Holland Huis verliest status van dorpshuis r Solex op biobrandstof Op Soestdijk Jongen gewond bij aanrijding Nieuw pand voor VW Kamperland Tholen geeft toch subsidie voor veteranendag Als ze dan eenmaal bijten durea Robbert Laven B PZC Donderdag 15 mei 2008 29 Beestenmarkt 16. 4461 CT Goes T: 0113-50 60 63 www.tliomnieltje.nl EXCLUSIEVE KINDERSCHOENEN Zomercollectie is binnen Opril Grote Markt 1 4461AK GOES. (0113)21 66 62 www.opsoestdijk.nl www.opsoestdijk-outlet.nl SINT-MAARTENSDIJK - Een i6-jarige bromfietser uit de gemeente Tho len raakte gisterochtend gewond toen hij op de Dr. Tazelaarstraat in Sint-Maartensdijk werd aangere den door een 26-jarige automobi liste uit Bergen op Zoom. De jon gen liep een bovenbeenbreuk op. Hoewel de traumahelikopter ter plaatse kwam, is hij per ambulan ce naar het ziekenhuis in Rotter dam gebracht. De exacte toedracht is nog onduidelijk. Toekomstige functie van gebouw is nog onduidelijk. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse verliest definitief zijn functie als dorpshuis. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders bekrachtigd in reac tie op een enquête van de Thoolse SP-werkgroep. Daaruit bleek dat veel mensen het Holland Huis wil len behouden. Dat laatste is nog altijd mogelijk, maar het is nog niet duidelijk in welke functie. Daar wordt te zijner tijd een apart besluit over geno men. Het college heeft altijd ge zegd te zullen proberen het ge bouwtje te behouden voor het dorp. Het blijft echter geen dorps- THOLEN - Het college van Tholen is overstag gegaan. Er wordt toch sub sidie verstrekt voor de Zeeuwse Ve teranendag. Het gaat om een be drag van too euro. Het verzoek werd eerder nog afge wezen. Dat leidde tot grote veront- huis, zoals een aantal inwoners van Scherpenisse graag wil. Dat is een gepasseerd station. Het nieuw dorpshuis komt in het toekomstige woonzorgcomplex (wozoco) aan de Laban Deurloost- raat. Uit de enquête van de SP bleek dat juist dat op het nodige verzet stuit. Veel inwoners vinden dat een dorpshuis niet in een woonzorgcentrum past. Onder meer omdat de bewoners overlast zouden kunnen krijgen als er bij voorbeeld feesten worden gehou den. Het college zegt de enquête repre sentatief te vinden en onder in Het Thoolse college blijft bij zijn besluit dat het Holland Huis in Scherpenisse zijn functie als dorpshuis verliest. De toekomst van het gebouw is onduidelijk. waardiging bij Thoolse veteranen. Niet in de laatste plaats omdat ze zagen dat andere initiatieven wel met een bijdrage werden beloond. In april spraken wethouder Velt huis en de veteranen met elkaar, waarna het college het verzoek schrijft dat het Holland Huis een emotionele gevoelswaarde heeft. Dat heeft alles te maken met het feit dat het werd geschonken na de watersnoodramp van 1953. Toch zijn B en W niet van plan om het Holland Huis in stand te houden als dorpshuis. Dat komt zoals gepland in het wozoco. Over dat nieuwe zorgcomplex heb ben PvdA en WD deze week schriftelijke vragen gesteld. Ze wil len van het college weten wanneer de inwoners worden bijgepraat over de laatste ontwikkelingen. Dat zou gebeuren in de week na het kernbezoek, maar dat is al twee maanden geleden. Als het col lege niet van plan is een informa tiebijeenkomst te organiseren, zou ze volgens de twee partijen op zijn minst een nieuwsbrief moeten ver spreiden onder de inwoners. nog eens heeft bekeken. Dat heeft ertoe geleid dat een bedrag van too euro wordt verstrekt. „Dat doen we omdat is gebleken dat er toch veel Thoolse veteranen zijn die zich betrokken voelen bij deze dag", zegt een woordvoerster. KAMPERLAND - De VW Walche ren en Noord-Beveland, vestiging Kamperland verhuist per juni naar de Veerweg 40a. Op dinsdag 10 juni wordt het pand officieel ge opend door wethouder Piet de Putter. Hoofdreden voor de verhuizing is ruimtegebrek. „Het huidige pand wordt samen met twee andere par tijen gehuurd. Daardoor is er geen plaats voor een archief of opslag ruimte", laat directeur Carla Schön- knecht weten. Over een paar we ken is dat echter verleden tijd. „We krijgen een zelfstandige ruim te met een grotere winkel. Ook zal er een hotspot komen, zodat in het gebouw draadloos geïnternet kan worden." Overigens blijft de WV-vestiging wel in de buurt van het oude nest; het huidige gebouw bevindt zich aan de Veerweg 4. 2 x Onderhoudsbeurt auto (t.w.v. 500,- per beurt) 4 x Walibi familiepassen (tw.y. 225,-per pas) 9 x Beauty-arrangement (2 pers. tw.v. 235,-) 10 x Weekendje weg (2 pers. t.w.v. 199,-) 3 x VIP-tfeatment finale nationale kampioenschappen autoraces Zandvoort (2 pers. tw.v. €360,-) Ga naar www.mijnautobedrijf.nl flijnAutoBedrijf.ril - Je ben: beier et btj het oruthankctqJie autobedrijf Autobedrijf Akkermans Fruitlaan 12 4462 EP Goes Tel. 0113-276760 www.a-goes.nl Fa. Lokerse Zn. Zandweg 8 A 4416 NA Kruiningen Tel. 0113-382810 www.lokerse.com OOST-SOUBURG - Sander, Mees en Dion (vlnr) turen naar hun dobber; Kjeld (op de achtergrond) kijkt toe. De jongens deden gistermiddag mee met een viswed strijd in de grote vijver aan de Lekstraat in Oost-Sou burg. Echt goed bijten wilden ze niet; in twee uur tijd werden door de dertig jonge deelnemers maar zes vissen gevan gen. Maar daar zat dan wel een hele flinke bij: een kar per van wel 50 centimeter. De vanger van deze kanjer, Ajay, won hiermee de eerste prijs.Alle zes gevangen vis sen mochten na een kort verblijf op het droge weer het water in. foto Ruben Oreel Garage van Halst Ruiterplaatweg 2 B 4493 PG Kamperland Tel. 0113-371234 www.vanhalst.nl Van Hoek BV De Poort 22 4411 PA Rilland Tel. 0113-552251 www.vanhoekbv.nl Autobedrijf Niemantsverdriet Paasdijkweg 2 4693 RE Poortvliet Tel. 0166-612680 www.niemantsverdrietauto.nl In en Verkoop Luxe en Bedrijfswagens Autobedrijf Sonke BV Industriestraat 8-10 4462 EZ Goes Tel. 0113-215415 www.autosonke.nl OVEZANDE - Klassieke solexen op biobrandstof moeten het zondag gaan maken tijdens de 29ste editie van de Ronde van Ovezande. Solexbezitters zijn gevraagd hun creativiteit de vrije loop te laten. Ze maken kans op mooie prijzen. Zondag om 16.15 zal blijken hoe zij het hebben gedaan. De Ronde van Ovezande begint al om 12.15 uur met een dikkebanden- wedstrijd, gevolgd door wedstrij den met wieleramateurs (13.15 en 14.30 uur) en demonstraties met minimotoren (16.30 en 16.55 uur). Vanaf 17.10 uur is er wielerbal in ca fé De Zak. In hartje Ovezande is te gelijkertijd kermis. Autobedrijf de Krijger Nijverheidsstraat 6 4458 AV 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-563094 www.autobedrijfdekrijger.nl Piet Vogelaar Auto's Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Tel. 0113-220211 www.pietvogelaar.nl PODO - POINT SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77