen weg PZC Zaterdag 17 mei 2008 j 37 In de Smaak van Edith en Raymond willen de redacteuren Edith Ra makers en Raymond de Frel deze maand genieten van lekker eten in restau rants met zicht op water. Edith koos voor De Bourgon diër aan de boulevard in Vlissingen. Na een dag zonnen en werken in de tuin kijken we uit naar een avondje uit eten bij De Bourgon diër. De buitenlucht en de bedrijvigheid hebben onze eetlust opgewekt. We krijgen een plaatsje aan de zijkant van het terras onder de luifel. Het uitzicht over de zee is daar iets minder mooi dan op de kop van het terras, maar we kunnen daar de frisse avondlucht een avond lang weer staan. Yuri, een van de ervaren personeelsleden, ont vangt ons charmant en serveert bij het aperitief- je broodjes met olijfolie en boter. Zijn collega Kim vult hem aan. Zij heeft schwung en voor ziet alle kleinere gasten van kussentjes in de rug voor de diepe terrasstoelen. De amuse van een borrelglaasje gazpacho volgt, een hapje gerookte paling en een moussje van zalm met een vleugje wasabi. Mooie hapjes, klein, maar fijn en ver zorgd, daar houden we van. Toch zullen we daar later op de avond van te rugkomen. De menukaart van De Bourgondiër doet ons wa tertanden. We kiezen voor het Menu du Marché van 33,00 euro en een kreeften menu van 59,50 euro. We hebben vertrouwen in de keuze van de keuken en met Kim en Yuri zal het wel goed komen. Maar vanaf dat moment treedt een kentering in. We zien het ene na het an dere personeelslid voorbij lopen. Jong en schuchter bovendien. Yuri en Kim zijn duidelijk hun leermeesters, maar zelfs voor hen is het veel van het goede om vijf jon ge meiden tegelijk te bege leiden. Vrij snel is duidelijk Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: Onder de luifel en desnoods onder de warmtelampen kun je het buiten lang uithouden en is het aangenaam verblijven. Conclusie: We kregen het gevoel dat de keuken de vraag niet aan kon en dat er te weinig was ingekocht. Een uur na het hoofdgerecht kregen we het toetje. Wellicht dat een andere, minder populaire avond om uit eten te gaan dan pinksterzondag geschikter is voor een etentje bij De Bourgon diër. dat deze jonge garde niet past bij een restaurant dat bekend staat bovengemid deld te zijn. Een duo van zalm en een asperge volgen bij het me nu van de markt. Het kreeftenmenu begint met een taartje van Ooster- scheldekreeft, aangemaakt met koriander en een tar- taartje van coquille St. Jacques en sereholie. De coquille is rauw, de hoeveelheid van beide voor gerechten zeer bescheiden. De nouvelle cuisine is schijnbaar nog niet passé. De voorgerechten hebben de eetlust geprikkeld en we kijken uit naar de dorade met garnaaltjes, de coquille en lamsoor die bij het Menu du Mar ché horen. Het hoofdgerecht van het kreeftenmenu bestaat uit Oosterscheldekreeft met gegrillde tarbot en kreeftensaus. Het klinkt mooi, het bord is crea tief opgemaakt, maar het is karig. Het vlees van de Oosterscheldekreeft komt uit een schaar. De hoofdgerechten hebben veel weg van een tussen gerecht, ze zijn niet in balans. De toetjes kunnen dat gevoel van onvolledigheid niet wegwerken. De sabayon van rood fruit (vooral aardbeien) met erg veel citroen is min der geslaagd dan het sorbet ijsje met in basilicum ge marineerde ananas, met een granité van limoen. Maar De Bourgondiër heeft niets bourgondisch meer. We gaan na drieën half uur tafelen nog met zin in eten van tafel. Dat onbevredigde gevoel moet het koksteam zijn eer te na zijn. onvoldoende matig voldoende goed uitstekend Restaurant de Bourgondiër, Boulevard Bankert 280, 4382 AC in Vlissingen. tel: 0118-413891, fax. 0118-416185. Website: www.de-bourgondier.nl. E-mail: info@de-bourgon- dier.nl Elke dag geopend vanaf 11.30 uur. Keuken ge opend: Grote kaart 12.00 tot 14.00 18.00 tot 21.00 uur. Kleine kaart 12.00 tot 17.00 uur. Woensdag geslo ten. Pinnen kan. Het terras van De Bourgondiër in Vlissingen. foto Ruben Oreel Plan van provincie Zeeland en bisdom Breda. door Harold de Puysseleijr HULST - De provincie Zeeland wil samen met het bisdom Breda dit najaar een plan maken voor het be houd van de rooms-katholieke kerkgebouwen. Dat zei gedeputeerde Harry van Waveren (cultuur) gistermiddag tijdens de Zeeuwse openingsmani- festatie van het jaar van het reli gieus erfgoed in de Willibrordusba- siliek in Hulst. Volgens Van Wave- ren maken de kerken met de streekeigen bebouwing, bescherm de dorpsgezichten en bijzondere landschappen van Zeeland iets bij zonders. Sterker nog, aldus de ge deputeerde, de kerken zijn niet weg te denken van de Zeeuwse ho rizon. De gedeputeerde merkte op, dat het religieus erfgoed wel onder druk staat. Voortschrijdende ont kerkelijking bezorgt de geloofsge meenschappen financiële zorgen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn die pro blemen vooral bij de katholieke kerken groter dan in de rest van de Volgens Van Waveren maken de kerken met de streekeigen be bouwing, beschermde dorpsge zichten en bijzondere landschap pen van Zeeland iets bijzonders. provincie. „Het behoud van histori sche kerkelijke gebouwen gaat de draagkracht van de locale geloofs gemeenschappen mijlenver te bo ven. Daarom heeft de provincie sinds vorig jaar een subsidierege ling voor de restauratie van rijks monumentale kerken die tevens rijkssubsidie ontvangen." In aanvulling op dat beleid wil de provincie zich speciaal gaan inzet ten én gaan investeren in het be houd van de katholieke kerken in Zeeland. „We moeten ons realiseren dat de provincie met de door mij ge noemde mogelijkheden niet in haar eentje de oplossing kan bie den voor de instandhouding van oude kerkgebouwen. We moeten samenwerken en gezamenlijk naar oplossingen zoeken." Van Waveren zei in dat verband te verwachten dat ook het Rijk zijn steentje bijdraagt, 'veel steentjes zelfs'. De gedeputeerde hoopt en verwacht dat het Rijk de toezeg ging in het regeerakkoord om extra aandacht te gaan besteden aan religieus erfgoed dit jaar 'daad krachtig handen en voeten geeft en hiervoor middelen beschikbaar stelt'. Van Waveren verwacht dat het Rijk daar op 11 december meer dui delijkheid over geeft bij de landelij ke en provinciale afsluiting van het jaar van het religieus erfgoed in de Abdij van Middelburg. [brink Onderhoud j j 24h service Vervanging Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenbergen.nl HULST - De gemeente Hulst leidt vrijdag 13 juni tussen 15 en 21 uur het verkeer richting binnenstad van Hulst in andere banen. Die dag wordt de proloog verreden van de Delta Tour Zeeland, een meerdaagse internationale wieler wedstrijd. In sommige straten van de binnenstad is daarom de rijrich ting omgekeerd of is er tweerich- tingverkeer ingesteld. Parkeren is verboden in de Kleine Bagij- nestraat en op de Tivoliweg. OUD-VOSSEMEER - De politie zoekt tips over diefstallen van auto-em blemen in Oud-Vossemeer. Sinds het weekend zijn bij de politie zo'n 30 aangiftes binnengekomen. info en kaartverkoop op www.scheldejazz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 103