Marco bedankt voor een flatje in Zuid Lekker drinken, lekker afslanken! Houten Shutters nu: MII©'" p/m2 Dameskoor in Ter Valcke Goes Open kerk en tuin Baarland Krabbels voor mosselsector naar Den Haag DE RODE PILAREN BPZC Donderdag 15 mei 2008 27 Bewoner sloopwoning in Goes-West wil straks weer een huis met tuin. door Frank Balkenende GOES - Die boom! „Kijk, die heeft mijn opa nog geplant." Marco Klaassen (40) spreekt met eerbied over de krasse knoert. Een zweem pje weemoed klinkt door. Bijna zijn hele leven ligt aan het Boterbloempad, maar binnen nu en twee jaar moet hij weg uit het optisch verloederde buurtje. De portiekwoningen uit de wederop bouw gaan tegen de vlakte. „Ik hoop dat ze me niet wegdouwen in een flatje in Zuid. Daar bedank ik voor." De portiekwoningen aan de rand van Goes-West wijken voor nieuw bouw. Het is de eerste sloopactie van de Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS), die de wijk de komende decennia ingrijpend vernieuwt. De oude, kleine en vaak vochtige, maar wel goedkope huurhuizen zijn het bijna niet meer waard om er veel geld in te investeren. En dat be grijpt Marco op zich ook wel. „Als ik voluit stook, is het net zo warm als in een schuur." Drie huurders van de oude garde huizen nog in het blokje aan het Boterbloempad. Ze zijn goed met elkaar. Ook met de nieuwe buren. „Leegstaande woningen zijn sinds Koninginnedag deels bewoond door antikrakers. Dat had de RWS best wel eens even kunnen mel den. Maar geen briefje, niks." Hij heeft niks tegen 'die gasten'. Zijn aardige mensen, groeten net jes. Ze betalen geen huur (maar ge nieten ook geen huurbescher- ming). Hij, huurder van zowat het eerste uur en anders zijn ouders wel, tikt nog elke maand 240 euro af Goed, met de huurtoeslag daalt dat bedrag naar 223 euro. Als wao' er met een bescheiden uitkering best nog een klap geld. „De RWS heeft wel steeds de huur verhoogd, terwijl ze nauwelijks meer iets aan deze woningen deed. Ik ben al zeven jaar bezig over een portieklicht. Tja, en om dat ze straks worden gesloopt, doe je er zelf ook niks meer aan. Elke euro die je erin stopt, haal je er nooit meer uit." 'Hij hoeft geen huis te accepteren dat hij niet wil. Wij deporteren niemand' Er klinkt frustratie uit zijn relaas. Klopt, zegt hij. „Ik ben wat je noemt een trouwe huurder. Altijd netjes betaald, geen overlast ver oorzaakt. Dan verwacht je dat de RWS je tegemoet komt. Dat ze zeg gen: beste Klaassen, we hebben een mooi huis met een tuintje voor je in de Goese Polder en je krijgt een nette verhuisvergoeding. Ik had er een op het oog in de Cort van der Lindenstraat, maar toen kwam ik nog niet in aanmer king voor de verhuisvergoeding die geldt voor huurders van sloop woningen in West. Nu is die rege ling wel van kracht, maar krijg ik alleen seniorenwoningen en een huis van 900 euro huur aangebo den. Nou ja, ik hoop dat ze iets an ders te bieden hebben. Ik wil een niet te krap huis met tuin." Volgens Henk Bekker, sectormana ger woonservice van de RWS hoeft Klaassen niet te somberen. „Hij heeft nog twee jaar de tijd en we vinden zeker voor hem een ge schikt huis, waarbij ie de volle ver huispremie van 5100 euro krijgt. Hij hoeft geen woning te accepte ren die hij niet wil. We deporte ren niemand. Nooit gedaan ook." Er is meer goed nieuws. De huur verhoging die de RWS de laatste ja ren voor de sloophuizen heeft doorgevoerd, wordt teruggedraaid. „Het gaat om 1,6 procent die we op alle woningen hebben toege past. In het systeem zijn per abuis de sloopwoningen meegelift. Niet zo netjes, maar huurders krijgen het te veel betaalde geld terug." Decorette Goes Marconistraat 30 4461 HH Goes telefoon (0113) 25 10 56 GOES - Het Zuid-Bevelands Dames koor verzorgt vandaag vanaf 10.00 uur een muzikale ochtend in woonzorgcentrum Ter Valcke in Goes. Onder leiding van gastdiri- gente Joke den Broeder zingen de dames onder meer enkele Zeeuw se nummers. BAARLAND - De kerk in Baarland is vanaf komende zondag tot en met de laatste zondag van juli elke zon dagmiddag van half twee tot half zes open. Ook de tuin is te bezich tigen. Stichting Oude Zeeuwse Ker ken vraagt een vrijwillige bijdrage. YERSEKE - De zes leerlingen van het Ostrea Lyceum in Goes, die een handtekeningenactie zijn be gonnen voor het behoud van de mosselsector, zijn uitgenodigd om hun krabbels op 10 juni te komen overhandigen aan de vaste Kamer commissie in Den Haag. Zij doen daarom een oproep aan mensen die nog willen tekenen om dat voor die datum te doen. Handtekeningen kunnen worden ingeleverd bij Anouk Sinke aan de Breeweg 130 in Yerseke. De meiden hebben er ondertus sen al zo'n achtduizend bij elkaar gebracht. Zij komen uit heel het land, tot aan de Waddeneilanden aan toe. Olm "w Stimuleert de stofwisseling Verhoogt de vetverbranding Zorgt voor meer energie Bevordert het verwijderen van afvalstoffen Je wordt opnieuw fit! Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissmgen www.derodepilaren.nl vrijdag en zaterdag voor moeder: Brioche rozet Marco Klaassen voor de portiekwoningen die over twee jaar worden gesloopt. Veertig jaar woont hij er, straks moet hij weg. foto Ronald den Dekker Verrassend goed, zonnig geprijsd! President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen 0118 441944 www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75