Buitei JORDANIË EGYPTE Obama heeft een 'Bubba-probleem' Beving beschadigt dammen in China 'Die Linke verzamelplaats van extremisten' r KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Donderdag 15 mei 2008 9 Scherp geprijsd'. Perso ANALYSE INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Amman v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, rondreis per bus, verblijf in toeristenklasse hotels, 7 x ontbijt, Engelssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Militairen versterken stuwdam bij stad met 630.000 inwoners. DUJIANGYAN - Door de aardbeving in China zijn 391 dammen bescha digd. Een belangrijke Chinese over heidscommissie omschreef twee van die dammen als groot, 28 zijn middelgrote dammen en de rest zijn kleine. De Drieklovendam - de grootste dam ter wereld - ligt ruim 550 kilo meter ten oosten van het epicen trum van de aardbeving, maar is niet beschadigd. De berichten over een grote stuw dam bij de zwaar getroffen Chine se stad Dujiangyan zijn tegenstrij dig. Deze Zipingpu-dam verkeert volgens de officiële spreekbuis van de autoriteiten in „groot gevaar". Andere bronnen bij de regering meldden echter dat het gevaar was geweken. De autoriteiten hebben duizenden militairen gestuurd om de dam te versterken. Bij een dam- doorbraak zou Dujiangyan, met ongeveer 630.000 inwoners, over- stromen.Alleen al in de stad Shi- fang worden meer dan 30.000 mensen vermist of zijn onbereik baar sinds de aardbeving. Shifang ligt vlak bij het epicentrum van de aardbeving. Reddingswerkers hebben vijftig uur na de aardbeving twee vrou wen levend onder het puin van daan gehaald. Een van hen is acht maanden zwanger. De vrouwen j werden zes meter hoog gevonden in een hoop van betonnen platen en ander puin, de restanten van het gebouw dat onder hen instort te. Juni 9-16-23 799 Sept. 1-8-15-22-29 864 Juni 30 924 Okt. 6 934 Juli 7-21 €944 Okt. 13 €954 Aug. 4-18 944 Okt. 20-27 €924 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 pers. Voor reisbe-schrijving/ reservering, zie www.kras.nl/28026 waarom zou je verder zoeken Duitse partij kwaad over inhoud van uitgelekt jaarverslag. door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - De Duitse fusiepartij Die Linke wordt steeds meer een verza melplaats voor extreem-linkse groeperingen, die de huidige sa menleving omver willen werpen. Extreme krachten proberen in vloed te krijgen op het partijpro gramma en zouden ook bereid zijn tot geweld. Al blijft dat be perkt tot rellen bij demonstraties en kleine brandstichtingen. Dat blijkt uit het gisteren uitgelek te jaarverslag van de Duitse bin nenlandse veiligheidsdienst. In het rapport worden zes pagina's gewijd aan Die Linke. De partij werd vorig jaar gevormd na een fu sie van onder meer de Trotskisti sche WASG en de Linkspartei, die is voortgekomen uit de SED, de voormalige communistische staats partij uit de DDR. In de partij bestaan volgens het rapport 'openlijke extremistische structuren' van 'onverbeterlijk DDR-kader'. Ze verenigen zich bijvoorbeeld bin nen het 'Communistisch Platform' dat zich ten doel heeft gesteld het kapitalisme te overwinnen, aldus het verslag. Het platform telt 840 leden. Verder worden ook groeperingen als 'Marxistisch Forum' (60 leden), 'Socialistisch Links' (550 leden) en de werkgroep 'Cuba Si' (420 le den) in de gaten gehouden. „Het is ongehoord dat een demo cratische partij, die in de Bonds dag zit, door de veiligheidsdienst wordt gecontroleerd", reageerde partijkopstuk Dietmar Bartsch gis teren. „In een parlementaire demo cratie hoort dat andersom te zijn. Wij eisen dat de veiligheidsdienst stopt ons te bespioneren en zullen juridisch terugslaan." Die Linke snoept massaal kiezers weg bij de sociaal-democratische SPD. De charismatische leiders pn In Duitsland is ophef ontstaan over een uitgelekt rapport van de veiligheidsdienst. Fusiepartij Die Linke wordt in dat rapport zwaar bekritiseerd. Gregor Gysi en Oskar Lafontaine scoren met de roep om hogere uit keringen, een hogere belasting voor veelverdieners, nationalise ring van nutsbedrijven en begrens de topinkomens. In de oostelijke deelstaten, waar de partij haar his torische basis heeft, behaalt deze in de prognoses tot 30 procent van de kiezers. In stadsdeelstaat Berlijn is Die Lin ke coalitiegenoot van de SPD, maar ook in het westen krijgt de partij steeds meer voet aan de grond. Na Bremen werd eerder dit jaar ook in Hessen de kiesdrempel van het deelstaatparlement ge haald. Die Linke houdt eind deze maand haar eerste congres en zal dan een duidelijke koers moeten kiezen. INCLUSIEF: vlucht, vlieg/luchthavenbelasting, 6 nachten in Cairo en Hurghada o.b.v. ontbijt, 7 nachten op een cruiseschip o.b.v. volpension, 1 nacht in slaaptrein o.b.v. halfpension, Engelsspr. reisleiding (bij meer dan 10 pers. Ned.spr.). Mei 27 €799 Aug. 19-26 €924 Juni 10-17-24 €799 Sept. 2-9-16 €944 Juli 1-8-15 944 Sept. 23-30 €974 Juli 22-29 €944 Okt. 7-14 €994 Aug. 5-12 944 Okt. 21-28 994 J Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 pers. Voor reisbe- s j schrijving/reservering, zie www.kras.nl/35068 Laag opgeleide, blanke man nen lopen niet warm voor Barack Obama als president. Zij voelen zich meer thuis bij de Republikeinen. De kiezers in West Virginia hebben Barack Obama een pijnlijke avond be zorgd. De Democratische favoriet kreeg amper een kwart van de stemmen. Rivaal Hillary Clinton is blut en al afgeschreven door de media, maar haalde wel 67 procent van de stemmen binnen. Deze oorvijg lijkt desondanks geen gevolgen te hebben voor Oba ma, die in de resterende vijf voor verkiezingen nog maar dertig pro cent van alle te winnen gedelegeer den nodig heeft om de nominatie binnen te slepen. De meeste partij bonzen zijn al tot de conclusie ge- door Frank Hendrickx komen dat hij de Democratische kandidaat wordt. Gisteren sloten zich opnieuw meerdere supergede legeerden bij hem aan. De uitslag in West Virginia heeft wederom aangetoond dat Obama een 'Bubba-probleem' heeft. De gemiddelde Bubba, een koosnaam voor niet al te hoog opgeleide, blanke mannen die belang hech ten aan sport, kerk, patriottisme en tradities als het vrije wapenbe zit, heeft vooralsnog weinig op met de 46-jarige senator. Een deel van de verklaring kan Obama's huidskleur zijn, maar Democraten worstelen al veel langer met deze groep. Uit peilingen blijkt dat Oba ma het niet veel slechter doet bij blanke mannen dan voorgangers als Al Gore en John Kerry, die bei den verloren van George Bush. De economische boodschap van de Democraten spreekt deze blue-collar kiezers wel aan, maar in cultureel opzicht voelen ze zich meer thuis bij de Republikeinen. Thema's als wapenbezit, religie en emancipatie van homoseksuelen (guns, god and gays) zijn daarbij steeds weer doorslaggevend. Bill Clinton was de enige Democraat die dat patroon de afgelopen de cennia wist te doorbreken. Hij won conservatieve staten als Ten nessee, Kentucky en West Virgi nia. Obama deed het in de meeste voorverkiezingen juist slecht in sta ten met veel conservatieve, blanke kiezers, waaronder cruciale swing states als Ohio en Pennsylvania. Binnen het kamp van Hillary Clin ton leeft daardoor de overtuiging dat Obama een algemene verkie zing niet kan winnen. Obama heeft 'nog werk te doen', zo erken den zijn campagnestrategen eufe mistisch na de nederlaag in West Virginia. De senator reist nu al meer door het platteland en doet minder grote bijeenkomsten in sta dions. Een belangrijkere aanpas sing is dat Obama meer nadruk legt op de economie. Veel lager op geleide kiezers krijgen klappen nu de economie stagneert. Het beleid van Bush wordt daarvoor verant woordelijk gehouden. Democraten verwachten dat on derwerpen als betaalbare gezond heidszorg, meer sociale zekerheid en betere bescherming voor de in dustrie dit jaar meer gewicht in de schaal leggen dan immateriële za ken als abortus, het homohuwelijk of de vraag welke kandidaat leuker is om een biertje mee te drinken. In dat geval zullen armlastige, blan ke kiezers voor Obama stemmen, ook als ze geen hoge pet van hem op hebben. Zo hopen de Democra ten. Ontdek Jordanië al vanaf slechts 799! Unieke woestijnlandschappen, eeuwenoude verborgen steden, het nieuwe wereldwonder Petra... kortom; een onvergetelijke rondreis! 8 dgn RONDREIS JORDANIË v.a. 799 Allereerst bezoeken we Amman en het antieke Jerash en gaan we naar de Dode Zee. Vervolgens gaat de reis verder naar de berg Nebo en over de Koningsweg naar het Bijbelse Kerak. Natuurlijk schenken we aandacht aan de rotsstad Petra, één van de nieuwe wereldwonderen en de kleur rijke woestijn Wadi Rum. Deze topreis is een combinatie van luxe, com fort én cultuur! Wacht niet langer en boek! 15 dgn RONDREIS ROYAL EGYPT v.a. 799 Tijdens deze reis verblijft u in 5-sterren hotels in Hurghada en Cairo. In Luxor schepen we in op een cruiseschip voor een fantastische Nijlcruise. Aanraders zijn onze optionele excursiepakketten in Cairo (a 65 p.p.), waarbij u o.a. de piramides van Gizeh en het Egyptisch Museum bezoekt, en tijdens de Nijlcruise (a 165 p.p.), dat u de gele genheid biedt o.a. de Highdam en het tempelei land Philae te bezoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9