Buitenland Junta Myanmar verhardt opstelling 1 Wandelreis ANDORRA Rondreis KRETA 'ETA was uit op bloedbad' Slachtoffer koopt eigen 'gevangenis' Altijd een 1-persoons- kamer! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 pzc Donderdag 15 mei 2008 7 Regering sluit rampgebied verder af voor hulpverleners. yancon - De militaire leiders in Myanmar hebben het gebied dat is getroffen door cycloon Nargis ver der afgesloten voor de buitenwe reld, ondanks dringende interna tionale oproepen buitenlandse hulp toe te laten. Een VN-functio- naris meldde dat het leger meer controleposten heeft opgericht om te verhinderen dat hulpverleners het rampgebied ingaan. wenen - Het Oostenrijkse ontvoe- ringsslachtoffer Natascha Kamp- usch heeft het huis gekocht waar in ze acht jaar lang gevangen werd gehouden. Dat meldden Oosten rijkse media gisteren. De nu 20-ja- rige Kampusch wil voorkomen dat het huis ten prooi valt aan vanda len of dat er rijtjeshuizen voor in de plaats worden gebouwd. „Het is verwonderlijk dat ik nu voor een huis waarin ik nooit heb wil len leven, stroom, water en onroe- rendezaakbelasting moet betalen", vertelde Kampusch. De vrouw werd in 1998 als 10-jarig meisje op weg naar school ontvoerd door Wolfgang Priklopil. Hij hield haar acht jaar lang gevangen in de kel der onder zijn huis totdat ze in au gustus 2006 wist te ontkomen. De zaak-Kampusch kwam recente lijk bovendrijven door het incest- drama in Amstetten. De 73-jarige Joseph Fritzl hield in die plaats bijna een kwart eeuw zijn dochter gevangen in een geheime kelder en misbruikte haar. „Er is absoluut geen vooruitgang om buitenlandse experts in het veld te krijgen", zei Chris Kaye, chef van het Wereldvoedselpro gramma van de Verenigde Naties in Myanmar. Eerder was er de hoop dat het bewind zich soepeler zou opstellen. Nederland roept de VN-Veilig- heidsraad op een klemmend be roep te doen op de junta in Myan mar om hulp toe te laten voor de slachtoffers van de cycloon Nargis. Het regime moet desnoods ge dwongen worden om snel meer hulp en hulpverleners toe te laten. Dat zei minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) gisteren van uit Suriname waar hij op bezoek is. „De Veiligheidsraad heeft de verantwoordelijkheid te doen wat mogelijk is om de honderdduizen den Myanmarezen te helpen, als de militairen dat niet of te weinig doen." Het officiële dodental door de natuurramp, die anderhalve 1^ De druk op de regering in Myan- mar om hulpverleners toe te la ten tot het rampgebied is groot. Toch maakt de regering het juist moeilijker om hulp te bieden. week geleden vooral de Irrawad- dy-delta in het zuiden van het land trof is gisteren opgelopen tot ruim 38.000. Bijna 28.000 mensen worden nog vermist. De VN schat ten dat er meer dan 100.000 do den zijn gevallen. De vrees bestaat dat nog veel meer mensen zullen sterven als hulp niet snel de circa 1,5 miljoen getroffenen bereikt. Medewerkers van World Vision hebben in tegenstelling tot andere organisaties wel toegang tot het rampgebied. Gewapend met een persoonlijke brief van een Myan- marese generaal weten zij langs de wenen - Een kist met slachtoffer wordt uit een woning gedragen in Wenen. De 39-jarige bewoner van het huis heeft gisteren bekend dat hij zijn vrouw en 7-jarige dochtertje met geweid om het leven heeft gebracht. Ook zijn ouders en schoonvader heeft hij vermoord. De man meldde zich gisterochtend bij de politie, waar hij een bekentenis aflegde. De lichamen van de moeder en het meisje zijn inmiddels gevonden. Zij bleken met een bijl om het leven te zijn gebracht. Elders in Oostenrijk, in de plaatsen Linz en Ansfelden, werden de lichamen gevonden van de ouders (72 en 69) en schoonvader (80) van de man. Deze mensen sloeg de man dood. Hij zei flink in de schulden te zitten en ook geld te hebben geleend van familie. Het zou gaan om meer dan 100.000 euro. Naar eigen zeggen wilde de man zijn fa milie schaamte besparen. foto Helmut Fohringer/EPA blokkades te komen, meldde direc teur World Vision Australië, Tim Costello, gisteren vanuit Bangkok. Volgens hem is het aantal mensen met malaria, dysenterie, knokkel koorts en huidinfecties „enorm ge stegen". De situatie in het rampge bied, dat ook werd overstroomd, zal nog verder verslechteren om dat er slecht weer op komst is. Er worden veel regenbuien en een harde wind verwacht, maar vol gens meteorologen zal die geen or kaankracht bereiken. Het Rode Kruis sprak van het „slechtst denk bare scenario". madrid - De Spaanse regering houdt de Baskische terreurorgani satie ETA verantwoordelijk voor de bomaanslag op een politiekazer ne even buiten de Baskische hoofd stad Vitoria. Door de explosie in de nacht van dinsdag op woens dag kwam een agent om het leven en raakten vier anderen gewond. „De terroristen wilden een waar bloedbad aanrichten onder beamb ten. Dat is ze echter niet gelukt", al dus minister van Binnenlandse Za ken Rubalcaba. Een bestelauto volgepakt met ex plosieven ging af voor de kazerne. In het complex wonen niet alleen agenten. Ook hun gezinnen wo nen daar. In het voertuig zat tus sen de honderd en driehonderd ki lo springstof. De explosie zorgde voor veel scha de. Een deel van de kazerne stort te in. In de weg zit nu een diepe krater. Natuur- en wandelliefhebbers opgelet! Maak met KRAS schitterende wandeltochten door Andorra, een prachtige vakantiebestemming! UW REISPROGRAMMA IN 'T KORT Tijdens deze reis maken we onder begeleiding van een deskundige lokale gids 4 prachtige wandeltochten naar o.a. de meren van Tristaina, over de Coll de Turer en door het Coma Pedrosa Nationaal Park. De wandelingen zijn pittig en hebben vanwege het ruige landschap behoorlijke hoogteverschillen. Maar de inspanning wordt altijd beloond met fantastische uitzichten! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Pau v.v., vlieg-/luchthavenbelasting, transfers, verblijf in Hotel St. Gothard, 7 x ontbijt en diner, Duits- of Engelstalige wandelgids, wandelprogramma. Jun. 3 €649 Jul. 15 €690 Jun. 17 €599 Sep. 2-16-30 660 Jul. 1 €660 Okt. 14 €670 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/21555 ia I i"ir> -i - mmm Speciaal voor alleenstaanden (45+)! Maak vanaf slechts 729 kennis met Kreta! Dit Griekse eiland staat niet alleen bekend om haar mooie stranden, maar ook om de rijke historie, de mooie natuur en witte dorpjes. UW REISPROGRAMMA IN 'T KORT Alle highlights van Kreta komen aan bod tijdens deze rondreis! Van het populaire Rethymnon tot de ruige zuidkust van het eiland en van het archeologische Knossos tot de badplaats Aghios Nikolaos. Ook het bekende Heraklion, Elounda en het eiland Spinalonga worden niet vergeten tijdens deze afwisselende reis. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Heraklion v.v., vlieg-/luchthavenbelasting, transfers, verblijf in Hotel Palmera, 7 x ontbijt en diner, Ned. sprekende reisleiding, excursieprogramma. Mei 23 767 Sep. 25 €750 Jun. 5 729 Okt. 9 €740 Jun. 6 €742 Prijzen zijn per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22538 waarom zou je verder zoeken 15 cpm rfFj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7